Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Wędkuj z CF

PSTRĄG

Pstrąg potokowy

Bez wątpienia najpiękniejsza ryba ze wszyskich, które możemy spotkać w Polscich wodach. Pstrąg to ryba żyjąca w bystrej i zimnej wodzie, jednak jak się okazuje często można go spotkach w niewielkich, nizinnych rzeczkach płynących przez łąki. Czesto ogromne pstrągi potokowe łoione sa w nizinnych rzekach, które nie słyną z populacji lorbasków. Pstrąg potokowy jest rybą, której najlepsi wędkarze poświecili swoje wędkarskie życie. Znamy takich, którzy nie polują na nic innego. W głowie mają jedynie pstrąga. Wśród wędkarzy bezgranicznie oddanych czerwonym kropkom odnaleźliśmy tych, którzy podczas swoich wędrówek nad rzeką ciągle doskonalą i budują najlepsze przynęty pstrągowe w kraju. To właśnie pstragarze i ich produkty są dla nas największą dumą. Dzięki nim możemy Tobie przedstawić najskuteczniejsze woblery, wahadłówki i inne pstrągowe przynęty.
Pstrąg to nasza specjalność, pasja i wielka miłość. Właśnie dla tej kolorowej ryby przygotowaliśmy szereg najlepszych w kraju przynęt stworzonych specjalnie na pstrąga. Uzupełnieniem doskonałej przynęty jest niezawodny kołowrotek, oraz sprawdzone przez nas wędki i plecionki. Dzięki naszym sugestiom i skutecznym rozwiązaniom, wykonasz zdecydowany krok w przód jeśli chodzi o pstrągowanie. Podpowiemy Ci, jak złowić wymarzonego sześćdziesiątaka i udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące podwodnego świata pstrągów potokowych.
Przynęty
Woblery
Wahadłówki
Obrotówki
Wędki
Kołowrotki
Artykuły
Opinie

Przynęty na pstrąga

Przynęta na pstrąga to temat rzeka. Wielokrotnie podejmowaliśmy próby opisu doskonałej przynęty na pstrąga. Dziś wiemy jedna! Nie ma takiego wabika, który jest jeden jedyny i działa zawsze. Pstrąg potokowy to przedziwna ryba, która swoje żerowanie dyktuje wieloma zmiennymi. Tych czynników w życiu tej pięknej i wymagającej ryby jest cały szereg. Pierwsza podstawowa sprawa to dobór przynęty względem otaczającego środowiska czyli konieczność wykorzystania tzw. pokarmu sezonowego. W określonych porach roku w wodzie zachodzą istotne zmiany a w ślad za nimi podąża apetyt pstrągów.
Przynęty pstrągowe z naszego pudełka dzielą się na podstawowe grupy. Wahadłówki, obrotówki i woblery. Czasem całość uzupełniamy  jigami lub kogutami. Pstrąg jest bardzo wybredna ryba i czasem najdrobniejsze detale decydują o skuteczności poszczególnych modeli przynęt. Raz dany wobler będzie wyjątkowo skuteczny innym razem, dokładnie w tym samym łowisku woble rek nie da nam oczekiwanego efektu. Przynęty na pstrąga to temat bardzo szeroki i bodaj w całym wędkarstwie najbardziej zagadkowy. Poniżej przedstawiamy kilku reprezentantów przynęt w naszym odczuciu najbardziej skutecznych.
woblery szuszkiewicza strzyga

Strzyga 3D

Podstawowy wobler w pudełku
wobler hand made witching

Panic Trout

Błyszcząca imitacja żywej, tłustej ryby.
najlepszy wobler na pstrąga

Kwiski Foxinus

Killer w ofercie CF od 2008 roku.
woblery pstrągowe

Kwiskie Gobio

Najbardziej uniwersalny wobler pstrągowy na rynku.
łamaniec na pstrąga

Meres

Łamana strzebla, której lorbas nie potrafi się oprzeć.
wahadłówki na pstrąga

Wahadłówki pstrągowe

Klasyczne blaszki pstrągowe.
woblery na pstrąga  - Bóbr / Kwisa

Pstrąg

Pstrągowy wobler prosto z Bobru
woblery pstrągowe

Hulk

Doskonale wykonany woblerek na najbardziej cwane pstrągi w kraju.
woblery pstrągowe

Kiełbik

Wierna imitacja kiełbia znad Bobru.
wobler na klenia

Klasyczny MINI

Wzór pstrągowych woblerów. Na rynku od ponad 30 lat.
wobler na pstrąga hand made

Flasz

pstrągowy wzór
obrotówka na pstraga

Garbatka Mała

Obrotówka na pstrąga na dużą wodę
obrotówka na okonia

Klepanka Aglia 2

Podstawowa obrotówka na lorbaski.
jig pstrągowy - Muddler

JIG Muddler

Jig imitujący głowacza. Nr 1 na większości rzeczek w całej Polsce.
woblery na pstrągi handmade

Holle

drobna rybka dla pstrąga
wahadłówki pstrągowe

Wahadłówki Trout

Specjalnie na duże pstrągi potokowe i tęczowe.

Woblery na pstrąga

Jeszcze kilka lata temu dobry wobler pstrągowy był skrzętnie skrywany w najgłębszych zakamarkach pudełek pstrągarzy. Dziś w dobie Internetu magia i tajemnica woblerów na pstrąga nieco zniknęła. My jednak nieustannie trwamy przy woblerkach, które od dziesiątek lat w Polsce i poza jej granicami złowiły ogromne i cwane pstrągi. Nasze woblery pstrągowe to perełki na skalę całego kraju. Od wielu lat wykonywane przez doskonałych pstrągarzy i rzemieślników którzy dużą część swojego życia podporządkowali właśnie przynętom.
Woblery na pstrąga to niezliczone modele, wzory i kolory. Jesteśmy pewnie że właśnie te przynęty stanowią największa grupę wabików spinningowych. Przyczyną mnogości woblerów  na pstrąga jest kapryśny charakter lor basków. Poniżej kilka naszych ulubionych woblerów. Wszystkie przynęty w tej grupie stanowią podstawę naszego pstrągowego ekwipunku
woblery szuszkiewicza

Krąpik 3D Duży

wobler na pstrąga

Kwiski Kasper

wobler corona fishing

Kwiski Romper

woblery pstrągowe

Doger

wobler łamany na pstrąga

Łamaniec Mały SS 3D

woblery pstrągowe hand made

Dzierzba

wobler uniwersalny na rzekę

Dreszcz

wobler - imitacja żaby

Kwiska Żaba

wobler łamany

Broken

wobler na płytką wodę

Kwiski Mizer

woblery na pstrąga

Flaker

Wahadłówki na pstrąga

Wahadłówki pstrągowe to temat przez wielu doskonałych pstrągąrzy bardzo zatajony. Skuteczne modele w wielu rzekach w Polsce złoiły rekordowe pstrągi potokowe. Szczególnie w większych rzekach z nico głębsza wodą dobrej jakości wahadłóki na pstrąga okazują się przynętami które nie mają sobie równych. Wahadełka pstrągowe zazwyczaj imitują drobne rybki a ich praca to połączenie misternego migotania z cyklicznym ale nieregularnym kolebaniem. Wahadłówki na pstrąga które proponujemy to nasze ulubione i najczęściej stosowane modele.  W zależności od panujących warunków sugerujemy dobierać przynęty względem grubości blachy z której zostały wykonane.
wahadłówka miedziana

Delbanka LE

wahadłówki na pstrąga

Wahadłówki pstrągowe

mini wahadłówki na klenia

Wahadłówki Mini

wahadłówki mikro

Wahadłówki Mikro

wahadłówka na pstrąga

Żabka

Obrotówki na pstrąga

Obrotówki to najstarsze i swego czasu najpopularniejsze przynęty na pstrąga. Dobrej jakości błystka obrotowa w wielu sytuacjach staje się ostatnia deska ratunku. Najciekawszą sprawą dotycząca obrotówki na pstrąga jest jej skuteczność. Prawdopodobnie nikt nie określił przyczyn skuteczności błystki obrotowej bowiem jej praca oraz zachowania nie imituje naturalnego pokarmu pstrągów. Błystki obrotowe na pstrąga w naszej ofercie to przynęty ręcznie wykonywane przez znakomitych wędkarzy. Zachęcamy do stosowania modeli wirówek nieco większych, które jak się okazuje w wielu sytuacjach potrafią otworzyć pstrągowa wodę.
obrotówka na okonia

Klepanka Aglia 2

obrotówka na pstraga

Klepanka Aglia 3

klepanka comet piotr lipiec

Klepanka Comet

obrotówka long na pstrąga

Klepanka Long 2

obrotówka na pstraga

Garbatka Mała

wirówka na szczupaka

KASZUBKA SALMON

Wędka na pstrąga

Czy istnieje coś takiego jak wędka na pstrąga? Zdecydowanie tak! Wędki pstrągowe generalnie rynek Wędkarski podzieliła dwie grupy po jednej stronie będziemy mieli do czynienia ze specjalistycznymi, krótkimi i bardzo delikatnymi kijkami do łowienia na jigi i gumki a po drugiej stronie znajdziemy wędziska przygotowane do uniwersalnego łowienia łososiowatych. Dobra wędka na pstrąga to taka która pozwoli ci nad woda wybrać i w komforcie łoić wszystkimi przynętami ze swojego pudełka. Od kilku lat w swojej ofercie posiadamy specjalistyczne i celowo przygotowane na pstrągi wędki Pstrąg Fascynacja, które cenione są obecnie przez wielu doskonałych pstrągarzy. Obok naszych pstrągowych wędek przedstawiamy Wam kilka wybranych wędzisk ze stajni St.Croix, które przez nas lubiane są najbardziej.
wędka na pstrąga pstrąg fascynacja

Pstrąg Fascynacja

Wędki Corona Fishing przygotowane specjalnie dla pstrągtarzy
St.Croix Premier Spinning

Premier Spinning

PS76MLF
St. Croix Avid Inshore

St. Croix Avid Inshore

VIS76MLF / VIS70MM
St. Croix Avid Spinning

St. Croix Avid Series Spinning

AVS80MLM2
St Croix Triumph przelotki

St. Croix Triumph Spinning

TRSs86MF2

Kołowrotek na pstrąga

Determinantem wyboru kołowrotka na pstrąga jest kij oraz metoda jaka będziemy łowili. Wielu wędkarzy ponad wszystko ceni stare sprawdzone i nieco archaiczne konstrukcje. Tutaj wierni jesteśmy marce PENN. Kołowrotek na pstrąga o takich parametrach nie będzie się bał błota, bagna, deszczu i mrozu. Z drugiej strony wielu wędkarzy wymagać będzie od kołowrotka minimalnej wagi i maślanej pracy. Tu najlepiej spradzają się legendarne Shimano Stradic i znacznie tańsze Ryobi Applause.
shimano ultegra

Ultegra FC

Kołowrotek Shimano Vanford

Vanford

shimano twin power

TWIN POWER

shimano stradic

STRADIC FL

Ryobi Applause cr

Ryobi Applause

kołowrotek ryobi Zauber

Ryobi Zauber

Zobacz nasze artykuły
poranek nad rzeką
Poznałem pstrąga
Grube krople burzowego deszczu wściekle uderzają w stary, blaszany dach, i tylko przerażający grzmot na chwilę przerywa tą wdzięczną muzykę. Otaczająca ciemność oraz obecność rzeki z tymi cwaniakami, które znam tylko z
wędki na pstrąga
Wędka na pstrąga
Pstrągowanie to więcej niż wędkarstwo, hobby czy tym bardziej moda. To wędkarska fascynacja. Pstrągi łowi się cały rok! Jeśli tylko regulaminy na to pozwalają, to niemal w każdej wolnej chwili tropi się te najpiękniejsze w naszym kraju
przynęty spinningowe
Przynęty spinningowe. Prawdziwa moc.
Przynęta spinningowa nabrała dziś przeróżnych kształtów, kolorów i wszelakiej maści parametrów, kuszących w takim samym stopniu drapieżniki jak i wędkarza. Konstruktorzy prześcigają się w wymyślaniu nowych
Pamiętnik starego Lorbasa
Po kilku godzinach snu budzi mnie wściekły sygnał budzika. Jest czwarta rano. Obolały po wczorajszej i przedwczorajszej gonitwie po bagnach i krzakach, organizm mówi mi: jeszcze nie wstawaj, pośpij choć kilka chwil! Nic z tego. Przez
łowienie pstrągów na cykadę
Pstrąg na cykadę.
Przez wiele lat „lokalni” pstrągarze z Dolnego Śląska nie wierzyli mi, że można łowić duże potokowce na cykady. Powoływali się na swoje doświadczenia, jakieś książki, jakieś artykuły i wiedzieli swoje. Nieraz dochodziło
wobler na pstrąga
Pstrąg na duże przynęty
Kiedyś przeczytałem słowa znanego łowcy pstrągów mówiące, że kolor, wielkość i akcja przynęty, którą mamy łowić pstrąga potokowego, nie ma znaczenia. Było to ładnych parę lat temu, a do dziś przed oczyma mam
pstrąg potokowy
Pstrągi w czasie jętki
Maj to miesiąc, który wielu zagorzałych pstrągarzy traktuje wyjątkowo. Chodzi oczywiści o jętkę. Na tego niewielkiego owada, tak samo jak wędkarze, czekają prawdopodobnie ryby. W tym właśnie okresie nad niewielkimi nawet rzekami
łowienie w rzece
Przynęty spinningowe. Jak dokonać wyboru.
Przynęty wędkarskie to dla wędkarzy podobne atrybuty, jak dla małych chłopców armia plastykowych żołnierzyków. Spinningowych przynęt mamy prawdopodobnie połowę szafy. Wszystkie poukładane misternie w poszczególne
jak łowic pstrągi zimą
Jak łowić pstrągi w styczniu
Okres wielkiego pstrągowania nadchodzi z chwilą, gdy resztki śniegu topnieją w oczach. Za oknami z dnia na dzień widać jakby więcej słońca. Pstrągarze doskonale znają ten znak i wiedzą, że to właśnie czas, gdy mogą pierwszy raz
Pstrągowe porachunki
Od powrotu z pstrągowego zlotu "Karpacz 2009" upłynęło już wiele czasu. Czas płynie szybko, ale nie mogłem zapomnieć o bezrybiu, jakie nas wszystkich wtedy dotknęło. Bardzo zależało mi na tym, aby każdy z nas złowił choć
pstrąg w zimę
Pstrąg. Zimowe krajobrazy przeplatane czerwonymi kropkami.
Zima i wczesna wiosna to przełomowa chwila w polowaniu na ryby z płetwami tłuszczowymi. Jedna część wędkarzy przemierza setki kilometrów aby zapolować na troć i łososia, inni znowu niezmiennie i uparcie widzą tylko jedną rybę.
rekordowy pstrąg
Jak łowić pstrągi w lecie
Dla każdego z nas, najpiękniejszą chyba chwilą jest widok wielkiej, pędzącej jak błyskawica ryby, która z impetem uderza w prowadzona przynętę. Błysk oliwkowo-złotego ciała, gejzer na wodzie i miękki pulsujący ciężar na
pstrgarze
Pstrągarz. Pstrągowe pokolenia
Kim jest prawdziwy pstrągarz? Najprościej należałoby powiedzieć, że to facet, który kocha pstrągi. Jednak to łowienie pstrągów to tylko i wyłącznie wstęp do tego, aby mówić że ktoś jest pstrągarzem. Znamy wielu
przynęty przebłyszczenie
Przebłyszczenie
Termin „przebłyszczenie” powstał wśród wędkarskiej braci już dość dawno temu. Pierwotnie oznaczał brak reakcji ryb drapieżnych na błystki (stąd prawdopodobnie nazwa „przebłyszczenie”). Wiązano to z
kamienista rzeka
Cały rok w czerwone kropki.
Pstrąg potokowy to ryba wyjątkowa, dzika i żyjąca w niedostępnych miejscach. Jest cwana, bo widziała już setki przeróżnych przynęt i nadal dostojnie pływa w swojej rzeczce. Jest również mądra, bo tylko mądrość pozwala
Pstrągowy Armagedon
Kolejna wyprawa do Norwegii za nami. Tym razem było nie tyle zimno, co deszczowo. Ale co tam…. Widokowo jak zawsze Pierwsza Liga, albo nawet Extra Klasa. Góry, rzeki, rzeczki, pstrągi, owce…. Niekiedy tylko jakiś
rzeka pstrągowa
Innowacyjne pstrągi potokowe.
Nawet nie wiecie jak się cieszę, że już można je łowić. Czekałem na ten czas pół roku. Od ostatniego dnia sierpnia odliczałem dni, jakie zostały do tego, aby znowu zabrać maleńkie pudełko, wziąć kijek i przejść przez
pstrąg na wobler
Naturalnie złamane pstrągi
Środek lata to czas, kiedy mamy szansę złowić najpiękniejszego i najbardziej dzikiego pstrąga potokowego. Niewielkie rzeki stają się dla ryb idealnym schronieniem. Przez letnie miesiące spokój dziewiczych rzeczek był burzony jedynie
Przygotowania do pstrągowania.
Pewnie wszyscy fani kropkowej szaty doskonale wiedzą, że już za chwilę startujemy. Jeszcze dosłownie kilka dni i staniemy na swojej ulubionej rzeczce. Jedni będą starali się łowić na
Jętka majowa i Pstrąg potokowy.
Jętka majowa kojarzy się pstrągarzom z wędkarskim eldorado.  Okres wylęgu jętki to jednak nie jest prosty temat szczególnie dla spinningistów, którzy jak często słyszę w czasie rójki tego owada pozostają w
łowienie pstrąga latem
Pstrągowe menu w środku lata
Od wielu lat sierpień to dla mnie czas wyjątkowy, bowiem właśnie wtedy udało mi się złowić największe pstrągi. Jeśli miałbym wybrać najpiękniejszy czas na pstrągowanie, to bez chwili zastanowienia wybrałbym końcówkę
wobler na pstrąga
Skuteczny wobler na pstrąga
W wędkarstwie spinningowym jest pewien element, który nie do końca jesteśmy w stanie zrozumieć. Wielu spinningistów do swojego hobby podchodzi dość pragmatycznie, i opiera swój arsenał przynęt o kilka czy kilkanaście
TCeglarski
Strzyga 3D
Jakość wykonania wyrywa z butów,piękne malowanie,zajebiste kotwice,w rzeczywistości wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciach,najfajniej pracują pod prąd.
Tabisz
Strzyga 3D
Genialna praca pod prąd, z prądem radzi sobie też dobrze, u mnie na nizinnej rzece złowiłem ładnego okonia i przyjemną brzanę na model KLB
drebel1
Strzyga 3D
przynęta z duuużym potencjałem do zabawy w rzece.10/10
niezarejestrowany
Strzyga 3D
Jestem bardzo zadowolony z zakupów w waszym sklepie. Towar najwyższej jakości, ale przede wszystkim kontakt jest miły i sympatyczny Gorąco polecam.
TYKRYSEK1
Strzyga 3D
Nie łowiłem na niego jeszcze ale on pracuje do złudzenia jak mała żywa rybka, które obserwowałem w czystej wodzie Sanu, praca rewelacyjna. Wobler pracuje pięknie tak jak ktoś wcześniej napisał 10/10 i ja się z tym zgadzam, bardzo uniwersalna przynęta.
Bartek886
Strzyga 3D
Wobler Majstershtyk . Polecam trochę pokombinować z oczkiem i wyprawia cuda !!! Dojrzała w pudełku i dała mi pstrąga 54 cm ! model PSN
przybysz.romuald@gmail.com
Strzyga 3D
Wobler nad woblery. Lowie nim na islandzkich jeziorach. Trocie i lososie wala w te woblery jak jechowi do drzwi.
Klima
Strzyga 3D
Zdecydowanie mój faworyt, praca wprost genialna! Delikatne lusterkowanie, ale przy mocniejszym szarpnięciu odjazd, do tego w nurcie rewelacyjnie tańczy! Wykonanie doskonałe, szczerze polecam!
niezarejestrowany
Strzyga 3D
Kupiłem ten wobler na koniec sezonu, w pierwszym rzucie zaciąłem kropka. Jeden z najlepszych wobków w moim arsenale.
niezarejestrowany
Strzyga 3D
Polecam! Bardzo łowne! Jakość wykonania perfekcyjna!
grzegorz-irski@wp.pl
Strzyga 3D
Można nim daleko machnąć i za jednym przepuszczeniem mieć 2 brania, niezwykle łowny, pstrągi głupieją na jego punkcie
Borysowiec
Strzyga 3D
Polecam 10/10.
PeleND
Strzyga 3D
Zdjęcia nie oddają tego jak pięknie Pan Sławek wykończył tą przynętę. Strzyga nie ma pracy ... tylko zachowanie żywej rybki pod lustrem wody. Patrząc na żyłkę widzisz w jaki sposób ten wobler śmiga, a podginając oczko ... no bajka.
karpc
Strzyga 3D
Łowi wszędzie, w tym sezonie sprawdzę, czy złowię na strzygę pstrąga na łące :) wierzę, że jest taka szansa ..
niezarejestrowany
Kwiski Foxinus
Kolor PSN dla mnie numer 1 na pstrągi, polecam :)
Szczurek
Kwiski Foxinus
Polecam model Strzebla! Rewelacja!
SebastianW
Kwiski Foxinus
Wobler skuteczny na pstragi i nie tylko. Polecam
yomodeus
Kwiski Foxinus
Foxinusa kupiłem na duże Irlandzkie pstrągi, efekt do tej pory to 2 Łososie 61 i 67 cm
indianer
Kwiski Foxinus
Co tu dużo pisać Foxinus PSF skusił mojego rekordowego pstrąga i do tego ściągany z prądem co pokazuje że w tej płaszczyźnie też robi robotę
Luka
Kwiski Foxinus
Za foxinusa o smaku kiełbia dałbym sobie nogę odciąć, mój ulubiony wobler
spenser233
Kwiski Foxinus
Bardzo dobry wobler, pięknie pracuje i świetnie wygląda
akasatanus
Kwiski Foxinus
Doznałem miłego uczucia gdy zacząłem go prowadzić, jeszcze większego po wyciągnięciu zasiedziałej 60 cm troci. Piękny woblerek, pracujący naprawdę świetnie.
niezarejestrowany
Kwiski Foxinus
Fajnie pracuje, na razie brak efektów
KACZOR343@WP.PL
Kwiski Foxinus
Super wobler...kilka niedużych pstrągów było...tylko ten strach przed zaczepem ;P
jerryhzs
Kwiski Foxinus
Moj Ci On ...Foxinus Golden
harrysg
Kwiski Foxinus
OL jest ok. Troszkę tonący więc na większe dołki ale złapałem niezłe sztuki szczególnie w bardziej brudnej widzie.
rafalnikodem@onet.pl
Kwiski Foxinus
super woblery , czekam z niecierpliwością na ich większych braci foxinus 9
niezarejestrowany
Kwiski Foxinus
Super. Nie mogłem się do niego się przekonać po zakupie. Rok temu kupiłem kolor ORF. Długo czekał aż przyszedł jego czas. I w końcu na bezrybiu zapiąłem tą pomarańczę. Kolebie się, kolebie i kusi tym kolebaniem. Chwila i dwa pstrągi, szczupak i dwa zejścia ryb. Dokupiłem Klb i znowu otworzył wodę. Wobler super na zimowe leniwe ryby.
czarny1
Kwiski Foxinus
Bardzo fajna drobna praca. Przy testach wyjscie około 50-tki, ale niestety on mnie też zobaczył...
PeleND
Kwiski Foxinus
Pstrągowy klask. Podstawowa przynęta w moim pstrągowym pudełku. Uwielbiam łowić foxinusem. Pięknie drobi, a podginając oczko dostaje fajny myk przy każdym mocniejszym podciągnięciu. Urywam i wracam po kolejne. Najważniejsze w tej całej historii z Kwiskimi Foxinusami jest to, że dostajesz dokładnie to czego oczekujesz.
Raty 0%