Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing >
Rękodzieło

Rękodzieło

Rękodzieło wytwarzane przez wędkarzy to ogromna historia polskiego spinningu. Przynęty produkowane przez wędkarzy rękodzielników stanowią istotny element naszej wędkarskiej przygody Rękodzieło wędkarskie to wyjątkowy świat przynęt. Za każdą z naszych przynęt stoi pasja, wiedza i doświadczenie.

Rękodzieło wędkarskie

Stworzenie przynęty doskonałej to nadrzędny cel  wielu wybitnych wędkarzy – rękodzielników. Zwykle bywa tak, że koncepcja rodzi się nad brzegiem naszej ukochanej wody. Gdzieś w głowie wędkarza-pasjonata rodzi się pomysł przynęty, która ma spełnić określone zadania, ale co najważniejsze - musi łowić ryby. Masterkowicze, którzy każdego dnia zasypiając myślą o podwodnym świecie nieustanie tworza przynęty w ich rozumieniu doskonałe. Dziesiątki a może setki wędkarzy buduje w ten sposób ogromną gamę przynęt nazywane potocznie rękodziełem wędkarskim

Pomysłodawca nieustanie tworzy zawiłe koncepcje i plany dotyczące zbudowania przynęty wyjątkowej, obdarzonej niecodziennymi cechami. Znamy przypadki, kiedy tego rodzaju pomysły rodzą się w głowach producentów przez wiele lat. Niejeden pomyśli sobie "Cóż takiego trudnego jest w produkcji woblera czy wahadłówki"? Wystarczy przecież kawałek drewna i ostry nożyk, aby zastrugać drewnianą rybkę. Tak powstaja przynęty hand made cenione przez wielu wędkarzy na całym świecie.
Nic podobnego! Drewniana czy blaszana rybka nie jest jeszcze nawet przynętą, a jej droga do przynęty łownej to już długie kilometry. Najważniejsza sprawa to doświadczenie, wiedza oraz miłość do wędkarstwa - dopiero potem idą zdolności czysto techniczne, które pozwalają skonstruować przynętę. Tak to wszystko się zaczyna, od koncepcji, przez plany, aż do wykonania prototypów. Wiele czasu upływa, zanim do naszego sklepu trafia przynęta gotowa do sprzedaży. Z wielką dumą Corona Fishing proponuje wędkarzom z całego świata najlepsze i wyselekcjonowane przynęty, powstałe właśnie nad brzegiem rzeki. Przynęty zbudowane w jednym konkretnym celu… po to, aby były najlepsze, wyjątkowe i bezlitośnie łowne.

Woblery rękodzieło

Istnieje kilka grup przynęt od lat produkowanych prze wędkarzy – rękodzielników. Pierwsza i bardzo popularna przynęta są woblery hand made.  Woblery ręcznie produkowane to bardzo wdzięczna przynęta, która w swojej mnogości wzorów i wersji kolorystycznych zdecydowanie przewyższa inne przynęty hand made. Woblery handmade produkowane przez rękodzielników zazwyczaj wyróżniają się na tle popularnych  produktów masowych. Drewniane woblerki posiadają szereg właściwości nieosiągalnych przypadku popularnych, plastikowych rybek.

Woblery jako rękodzieło zaistniały na rynku wędkarskim jako pierwsze. Woblery zaczynają się od przynęt w wielkości od 1 centymetra do nawet kilkudziesięciu. Odmiany woblerów możemy mnożyć zaczynając od malutkich smużaków przez klasyczne crankbaity do ogromnych bezsterowych jerków. Współcześni rękodzielnicy stosują cała masę przeróżnych rodzajów  materiałów z których produkowane są woblery . Zwykle jest to drewno ale w ostatnim czasie co raz częściej stosowana jest żywica.
przynęty hand made.JPG
rękodzieło wędkarskie.jpgwoblery rękodzieło.jpg
15 lat na rynku
Raty 0%