Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing >
Rękodzieło

Rękodzieło

Rękodzieło wytwarzane przez wędkarzy to ogromna historia polskiego spinningu. Przynęty produkowane przez wędkarzy rękodzielników stanowią istotny element naszej wędkarskiej przygody Rękodzieło wędkarskie to wyjątkowy świat przynęt. Za każdą z naszych przynęt stoi pasja, wiedza i doświadczenie.

Rękodzieło wędkarskie

Stworzenie przynęty doskonałej to nadrzędny cel wielu wybitnych wędkarzy – rękodzielników. Zwykle bywa tak, że koncepcja rodzi się nad brzegiem naszej ukochanej wody. Gdzieś w głowie wędkarza-pasjonata rodzi się pomysł przynęty, która ma spełnić określone zadania, ale co najważniejsze - musi łowić ryby. Majsterkowicze, którzy każdego dnia zasypiając myślą o podwodnym świecie, nieustanie tworzą przynęty w ich rozumieniu doskonałe. Dziesiątki, a może setki, wędkarzy buduje w ten sposób ogromną gamę przynęt, które określamy jako rękodzieło wędkarskie.

Pomysłodawca nieustanie tworzy zawiłe koncepcje i plany dotyczące zbudowania przynęty wyjątkowej, obdarzonej niecodziennymi cechami. Znamy przypadki, kiedy tego rodzaju pomysły rodzą się w głowach producentów przez wiele lat. Niejeden pomyśli sobie "Cóż takiego trudnego jest w produkcji woblera czy wahadłówki"? Wystarczy przecież kawałek drewna i ostry nożyk, aby zastrugać drewnianą rybkę.

Nic podobnego! Drewniana czy blaszana rybka nie jest jeszcze nawet przynętą, a jej droga do przynęty łownej to już długie kilometry.

Rękodzieło
Rękodzieło wędkarskie
Przynęty ręcznie robione
Najważniejsza sprawa to doświadczenie, wiedza oraz miłość do wędkarstwa - dopiero potem idą zdolności czysto techniczne, które pozwalają skonstruować przynętę. Tak to wszystko się zaczyna, od koncepcji, przez plany, aż do wykonania prototypów. Wiele czasu upływa, zanim do naszego sklepu trafia przynęta gotowa do sprzedaży. Z wielką dumą Corona Fishing proponuje wędkarzom z całego świata najlepsze i wyselekcjonowane przynęty, powstałe właśnie nad brzegiem rzeki. Przynęty zbudowane w jednym konkretnym celu… po to, aby były najlepsze, wyjątkowe i bezlitośnie łowne. Tak powstają przynęty handmade, a rękodzieło wędkarskie od lat budzi pożądanie wśród zapalonych hobbystów.

Woblery handmade od polskich rękodzielników

Mimo upływu lat i ogromnej popularności rękodzieła za granicą, na wobleryhandmade w Polsce dalej patrzy się sceptycznie. Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji zderzyć się z rękodzielnictwem trudno przyjąć na słowo, że są to przynęty wybitnie łowne, które daleko w tyle zostawiają maszynowo wytwarzaną konkurencję. Nieufność to często wynik także ceny. Zwykłe woblery można kupić już za kilka złotych, za woblery handmade od polskich rękodzielnikówtrzeba zapłacić kilkanaście złotych. Czy to drogo? Jeśli spojrzeć na zachód, gdzie ręcznie robione przynęty potrafią kosztować tyle, co wędki ze średniej półki, to cena nie wydaje się nazbyt wygórowana. Za to możliwości zwykle przekraczają oczekiwania. Woblery handmade od polskich rękodzielników są wykonane z najwyższej jakości materiałów, aby spełniać najwyższe wymogi. To perfekcyjne w każdym calu wykonie, dbałość o detale i najmniejsze szczegóły. Wieloletnie doświadczenie, godziny prób i testów oraz nieustanne doskonalenie produktów dało owoce w postaci najbardziej łownych woblerów.

Nie każdy, kto wystrugał przynętę, może nazywać się rękodzielnikiem. Dobre chęci i entuzjazm nie wystarczą, by stworzyć przynętę idealną. Trzeba do tego talentu, wiedzy i godzin spędzonych nad wodą z wędką w ręku, żeby zrozumieć, czy charakteryzuje się doskonały wobler. Najlepsze woblery handmade to nie tylko serce włożone w ich przygotowanie, ale to też setki godzin pracy. Pierwsze koncepcje na wobler nie powstają w wyspecjalizowanych pracowniach. Rodzą się nad wodą, gdzie można przeanalizować i zrozumieć zachowanie ryb oraz poznać ich przyzwyczajenia. Dopiero wtedy rękodzielnik przenosi koncept do pracowni i zaczyna tworzyć przynętę. Materiały, z których powstają woblery handmade też nie są dziełem przypadku. Rękodzielnicy często sprowadzają je z zagranicy, aby uzyskać pożądany efekt, aby przynęta zachowywała się w wodzie dokładnie tak, jak wyobraża to sobie jej twórca.

I jeśli spojrzeć na to wszystko razem, nie powinno nikogo dziwić, że dla wielu wędkarzy ręcznie robione woblery są czymś wyjątkowym. Faktycznie, są jedyne w swoim rodzaju oraz niepowtarzalne. I to nie tylko ze względu na to, że wabią nawet najbardziej wybredne ryby.

HAND MADE W POLSCE

Polskie rękodzieło wędkarskie od lat słynęło ze swojej jakości oraz co dla wędkarzy najważniejsze skuteczności. Historia ręcznie produkowanych przynęt wędkarskich sięga czasów przedwojennych. Wówczas wytwarzane były lokalnie pierwsze w Polsce, ręcznie klepane wahadłówki, niedługo potem pojawiały się woblery oraz inne przynęty. Dla nas rękodzieło wędkarskie to przede wszystkim historia i dbałość i rodzimy, najwyższej jakości produkt. Ręcznie produkowane przynęty to dla Corona Fishing trzon i fundament działalności. Od samego początku powstania firmy czyli od 2008 roku, każdego dnia przynęty hand made są dla nas kluczem i kwintesencja również w prywatnym wędkarstwie.

Wszystkie nasze przynęty to produkty najwyższej jakości. Produkowane są zarówno przez Corona Fishing oraz przez znakomitych, Polskich rękodzielników.
Zobacz nasze przynęty hand made
Woblery handmade od polskich rękodzielników

Przynęty handmade

Ktoś mógłby powiedzieć, że przynęty handmade to zbytek. Kompletowanie wyjątkowego pudełka nie ma sensu i liczą się wyłącznie wyniki. To wędkarz łowi rybę, jego pasja i umiejętności nabyte z latami praktyki. Pojawia się pytanie – czemu w ogóle kupować rękodzieło? Dlaczego woblery handmade, a nie proste przynęty, dostępne od ręki w każdym sklepie wędkarskim? Zdarzają się i tacy, którzy mieli kiepskie doświadczenia z rękodziełem. Kupili przynętę, która po sezonie nie nadawała się do niczego. Gdzie tu sens?

Przede wszystkim to nie te czasy, kiedy można było trafić na przynęty handmade kiepskiej jakości. Dzisiaj, wybierając najlepszych polskich rękodzielników, można pokusić się o stwierdzenie, że są to przynęty na lata. A co ważniejsze, mają duszę. Nie powstały w chińskiej odlewni. Rękodzielnik poświęcił ogrom swojego czasu, by opracować i wystrugać to małe dzieło. Następnie spędził godziny nad wodą, by przetestować jego możliwości, doskonalić i testować dalej. Nigdy nie powstaną dwie dokładnie takie same przynęty handmade. To absolutnie wyjątkowe i niepowtarzalne twory rąk ludzkich, które są na zupełnie innym poziomie niż ich chińskie odpowiedniki.

W naszej ofercie znajdziesz

Woblery – rękodzieło na miarę XXI wieku

Istnieje kilka grup przynęt od lat produkowanych prze wędkarzy – rękodzielników. Pierwszą i bardzo popularną przynętą są woblery – rękodzieło, które zachwyca wszystkich mistrzów spinningu. Woblery ręcznie produkowane to bardzo wdzięczna przynęta, która w swojej mnogości wzorów i wersji kolorystycznych zdecydowanie przewyższa inne przynęty handmade. Woblery handmade produkowane przez rękodzielników zazwyczaj wyróżniają się na tle popularnych produktów masowych. Drewniane woblerki posiadają szereg właściwości nieosiągalnych przypadku popularnych, plastikowych rybek.

Woblery jako rękodzieło zaistniały na rynku wędkarskim jako pierwsze. Woblery zaczynają się od przynęt w wielkości od 1 centymetra do nawet kilkudziesięciu. Odmiany woblerów możemy mnożyć, zaczynając od malutkich smużaków, przez klasyczne crankbaity do ogromnych bezsterowychjerków. Współcześni rękodzielnicy stosują cała masę przeróżnych rodzajów materiałów, z których produkowane są woblery. Zwykle jest to drewno, ale w ostatnim czasie coraz częściej stosowana jest żywica.

W czym są lepsze takie woblery? Rękodzieło zawsze ma przewagę nad przynętami produkowanymi masowo. To przynęty dopracowane w każdym calu, które dają wspaniałe rezultaty. Są bez dwóch zdań znacznie bardziej łowne, a do tego pięknie wykonane. Właśnie za to wędkarze pokochali rękodzieło.
 
;
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.13 s