Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Wędkarstwo podlodowe > Świder do lodu > Świder do lodu Tonar

Świder do Lodu Tonar

świder Tonar
świder Tonar
świder tonar 130mm
świder do lodu
świder do lodu tonar
najlepszy świder do lodu
Cena:

257.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Opis
Komentarze

Oryginalny rosyjski świder do lodu Tonar

Świetnej jakości oryginalny syberyjski świder Tonar, który jest bez wątpienia najczęściej wykorzystywanym wiertłem do lodu w Polsce. Mocny, bardzo funkcjonalny i długowieczny świder służy wędkarzom przez długie lata nawet w najbardziej intensywnym zastosowaniu. Ślimak malowany jest farbą proszkową, co ma znaczenie przy wielosezonowym stosowaniu, farba nie odpryskuje i nie pojawia sie na świdrze rdza. Świder Tonar to doskonale profilowane ostrze oraz ślimak, które razem odpowiadaja za za bardzo łatwe wiercenie w lodzie. Trwałe i diabelnie ostre noże decydują o bardzo komfortowym wierceniu przerębli, nawet w najgrubszym lodzie. Świder do lodu Tonar to bez wątpienia najbardziej popularne i cenione przez wędkarzy świdry. Świder do lodu Tonar ceniony jest przede wszystkim za trwałośc oraz łatwość w ostrzeniu ostrza, które dostępne są w ciągłej dostępności. Oryginalny świder Tonar będzie ci służył wiele lat dająć najwyższy komfort.

  • Ciepłe uchwyty rączek oraz motylka.
  • Specjalne wygięcie górnej części świdra, dzięki której zużywamy mniej siły do wywiercenia otworu.
  • Unikalne łączenia - nic nie klekocze, nic się nie trzęsie jak w polskich produkcjach.
  • Wykonane z bardzo dobrej klasy materiałów, w tym stali szlachetnej.

ModelCena
t 150mm257.00 PLN
ModelCena
t 150mm257.00 PLN -+
niezarejestrowany
Super!
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Świder do lodu Tonar

Rosyjska firma Tonar specjalizuje się w produkcji wszelkiej maści stalowych narzędzi ciężkich. W jej ofercie znajdziemy szereg przydatnych i wykorzystywanych w wędkarstwie podlodowych produktów takie jak piki do lodu oraz świdry. Świder do lodu firmy Tonar od wielu lat stanowi podstawowe wyposażenie dla wędkarzy, którzy łowią w trudnych warunkach podlodowych. Syberyjskie świdry do lodu to przede wszystkim trwałość i niezawodność. Wielosezonowe stosowanie nie wpływa na żywotność świdra firmy Tonar. Obecnie producent posiada w swojej ofercie wiele różnych modeli świdrów. Od najbardziej popularnych do profesjonalnych, które często wykonywane  są z tytanu. Wielu wędkarzy którzy intensywnie łowi na lodzie wybiera drogie świdry, które dają najwyższy komfort podczas wiercenia setek dziur.

Świder do lodu tonar 130mm

Najbardziej popularny model i rozmiar wśród wszystkich świdrów marki Tonar. Najczęściej wybierany model świdra Tonar spośród wszystkich jakie dostępne są na polskim rynku. Średnica świdra 13cm pozwala na łowienie zarówno niewielkich rybek oraz dużych okoni. Świder o średnicy 130mm jest lekki a wiercenie otworów nie wymaga znacznego wysiłku. Jak podpowiada nasze doświadczenie dobranie odpowiedniej wielkości świdra daje nam szansę na swobodne wiercenie wielu otworów w nawet bardo niesprzyjających warunkach. Wielu wędkarzy, którzy zaczynają łowic na lodzie wybier świder zbyt duży co jest często przyczyna zniechęcenia i w wielu przypadkach poszukiwania innych marek świdrów. Jak się okazuje świder do lodu Tonar 130 jest narzędziem w zdecydowaniej większości wystarczaącym do wielu wędkarskich zadań.

Konserwacja świdra do lodu Tonar

Dobrej jakości świder do lodu również wymaga od nas nieco uwagi. Samo wiercenie w lodzie to proces którego musimy się nieco nauczyć. Świder powinien wchodzić w lód bez specjalnej siły. Nie powinniśmy narzędzia dociskać mocno do lodu ze względu na możliwość uszkodzenia ostrza. Bardzo ważną kwestią jest sprawdzenie przed rozpoczęciem wędkowania czy ostrza sa solidnie osadzone na ślimaku.
Istotna jest tez konserwacja świdra. Kiedy sezon na lodzie zostanie zakończony, świder powinien być przez nas dokładnie sprawdzony i zakonserwowany w przegubach i łączniach poszczególnych elementów. Same ostrza warto dokładnie oczyścić i zakonserwować gęstym smarem lub olejem technicznym. W przypadku wyraźnego spadku ostrości  warto samodzielnie ostrza naostrzyć. Proces ostrzenia należy wykonać za pomocą odpowiednio dobranego papieru ściernego, który winien być osadzony na płaskiej powierzchni. Wówczas delikatnie przesuwając ostrzem po papierze przywrócimy ostrość naszemu świdrowi.
1.2 s