Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Katalog produktów > Zestawy

Zestawy wędkarskie

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wyselekcjonowane zestawy przynęt i grubszego sprzętu. Zestawy wędkarskie dobrane celowo pod określony gatunek ryb, metodę łowienia czy typ łowiska. W tym miejscu możesz wybrac sprawdzony zestaw wędkarski na okoni szczupaka czy sandacza. Wędki idealnie skomponowaliśmy z kołowrotkami i plecionkami abyś nie musiał zastanawiać się nad wyborem odpowiednich elementów. Wszystkie elementy w zestawach zostały przez nas przetestowane i skomponowane tak, by idealnie się uzupełniały. Kupując w zestawach - oszczędzasz!

Stwórz zestaw

Zestaw z wędką

Zestaw przynęt

15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Zestaw wędkarski na każdą okazję

Wędkarstwo to jedno z najpopularniejszych obecnie hobby, które uwielbiane i uprawiane jest na całym świecie. Pozwala się wyciszyć, uspokoić, pobyć na łonie natury, a czasem ta wyjątkowa pasja przeradza się nawet w styl życia. To niesamowite i wciągające zajęcie, ale wymaga działania zgodnie z przepisami. W Polsce istnieją dwa rodzaje wód, na których można łowić ryby: wody komercyjne i wody związkowe. W pierwszym przypadku jest prościej, gdyż wystarczy jedynie wnieść opłatę do właściciela łowiska. Aby łowić na związkowych wodach, trzeba zdobyć kartę wędkarską, stosowne pozwolenie na łowienie, a także uiścić niezbędne opłaty. Gdy formalności zostaną dopełnione, można zacząć tworzyć swój zestaw do łowienia ryb.
Chcę wędkować – i co dalej?
Przygotowując swój pierwszy zestaw wędkarski, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaki gatunek ryb się nastawiamy. Kolejnym krokiem będzie dobór metody, jaką będziemy łowić. Decydując się na drapieżniki, wybór zapewne padnie na metodę spinningową. W przypadku białorybu, do wyboru będą dwie skuteczne metody: spławikowa lub gruntowa. Dla stawiających swoje pierwsze kroki w wędkarstwie, zakup odpowiedniego sprzętu może być nie lada wyzwaniem. Tymczasem dobrze dobrany sprzęt jest niezwykle istotny, gdyż w ogromnej mierze to on warunkuje, czy będzie nam dane cieszyć się wędkowaniem. Zły wybór w tym zakresie niestety może doprowadzić do zniechęcenia, a nawet rezygnacji z dalszego wędkowania. Określenie swoich celów na samym początku może nie być łatwe. Jednak w pierwszym kroku wystarczy zdecydować, czy decydujemy się na połów drapieżników, czy białorybu i to już będzie cenna wskazówka, pozwalająca nabyć dobry zestaw wędkarski.

Zestaw wędkarski dla profesjonalistów

Doświadczeni wędkarze wiedzą czego chcą. Niemniej zawsze chętnie poszerzają swój podręczny arsenał. Dlatego profesjonalny zestaw wędkarski jest świetnym pomysłem na prezent, a Corona Fishing idealnym miejscem do realizacji tego przedsięwzięcia. Niezwykle bogata oferta sklepu w produkty rękodzielnicze, pozwoli wybrać produkty z jednej strony wyjątkowe, a jednocześnie trafiające dokładnie w potrzeby zapalonych wędkarzy. Ponadto zakup ręcznie robionych sprzętów i akcesoriów wędkarskich to nie tylko idealny podarunek, ale też możliwość wsparcia wyjątkowo uzdolnionych polskich rzemieślników. Kolejną zaletą zakupów w Corona Fishing jest to, że w sklepie znajdziemy zestawy wędkarskie doskonale skomponowane i dobrane w taki sposób, że nie trzeba tracić dodatkowo czasu na poszukiwania poszczególnych elementów ekwipunku.

Profesjonalny zestaw wędkarski dla poszczególnych gatunków ryb

Wielu wędkarzy, bardzo często napotyka wydawałoby się banalny kłopot polegający na skompletowaniu odpowiedniego zestawu wędkarskiego. Szczególnie ma to znaczenie jeśli wybierasz zakupy drogą elektroniczną i nie masz możliwości spasować kołowrotka razem z wędką. Ma to ogromne znacznie jeśli chodzi o wyważenie zestawu wędkarskiego. Wszystkie dobrane przez nas zestawy wędkarskie złożyliśmy tak aby wędka idealnie współgrała razem z kołowrotkiem i plecionką. Wszystko pogrupowane jest tak abyś miał pewność ze zakupiony przez ciebie zestaw będzie służył ci przez wiele sezonów. Jednym z kryterium doboru sprzętu jest gatunek poławianych ryb. Przykładem jest zestaw wędkarski na okonia.

Zestaw wędkarski na okonia

Istnieją opinie, że dobór dobrego zestawu do połowu okonia jest zadaniem niezwykle trudnym i skomplikowanym nawet dla doświadczonych spinningistów. Okoń występuje zarówno w płytszych wodach Bałtyku, rzekach górskich, jeziorach i zbiornikach retencyjnych. Jest rybą niezwykle charakterystyczną, ma jasnopomarańczowe płetwy, szeroki otwór gębowy i specyficznie nastawione łuski. Ryba ta jest popularnym obiektem pożądania wielu wędkarzy m.in. ze względu na brak sezonu ochronnego i wyjątkowo duże brania w sezonie wakacyjnym. Złapanie okonia nie jest jednak prostą sprawą, często traci on przynętę, więc połów wymaga niezwykłej cierpliwości. Na początku swojej przygody z wędkowaniem warto wybrać spokojne zbiorniki wodne, gdzie najmniej elementów będzie rozpraszało naszą uwagę. Kompletując zestaw wędkarski na okonia największą trudność sprawia dobranie jego odpowiednich elementów, a to ze względu na możliwość zastosowania wielu technik łowienia oraz mnogość dostępnych przynęt spinningowych. W celu skutecznego połowu dobrze jest przygotować kompletny zestaw żyłek, przynęt i innych pomocnych akcesoriów. Okoń jest rybą lubiącą nieprzewidziane ruchy, warto więc mieć w zestawie kilka dodatkowych przynęt miękkich:
  • do połowu w wodach przejrzystych przy bezchmurnej pogodzie należy wybrać przynęty w naturalnych barwach, o długości do 5 cm,
  • do połowu w wodach przejrzystych, ale już przy pochmurnej aurze, sprawdzą się przynęty w barwach zbliżonych do kolorów okonia, czyli zieleń i brudne złoto, o długości od 2,5 cm do 5 cm,
  • do połowu w wodach mętnych najlepsze będą przynęty jaskrawe i wyraziste, najlepiej z połyskiem, o długości od 3,5 cm do 5 cm.
Dobór zestawu na okonia jest prawdopodobnie najtrudniejszy i przysparza sporo kłopoty nawet wytrawnym spinningistom. Trudność ma genezę w wielu rodzajach technik łowienia oraz stosowanych przynęt spinningowych. Idąc drogą zapewnienia najwyższego komfortu, stworzyliśmy kilka grup produktów, które w idealny sposób pasują do siebie. Zestawy na okonia dzielą się na takie gdzie wybrać możesz idealny kołowrotek na okonia z nawiniętą już plecionką lub jeśli potrzebujesz zestaw w pełni kompletny możesz całość kupić razem z wędką. W Corona Fishing, chcąc zapewnić klientom możliwość najwyższego komfortu zakupów, stworzyliśmy kilka różnych grup produktów, w których znajdują się idealnie do siebie dopasowane elementy. Dlatego kupując zestaw wędkarski na okonia, można zdecydować się na w pełni kompletny zestaw razem z wędka lub znakomity kołowrotek z nawiniętą już plecionką.

Zestaw wędkarski na sandacza

Sandacz jest określany jako niezwykle waleczna i tajemnicza ryba, którą najlepiej łowić pod koniec lata oraz wczesną jesienią, gdyż w tym czasie wypływa na płytsze wody. Złowienie sandacza nie jest prostą sprawą. Ten gatunek ryb jest wyposażony w niezwykle ostre zęby, którymi z łatwością może przegryźć źle dobraną linkę. Kolejnym utrudnieniem jest to, że sandacz jest wyjątkowo płochliwą rybą. Kompletując zestaw wędkarski z myślą o sandaczach, należy wziąć pod uwagę dwa główne kryteria. Po pierwsze budżet jaki chcemy na niego przeznaczyć, a po drugie technikę, jaką zamierzamy stosować. Sandacza możemy bowiem łowić metodą spinningową oraz z gruntu:
  • Spinning zaleca się stosować w dzień, a metodę gruntową w nocy. Zestaw na sandacza na spinning składa się przede wszystkim z wędki o dosyć krótkim wędzisku, to jest do długości 3,3 metra. Dobra żyłka główna w tym przypadku powinna mieć grubość 0,22 mm. Istotną rolę odgrywają przynęty. Możemy zastosować zarówno rippery, twistery, woblery, wahadłówki i czy blaszki obrotowe, a nawet sztuczne muchy. Kolor przynęty także ma znaczenie, wybierzmy najlepiej seledynowy lub zielono-żółty.
  • Zestaw do połowu sandacza z gruntu składa się z bardzo wytrzymałego wędziska o dość dużym ciężarze wyrzutowym. Kołowrotek najlepiej, aby był z wolnymi biegiem szpuli, plecionka lub żyłka typu Fedder, a jako przynętę zaleca się uklejki. Podczas tej techniki połowu należy mieć na uwadze, że sandacz w bardzo specyficzny sposób bierze przynętę, dlatego trzeba się w tym momencie niezwykle skupić, aby go nie stracić.
Jeżeli zdecydujemy się na zestaw do łowienia ryb skompletowany przez sklep, idealnym rozwiązaniem będzie nabycie uniwersalnego zestawu na sandacza, dostępnego w Corona Fishing. Jest to jednocześnie zestaw wędkarski budżetowy, jak i profesjonalny, o niezwykle zaawansowanych parametrach. W jego skład wchodzą sprawdzone i niezawodne elementy. Dobierając zestaw wędkarski na sandacza powinniśmy wziąć pod uwagę dwa kryteria – budżet jaki  chcemy przeznaczyć na ten zakup, oraz technikę jaką zamierzamy te ryby łowić. Jeśli szukamy kija, który świetnie sprawdzi się do jigowania i kogutów, w pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się flagową serią amerykańskiego producenta, czyli Legend Elite. Będą one świetnie współpracować z rozmaitymi kołowrotkami, np. Penn w rozmiarze 3000. To wybór dla wymagających wędkarzy, produkt z najwyższej półki, i w związku z tym trzeba liczyć się z tym, że nie każdy będzie chciał przeznaczyć na niego aż taką kwotę. Tańszy zestaw wędkarski na sandacza skonstruujemy wybierając wędziska z linii Mojo Bass w połączeniu z kołowrotkami np. Lucky John. Nie należy automatycznie zakładać, że tańszy oznacza gorszy. To zestawienie jest bardzo uniwersalne, i świetnie sprawdzi się wędkarzom, którzy stosują rozmaite techniki łowienia sandałów – czy to na przynęty gumowe, jigi czy też woblery. To także doskonały wybór dla każdego, kto poszukuje pierwszej wędki na sandacza.

Zestaw wędkarski na szczupaka

Decydując się na ten zestaw należy kierować się przede wszystkim wybraną techniką łowienia, gdyż najistotniejsze są przynęty. Szczupak osiąga wagę do około 12 kg oraz długość do 1,5 metra, choć oczywiście zdarzają się też większe okazy. Jego ciało jest opływowe i wyraźnie spłaszczone, głowa charakteryzuje się bardzo szerokim i spłaszczonym pyskiem. Dobry zestaw wędkarski na szczupaka powinien być trwały, niezawodny i dobrze służyć przez wiele sezonów. Typowe wędziska dedykowane pod szczupaka to wędki nazywane pike. Powinny mieć od 10 do 30 kg ciężaru wyrzutowego, gdyż w tym przypadku potrzebne są dość ciężkie przynęty. Ponadto wędki na szczupaka charakteryzują się dużą wytrzymałością. Szczupak w trakcie holu potrafi wykonywać nieprzewidywalne ruchy i niesamowite akrobacje, które nie jednego potrafią zaskoczyć. Dlatego mocna wędka jest tak bardzo istotna, jeśli nie chcemy stracić ryby. Dużą rolę w zestawie na szczupaka odgrywa kołowrotek, który musi sobie radzić z największymi przeciążeniami podczas holowania zdobyczy. Najlepsze będą więc te w rozmiarach od 3000 wzwyż. Warto wyposażyć się też w odporne na wyjątkowo ostre zęby szczupaka specjalistyczne przypony. Dobranie zestawyu na szczupaka podyktowane jest przede wszystkim wyborem odpowiedniej techniki łowienia. Istotne są niezmiernie przynęty jakie będziemy stosowali. Po jednej stronie będziemy mieli do czynienia z klasycznymi niewielkimi gumami a po drugiej stronie przyjdzie nam wykorzystać ciężkie i masywne Jerki. Zestaw wędkarski na szczupaka zbudowany być powinien tak abyś mógł z pełnym komfortem wędkować przez wiele długich i intensywnych sezonów. Po pierwsze stawiamy na trwałośc i niezawodność.

Zestaw wędkarski spinning

Wybierając zestaw wędkarski spinningowy, z uwagi na ogromnie rozbudowaną ofertę wędek, kołowrotków czy plecionek, należy dobrze wszystko przemyśleć i dopasować. Najlepszym rozwiązaniem dla wędkarzy chcących kupić swój pierwszy zestaw spinningowy, będą gotowe zestawy do łowienia ryb, dostępne w sklepach wędkarskich. Kupując taki zestaw już na samym początku należy szczegółowo określić swoje priorytety: budżet jaki chcemy przeznaczyć na ten cel, swoje oczekiwania i wybrane techniki połowu. Trzeba również pamiętać, że inaczej jest skonstruowany zestaw dla wędkarza początkującego, a inaczej dla zaawansowanego czy wreszcie – dla zawodowca.
 

Zestaw wędkarski spinningowy

Wybór zestawu dla spinningisty to wbrew pozorom niełatwa sprawa. Wędek, kołowrotków i plecionek do tej metody łowienia znajdziemy na rynku mnóstwo. Bez kłopotu odnajdziemy propozycje dla wędkarzy decydujących się na zakup pierwszego wędziska spinningowego, szukających specjalistycznych kijów i kołowrotków do zadań specjalnych czy np. kija w wersji travel, który bez kłopotu zmieści się w niedużym bagażniku. Można powiedzieć, że jest to trochę przekleństwo urodzaju. Wybierając więc zestaw wędkarski spinningowy powinniśmy jak najdokładniej określić nasze potrzeby, oczekiwania i grubość portfela. W przypadku, gdy w naszym zestawie wędkarskim znajduje się wędka St. Croix należy też wziąć pod uwagę fakt, że wiele z nich przygotowanych jest nie tylko pod konkretne gatunki ryby, ale także używane przynęty i techniki łowienia. Trzeba też pamiętać o tym, że opisy i wskazówki te przystosowane są do warunków amerykańskich. Weźmy jak przykład serię Legend Tournament Musky. Ten gatunek ryby w Polsce nie występuje, ale jej charakter zbliżony jest do rodzimego szczupaka, i z powodzeniem wykorzystamy te wędki właśnie na pajki. Niektóre z serii wędzisk tego producenta oferują nam ogromny wybór modeli, znajdziemy więc kij nawet to bardzo niszowych zastosowań. Jeśli jednak w ofercie St. Croix nie ma wędki odpowiadającej naszym potrzebom, warto przyjrzeć się liniom wędzisk Corona Fishing. Pomyślane one zostały jako odpowiedź na potrzeby naszych rodzimych wędkarzy, i niejako uzupełnienie tego, co znajdziemy w katalogu St. Croix.

Zestaw wędkarski dla początkujących

Gdy rozpoczynamy przygodę z wędkarstwem wybór odpowiedniego sprzętu to sprawa kluczowa. Zestaw wędkarski dla początkujących powinien być nie tylko prosty w obsłudze (tzn. niewymagający użycia zaawansowanych technik łowienia), stosunkowo uniwersalny, ale także niezbyt drogi. Nie jest bowiem dobrym pomysłem inwestowanie na starcie w najdroższe dostępne modele sprzętu, może bowiem okazać się, że to hobby nie jest dla nas, i wówczas po dwóch wyjazdach nasze zakupy będą się kurzyć za szafą. Nawet jeśli łowimy już od jakiegoś czasu, to przy zakupie pierwszej amerykańskiej wędki możemy się czasem poczuć zagubieni. Tu doskonałym wyborem będzie wspomniana już seria Mojo Bass. Jeśli jednak nie szukamy wędki ściśle sandaczowej, warto przyjrzeć się wędziskom z linii Triumph. Znajdziemy w niej duży wybór kijów do różnorodnego zastosowania, a przy tym niezwykle uniwersalnych i stosunkowo niedrogich. Budując zestaw wędkarski dla początkujących zaczęlibyśmy właśnie od wyboru wędki właśnie spomiędzy tych dwóch serii. Potem wystarczy dobrać do tego dobry kołowrotek Shimano czy Penn oraz mocną plecionkę – polecamy te z oferty plecionka JMC – i można ruszać nad wodę.

Zestaw wędkarski na prezent

Jeśli planujemy zakup produktów wędkarskich które mają być dla kogoś podarunkiem, to sklep Corona Fishing będzie do tego idealnym miejscem. Po pierwsze, wytwory rękodzielnicze które stanowią ogromną część naszej oferty doskonale nadają się do tego celu – są niepowtarzalne, wykonane estetycznie i z pasją. Jednym słowem, to produkty „z duszą”. Drugim z powodów jest to, że można u nas nabyć gotowy zestaw wędkarski na prezent, co oszczędza czas jaki musielibyśmy przeznaczyć na poszukiwania, i jest bardzo pomocne osobom, które same nie są wędkarzami.  Wśród tych zestawów znajdziemy zarówno komplety przynęt o różnorakim przeznaczeniu, jak i połączenia sprzętu, który będzie ze sobą dobrze współpracować, np. wędka i kołowrotek, czy linka i multiplikator. Dzięki różnorodnym propozycjom oraz szerokim przedziale cenowym, z łatwością znajdziemy zestaw wędkarski na prezent, który będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Gotowy zestaw wędkarski czy pojedyncze sztuki?

Zasadniczo mamy dwie możliwości – albo kupujemy gotowy i skompletowany przez sklep wędkarski zestaw dla wędkarza, tym samym zdając się na wiedzę i doświadczenie innych, albo powoli i systematycznie, ucząc się nowych rzeczy, sami uzupełniamy nasze wyposażenie, co jakiś czas dokupując nowe i niezbędne elementy. W asortmencie Corona Fishing znajdują się specjalnie wyselekcjonowane zestawy wędkarskie, zestawy przynęt i sporo „grubszego” sprzętu. Zestawy wędkarskie są dopasowane idealnie do każdego gatunku ryb, typu łowiska, a nawet metody łowienia. Dla jeszcze lepszego spersonalizowania zakupów warto skorzystać z możliwości, jakie daje konfigurator. Z jego pomocą łatwo stworzysz swój własny, niepowtarzalny zestaw wędkarski.
Zestawy wędkarskie dostępne w Corona Fishing zostały skomponowane w taki sposób, aby nie trzeba było się martwić i zastanawiać nad wyborem określonych elementów. Poszczególne gotowe zestawy wędkarskie zostały dokładnie przetestowane i dobrane w sposób zapewniający najlepsze dopasowanie. Zaletą gotowych zestawów wędkarskich jest dodatkowo możliwość zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż nie od dziś wiadomo, że w zestawie kupuje się taniej.
Systematyczne uzupełnianie ekwipunku ma również swoje zalety. Zaczynając swoją przygodę z wędkarstwem, nigdy nie wiadomo, czy zauroczenie to przetrwa próbę czasu, czy okaże się jedynie chwilowym kaprysem. Niemniej dla zdecydowanych pójść drogą wędkarstwa a także dla zapalonych wędkarzy, najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalny zestaw wędkarski zakupiony w całości i jednorazowo w profesjonalnym sklepie.

Zestaw wędkarski dla początkujących

Zestaw dla wędkarza i jego skompletowanie dla osoby dopiero rozpoczynającej swoją przygodę z łowieniem, może okazać się dość problematyczne. Zagadnienia takie jak: wyważenie zestawu wędkarskiego czy spasowanie kołowrotka razem z wędką, zwłaszcza w trakcie zakupów internetowych może budzić konsternację. Dlatego profesjonalny zestaw wędkarski zakupiony w Corona Fishing jest gwarancją zaopatrzenia się we właściwie dobrany sprzęt, który posłuży z pewnością przez wiele sezonów. Dodatkową zaletą jest możliwość zakupu wszystkiego, co nam potrzebne, w jednym miejscu i za jednym razem. Zyskujemy wówczas pewność, że gdy już dotrzemy na łowisko, nie zabraknie nam niczego istotnego.
Zestaw wędkarski dla poczatkujących powinien spełniać kilka podstawowych wymogów. Przede wszystkim powinien być prosty w obsłudze i nie wymagać od poczatkującego wędkarza stosowania zaawanasowanych technik łowienia. Drugą kwestią jest jego uniwersalność. Najlepszy zestaw na początek to taki, z którym można wypróbować zarówno poszczególne techniki łowienia, jak i zapolować na kilka różnych gatunków ryb. Wiele osób wychodzi także z założenia, że zestaw wędkarski dla poczatkujących nie powinien być zbyt drogi. Duże inwestycje w sprzęt na początku nowej hobbystycznej drogi to niekoniecznie dobry pomysł.

Gdy już nabierzemy wprawy i nasze umiejętności znacząco wzrosną, z powodzeniem będziemy mogli zakupić kolejne elementy do naszego zestawu wędkarskiego, a nawet nowy, bardziej zaawansowany zestaw. Mając już wiedzę i doświadczenie, łatwiej jest wybierać profesjonalny sprzęt, dopasowany do swoich umiejętności i preferencji. W takim przypadku nasz początkowy zestaw wędkarski dla początkujących z powodzeniem może stać zestawem zapasowym, albo przejść w ręce kolejnego, rozpoczynającego przygodę z łowieniem wędkarza.
Akcesoria wędkarskie zestawy – wszystko, co powinno się w nich znaleźć

Jako że w ostatnim czasie to spinning jest najpopularniejszą metodą łowienia ryb, przedstawiając poszczególne elementy zestawu wędkarskiego przeanalizujemy zestaw wędkarski spinning. Wielu wędkarzy ma w swoim arsenale zestaw wędkarski na szczupaka, gdyż drapieżnik ten jest najpopularniejszą i najbardziej pożądaną przez nich rybą. Co zawiera? Po pierwsze musimy nabyć wędzisko – na początek spokojnie wystarczy model o długości od 2,10 do 2,7 metra, idealny do łowienia z brzegu akwenu. Skoro jest to zestaw wędkarski dla początkujących, kij nie powinien być zbyt ciężki. Dobrym wyborem będzie taki o średniej wadzie, aby dodatkowo nie obciążać dłoni.

Następnie do wędziska dobierany jest odpowiedni kołowrotek. Istotą prawidłowego doboru jest późniejsze ułożenie całości w dłoni. Sugerowana wielkość kołowrotka to 2000-3000. Przechodząc dalej dochodzimy do linki głównej, czyli kolejnego niezwykle ważnego elementu zestawu. W tym przypadku jest możliwość wyboru pomiędzy żyłką a plecionką. Żyłka jest bardziej rozciągliwa, a plecionka lepiej przekazuje branie. Wybór jednej bądź drugiej powinien być zgodny z preferencjami wędkarza, choć istnieją głosy, że do nauki lepsza jest jednak żyłka. Potrzebne są również haczyki, na których zamocowana będzie przynęta. Docieramy do końca naszego zestawu, czyli
przynęty handmade, a ich wybór jest ogromny. W zestawie jednak nie powinno zabraknąć woblerów pływających, woblerów tonących, obrotówek ani wahadłówek.

 
0.15 s