Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski

Zestawy wędkarskie

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wyselekcjonowane zestawy przynęt i grubszego sprzętu. Zestawy wędkarskie dobrane celowo pod określony gatunek ryb, metodę łowienia czy typ łowiska. W tym miejscu możesz wybrac sprawdzony zestaw wędkarski na okoni szczupaka czy sandacza. Wędki idealnie skomponowaliśmy z kołowrotkami i plecionkami abyś nie musiał zastanawiać się nad wyborem odpowiednich elementów. Wszystkie elementy w zestawach zostały przez nas przetestowane i skomponowane tak, by idealnie się uzupełniały. Kupując w zestawach - oszczędzasz!

Stwórz zestaw
15 lat na rynku
Raty 0%

Zestawy wędkarskie

Wielu wędkarzy, bardzo często napotyka wydawałoby się banalny kłopot polegający na skompletowaniu odpowiedniego zestawu wędkarskiego. Szczególnie ma to znaczenie jeśli wybierasz zakupy drogą elektroniczną i nie masz możliwości spasować kołowrotka razem z wędką. Ma to ogromne znacznie jeśli chodzi o wyważenie zestawu wędkarskiego. Wszystkie dobrane przez nas zestawy wędkarskie złożyliśmy tak aby wędka idealnie współgrała razem z kołowrotkiem i plecionką. Wszystko pogrupowane jest tak abyś miał pewność ze zakupiony przez ciebie zestaw będzie służył ci przez wiele sezonów.

Zestaw wędkarski na okonia

Dobór zestawu na okonia jest prawdopodobnie najtrudniejszy i przysparza sporo kłopoty nawet wytrawnym spinningistom. Trudność ma genezę w wielu rodzajach technik łowienia oraz stosowanych przynęt spinningowych. Idąc drogą zapewnienia najwyższego komfortu, stworzyliśmy kilka grup produktów, które w idealny sposób pasują do siebie. Zestawy na okonia dzielą się na takie gdzie wybrać możesz idealny kołowrotek na okonia z nawiniętą już plecionką lub jeśli potrzebujesz zestaw w pełni kompletny możesz całość kupić razem z wędką.

Zestaw Wędkarski na szczupaka

Dobranie zestawyu na szczupaka podyktowane jest przede wszystkim wyborem odpowiedniej techniki łowienia. Istotne są niezmiernie przynęty jakie będziemy stosowali. Po jednej stronie będziemy mieli do czynienia z klasycznymi niewielkimi gumami a po drugiej stronie przyjdzie nam wykorzystać ciężkie i masywne Jerki. Zestaw wędkarski na szczupaka zbudowany być powinien tak abyś mógł z pełnym komfortem wędkować przez wiele długich i intensywnych sezonów. Po pierwsze stawiamy na trwałośc i niezawodność.

Zestaw wędkarski na sandacza

Dobierając zestaw wędkarski na sandacza powinniśmy wziąć pod uwagę dwa kryteria – budżet jaki  chcemy przeznaczyć na ten zakup, oraz technikę jaką zamierzamy te ryby łowić. Jeśli szukamy kija, który świetnie sprawdzi się do jigowania i kogutów, w pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się flagową serią amerykańskiego producenta, czyli Legend Elite. Będą one świetnie współpracować z rozmaitymi kołowrotkami, np. Penn w rozmiarze 3000. To wybór dla wymagających wędkarzy, produkt z najwyższej półki, i w związku z tym trzeba liczyć się z tym, że nie każdy będzie chciał przeznaczyć na niego aż taką kwotę. Tańszy zestaw wędkarski na sandacza skonstruujemy wybierając wędziska z linii Mojo Bass w połączeniu z kołowrotkami np. Lucky John. Nie należy automatycznie zakładać, że tańszy oznacza gorszy. To zestawienie jest bardzo uniwersalne, i świetnie sprawdzi się wędkarzom, którzy stosują rozmaite techniki łowienia sandałów – czy to na przynęty gumowe, jigi czy też woblery. To także doskonały wybór dla każdego, kto poszukuje pierwszej wędki na sandacza.

Zestaw wędkarski spinningowy

Wybór zestawu dla spinningisty to wbrew pozorom niełatwa sprawa. Wędek, kołowrotków i plecionek do tej metody łowienia znajdziemy na rynku mnóstwo. Bez kłopotu odnajdziemy propozycje dla wędkarzy decydujących się na zakup pierwszego wędziska spinningowego, szukających specjalistycznych kijów i kołowrotków do zadań specjalnych czy np. kija w wersji travel, który bez kłopotu zmieści się w niedużym bagażniku. Można powiedzieć, że jest to trochę przekleństwo urodzaju. Wybierając więc zestaw wędkarski spinningowy powinniśmy jak najdokładniej określić nasze potrzeby, oczekiwania i grubość portfela. W przypadku, gdy w naszym zestawie wędkarskim znajduje się wędka St. Croix należy też wziąć pod uwagę fakt, że wiele z nich przygotowanych jest nie tylko pod konkretne gatunki ryby, ale także używane przynęty i techniki łowienia. Trzeba też pamiętać o tym, że opisy i wskazówki te przystosowane są do warunków amerykańskich. Weźmy jak przykład serię Legend Tournament Musky. Ten gatunek ryby w Polsce nie występuje, ale jej charakter zbliżony jest do rodzimego szczupaka, i z powodzeniem wykorzystamy te wędki właśnie na pajki. Niektóre z serii wędzisk tego producenta oferują nam ogromny wybór modeli, znajdziemy więc kij nawet to bardzo niszowych zastosowań. Jeśli jednak w ofercie St. Croix nie ma wędki odpowiadającej naszym potrzebom, warto przyjrzeć się liniom wędzisk Corona Fishing. Pomyślane one zostały jako odpowiedź na potrzeby naszych rodzimych wędkarzy, i niejako uzupełnienie tego, co znajdziemy w katalogu St. Croix.

Zestaw wędkarski dla początkujących

Gdy rozpoczynamy przygodę z wędkarstwem wybór odpowiedniego sprzętu to sprawa kluczowa. Zestaw wędkarski dla początkujących powinien być nie tylko prosty w obsłudze (tzn. niewymagający użycia zaawansowanych technik łowienia), stosunkowo uniwersalny, ale także niezbyt drogi. Nie jest bowiem dobrym pomysłem inwestowanie na starcie w najdroższe dostępne modele sprzętu, może bowiem okazać się, że to hobby nie jest dla nas, i wówczas po dwóch wyjazdach nasze zakupy będą się kurzyć za szafą. Nawet jeśli łowimy już od jakiegoś czasu, to przy zakupie pierwszej amerykańskiej wędki możemy się czasem poczuć zagubieni. Tu doskonałym wyborem będzie wspomniana już seria Mojo Bass. Jeśli jednak nie szukamy wędki ściśle sandaczowej, warto przyjrzeć się wędziskom z linii Triumph. Znajdziemy w niej duży wybór kijów do różnorodnego zastosowania, a przy tym niezwykle uniwersalnych i stosunkowo niedrogich. Budując zestaw wędkarski dla początkujących zaczęlibyśmy właśnie od wyboru wędki właśnie spomiędzy tych dwóch serii. Potem wystarczy dobrać do tego dobry kołowrotek, np. Ryobi czy Penn oraz mocną plecionkę – polecamy te z oferty JMC – i można ruszać nad wodę.

Zestaw wędkarski na prezent

Jeśli planujemy zakup produktów wędkarskich które mają być dla kogoś podarunkiem, to sklep Corona Fishing będzie do tego idealnym miejscem. Po pierwsze, wytwory rękodzielnicze które stanowią ogromną część naszej oferty doskonale nadają się do tego celu – są niepowtarzalne, wykonane estetycznie i z pasją. Jednym słowem, to produkty „z duszą”. Drugim z powodów jest to, że można u nas nabyć gotowy zestaw wędkarski na prezent, co oszczędza czas jaki musielibyśmy przeznaczyć na poszukiwania, i jest bardzo pomocne osobom, które same nie są wędkarzami.  Wśród tych zestawów znajdziemy zarówno komplety przynęt o różnorakim przeznaczeniu, jak i połączenia sprzętu, który będzie ze sobą dobrze współpracować, np. wędka i kołowrotek, czy linka i multiplikator. Dzięki różnorodnym propozycjom oraz szerokim przedziale cenowym, z łatwością znajdziemy zestaw wędkarski na prezent, który będzie odpowiadać naszym potrzebom.