Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Katalog produktów > Przynęty Spinningowe Hand Made > Gumy na szczupaka

Gumy na szczupaka

Po raz pierwszy w ciągu blisko 15 lat naszej pracy, przedstawiamy w dziale ręcznie wykonywanych przynęt gumy na szczupaka. Specjalnie w odpowiedzi na Wasze liczne prośby zbudowaliśmy od podstaw kilka wzorów i modeli dużych szczupakowych gum. Gumy szczupakowe Corona Fishing to przede wszystkim łowność oraz najwyższa jakość wykonania. Gumy szczupakowe Royal Baits wykonane zostały z najwyższej jakości silikonu, który jest bardzo trwały i w maksymalny sposób odporny na zęby szczupaka. Dodatkowo każda guma nasączana jest atraktorem zapachowym. Dołożyliśmy wiele pracy, aby efekt końcowy w postaci tłustej i wyjątkowo kuszącej gumy szczupakowej sprawdzał się na wielu łowiskach. Przynęty zostały przygotowane tak, aby można było je zbroić na wiele sposobów. Dzięki temu z powodzeniem znajdą zastosowanie w wodzie bardzo płytkiej, oraz na głębiach sielawowych jezior. Gumy szczupakowe malujemy względem doświadczeń najlepszych polskich łowców szczupaków.
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Gumy na szczupaka

Jeśli zastanowimy się nad tematem gumy na szczupaka zapewne w głowie pojawią nam się dziesiątki wzorów i modeli gum, które dodatkowo przemnożymy przez  kilkanaście wersji kolorystycznych. Kiedy z tym całym arsenałem trafimy nad wodę zwykle będziemy łowili kilkoma standardowymi wzorami. My podeszliśmy do tematu zdecydowanie inaczej. Postawiliśmy na wyprodukowanie maksymalnie skutecznej gumy szczupakowej.

Duże gumy na szczupaka

Co to jest takiego duża guma na szczupaka? Duża to taka, która zainteresuje rekordowe szczupaki. Wiemy, że modele mniejsze niż 15 cm, lub nawet nieco większe ale filigranowe i lekkie, znacznie częściej atakowane sa przez szczupaki średnich rozmiarów. Wiemy, że najlepsze gumy na szczupaka muszą swoje ważyć i mierzyć. Na podstawie naszych obserwacji oraz doświadczeń wielu świetnych łowców rekordowych szczupaków, najlepsze gumy na szczupaka to te mierzące około 20 cm. Niestety wielu producentów z gumą tej wielkości miewa problem. Chodzi o wagę! Przynęty mierzące wspomniane 20 cm bardzo często ważą już znacznie ponad 80 gramów, a to dla wielu wędkarzy jest bariera do zastosowania ze względu na moc posiadanych wędzisk. Temat wagi i gabarytów przynęt gumowych na szczupaka był dla nas znany od wielu sezonów. To był jeden z priorytetów dla których powstały pierwsze wzory naszych prywatnych gum na szczupaki. Kluczem do sukcesu jest zaprojektowanie przynęty gumowej na szczupaka tak, aby była smukła, lotna i pięknie pracowała przy stosunkowo małej wadze i około dwudziestu centymetrach długości.

Najlepsze gumy na szczupaka

No właśnie, jakie to są najlepsze gumy na szczupaka? W naszej opinii przede wszystkim łowne. To oczywiste, ale co to znaczy łowne/ Gdzie mają być skuteczne? W jakich warunkach? My postanowiliśmy zestawić ze sobą doświadczenia wędkarzy specjalizujących się w połowie rekordowych ryb. Do gry weszli wędkarzy łowiący na podwodnych łąkach, potem toniowi spinningiści którzy uganiają się za wielkimi szczupakakami z mazurskich jezior. Na tacy mieliśmy kilkanaście różnych barw i kolorów, a także dodatków w postaci brokatów, często określonego zapachu. Potem praca i kształt. To wszystko postanowiliśmy ze sobą połaczyć i tak powstały nasze najlepsze duże gumy na szczupaka.

Jak łowić na przynęty gumowe na szczupaka

Przede wszystkim wolno, ociężale i bez zbędnego entuzjazmu. Duży szczupak to ryba leniwa i niezbyt chętna do spektakularnych gonitw za rybą. Choć w pewnych warunkach znane są nam sytuacje, że duża guma na szczupaka działa jak płachta na byka.  Odpowiedni dobór łowiska to podstawa. Duże szczupaki bardzo często wybierają miejsca, które na pozór wydają się być niezbyt atrakcyjne. Zwykle są to podwodne łąki z roślinami i to właśnie tam nasze najlepsze gumy na szczupaka sprawdzają się wyśmienicie. Leniwie prowadzona guma, która co kilka chwil będzie szybowała i zwalniała, dla drapieżnika staje się bardzo łakomym kąskiem. W takich miejscach bardzo skuteczne okazują się naturalne kolory płoci i okonia. Zdecydowanie innym sposobem łowienia jest penetrowanie głębin i stoków podwodnych górek. Szczupaki bardzo chętnie wybierają sobie miejsca, które są naturalnym żerowiskiem białorybu. Tutaj konieczne będzie dociążenie naszej gumy na szczupaka.

Zbrojenie dużych gum na szczupaka

Najłatwiej będzie zastosować dobrej jakości dozbrojki do gum, które w przypadku naszych produktów sugerujemy umiejscowić na wysokości oczu gumy szczupakowej. Do wkrętki dodajemy kotwicę mocowaną na drucie stalowym lub tytanowym. Kotwice, w zależności od poziomu zarośnięcia łowiska, stosujemy jedną lub dwie. Niektórzy wędkarze w szczególnych przypadkach stosują zbrojenie w okolicach płetwy grzbietowej.
0.29 s