Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Woblery Łamane

Woblery Łamane

Woblery łamane to największa tajemnica spinningistów, których celem są rekordowe pstrągi, klenie czy okonie. To woblery unikalne, bardzo trudne w wykonaniu. Nasze woblery łamane na pstrąga to rękodzieło z najwyższej (śmiało możemy to powiedzieć) światowej półki. Do produkcji woblerów łamanych Corona Fishing zostały wykorzystane najwyższej jakości komponenty oraz specjalny rodzaj drewna. Dzieki takiemu podejści wobler łamany ze znakiem CF to synonim skuteczności. Wobler łamany pracuje niezwykle naturalnie, nie budząc podejrzeń cwanego drapieżnika. Wyjątkowe, realistyczne malowanie, idealnie komponuje się ze środowiskiem dzikiej rzeki. Każdy jeden wobler łamany stworzony jest tak, aby podczas prowadzenia co jakiś czas delikatnie błysnął boczkiem, imitując uciekająca lub chorą rybkę – to cecha tylko najlepszych woblerów na świecie.

15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Woblery łamane

Przynęty wieloczęściowe, zwykle jednak składające się z dwóch korpusów połączonych ze sobą przegubem. Pierwsze woblery tego typu zostały wykonane z drewna. Dziś po wielu latach ewolucji przynęt wędkarskich woblerki łamane wykonuje się z żywić, plastiku czy nawet silikonu. Woblery łamane to bardzo stare i od wielu lat z duża skutecznością wykorzystywane przynęty spinningowe. Pierwsze przynęty tego typu, które dostępne szerzej były w Polsce to woblery łamane Rapala. Z biegiem czasu dotarły do nas przynęty produkowane w USA ale równocześnie z duża intensywnością wybór dali nam rodzimi rękodzielnicy, którzy do dnia dzisiejszego produkują najwyższej jakości woblery łamane.

Woblery łamane na pstrąga.

Doświadczeni pstrągarze od zawsze w swoich najbardziej tajnych pudełkach skrywają niepozorne woblery pstrągowe wieloczęściowe. Zwykle są to drobne imitacje różnych rybek żyjących obok pstrągów potokowych. W okresach występowania pokarmu sezonowego wędkarzy polujący na pstrągi potokowe często stoją woblery łamane wieloczęściowe. W ten sposób imitować możemy pijawki, minogi oraz w specyficzny sposób pracujące np. kiełbiki czy inne drobne rybki. Woblery pstrągowe łamane to wyjątkowe i bardzo skuteczne przynęty. W rękach wprawnego spinningisty potrafią odmienić Wędkarski dzień. W okresach słabego żerowania pstrąga warto zastosować właśnie woblerka łamanego.

Woblery łamane na szczupaka

To zupełnie odmienna i nieco inna grupa przynęt. Tego rodzaju woblery bardzo często nie przypominają klasycznych woblerów pstrągowych. Będziemy mieli tu do czynienia z połączeniem korpusu woblera z gumami czy listkami błystek obrotowych. Czasem występują też bardzo fantazyjne, które mimo swojej bajkowej budowy okazują się na szczupaka bardzo skuteczne. Woblery łamane na szczupaka to wyjątkowo łowne przynęty. Zazwyczaj woblery wieloczęściowe kojarzą się nam z głęboko schodzącymi woblerami trollingowymi jednak na rynku dostępnych jest cała masa niewielkich przynęt wieloczęściowych w mniejszych bardziej przystępnych rozmiarach, które cechują się dużą uniwersalnością zastosowań.
0.53 s