Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Wahadłówki

Wahadłówki

Wydaje się, że stworzyć skuteczną błystkę wahadłową to najprostsza rzecz w naszym wędkarskim warsztacie. Jasne - kawałek wygiętej blachy, jedynie słuszna wielka kotwica, drobna polerka i nad wodę. Tak właśnie działają ogromne fabryki wahadłówek. Zastanów się, dlaczego w Twoim pudełku znajdziesz może 3-4 wahadełka... Zastanów się, dlaczego wielu wybitnych wędkarzy te przynęty traktuje jako jokery w swojej talii? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wszyscy ci, którzy naprawdę łowią na wahadłówki, łowią na przynęty nieosiągalne w sklepie. Łowią na blaszki unikatowe, pozwalające wydobyć z nich szczególną pracę. Są tacy, którzy mówią, że blacha musi pracować na 3+. Musi się bujać, kręcić, pracować w opadzie... i coś jeszcze. Łowić. Wszystkie wahadłówki uzbrojone w mocne kotwice Sasame.

15 lat na rynku
Raty 0%

Najlepsze wahadłówki od Corona Fishing

Łowienie ryb to bardzo stary zwyczaj. Kiedyś głównie wykorzystywany w celu zdobywania pożywienia, aktualnie traktowany również jako forma rozrywki, odpoczynku i sposób na odprężenie się oraz odstresowanie. Przynęty wędkarskie to różnego rodzaju i koloru akcesoria, wykonane z różnych materiałów, które są niezbędne podczas łowienia ryb. Umieszczamy je na haczyku lub bezpośrednio obok niego, a ich zadaniem jest wabienie ryb. Przynęta jest obowiązkowym elementem łowienia, dlatego warto zapoznać się bliżej z ich rodzajami, przeznaczeniem oraz sposobem wykorzystania. Często, to właśnie dzięki przynęcie spinningowej możemy zwiększyć swoją szansę na złowienie konkretnego gatunku. Jednak należy dostosować ją również do pory roku, miejsca, a nawet pory dnia łowienia!

Przynęty wahadłówki

Wahadłówki jako przynęty zostały w ostatnich latach nieco wykluczone. Warto jednak pamiętać, że to właśnie one towarzyszyły wędkarzom już na samym początku ich przygody ze spinningiem. Przynęta wahadłówka jest bardzo skutecznym i wszechstronnym sposobem na łowienie ryb, z którego chętnie korzystali nasi dziadkowie oraz ojcowie polując na szczupaki, pstrągi, trocie, klenie, okonie czy bolenie. W starych poradnikach dla rybaków, wahadłówki zajmują honorowe miejsce i są często uznawane za najlepsze przynęty na szczupaka. Mimo to, w dzisiejszych czasach mało kto decyduje się na użycie wahadłówki, a nawet jeśli ją posiada to stanowi ona raczej element kolekcji.

Najlepsza przynęta na szczupaka

Wielu wędkarzy rezygnuje z łowienia szczupaka, zaraz po tym kiedy zbiczują zbiornik wszystkimi możliwymi sposobami i nie uzyskają satysfakcjonujących efektów. Warto wtedy przypomnieć sobie o starym sposobie na łowienie ryb naszych dziadków i ojców oraz zajrzeć po ponadczasową wiedzę do starych poradników rybaków. Przynęta Wahadłówka – im starsza – mniej błyszcząca i matowa tym lepsza. Takie klasyczne wahadłówki jak Gomer i Hauer to właśnie najlepsze przynęty na szczupaka, ponieważ gatunek ten unika wszelkich świecących przynęt, a interesuje się zmatowiałymi blachami. Należy zatem zastanowić się jak wybrać najlepszą wahadłówkę?

Jak wybrać najlepszą wahadłówkę?

W katalogu Corona Fishing na pewno każdy znajdzie odpowiednią przynętę dla siebie. Jeśli chodzi o przynęty wahadłowe są one przygotowane tak, aby były jak najbardziej skuteczne. Każda wahadłówka ma dokładna informację kiedy sprawdzi się najlepiej do łowienia szczupaków, ale nie tylko. Przynęta wahadłowa Doctor pozwoli nam na wolne łowienie, wahadłówkę Expert możemy użyć łowiąc w jeziorach, a Big Spoon to linia przynęt, stworzona z myślą o wędkarzach, który polują na największe drapieżniki. Trzeba jednak podkreślić, że wiele wahadłówek na przestrzeli lat potwierdziło swoją niezwykłą skuteczność nie tylko w łowieniu szczupaków, ale również karasi, lin, wzdręg czy płoci.

Rodzaje wahadłówek

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych rodzajów przynęt wahadłowych. Ze względu na bardzo długą historię tego elementu, powstały różne kształty i wielkości, które ułatwiają łowienie w konkretnych okolicznościach. Można wybrać wahadłówki, które nierównomiernie się prowadzą, więc doskonale sprawdzą się do wabienia szczepaków, są to np. duża Foka CF, tradycyjna Hauer, Żabka i atrakcyjna dla ryb Aloza. Idealne wahadłówki do niezbyt głębokiej wody to Alga CF, Toruńska, Doctor, a nawet drewniana Vaxjo. Można też zdecydować się na bardziej uniwersalne przynęty, które sprawdzą się zarówno na płytkiej, jak i głębokiej wodzie. W takim przypadku, warto zapoznać się z Kalewa CF, Mors i klasyczną Nord. W ofercie Corona Fishing znajdziemy też wahadłówki, które doskonale poradzą sobie również z innymi drapieżnikami jak np. Gnom CF, ESOX, Delbanka czy Krakowska.

Najpopularniejsze przynęty błystki wahadłowe
Najpopularniejsze wahadłówki, które najlepiej sprawdzą się do łowienia to
Kaszubka, z którą nawet niedoświadczony wędkarz powinien sobie poradzić bez problemu, tradycyjny Gomer, który znany jest ze swojej skuteczności już od długich lat oraz Big Spoon. Szczególnie ta ostatnia została stworzona z myślą o profesjonalistach, których interesuje łowienie największych drapieżników. Posługiwanie się takimi wahadłówkami wymaga nie tylko doświadczenia, ale również wiedzy jak wprawić ją w ruch i przyciągnąć uwagę najbardziej leniwych osobników.

Jak łowić z wahadłówkami?

Sam zakup przynęty wahadłówki to dopiero pierwszy etap przygody. Należy również zapoznać się z ich budową. Wahadłówki są wykonane z metalu i udają żywą rybę. Zachowują się nieco jak błystki obrotowe, ale dzięki innemu wykonaniu charakteryzują się swoi niejednostajnym zachowaniem pod wodą. Wahadłówki odpowiednio wprawione w ruch wykonują ruchy oscylacyjne, generują drgania i delikatne błyski, które działają nawet na najbardziej leniwe ryby. Odpowiedni kolor, który jest podobny do naturalnych barw małych ryb przyciąga uwagę drapieżników. Reszta zadania należy do wędkarza, który wolniejszym ściąganiem, może sprawić wrażenie rannej ryby i zainteresować szczupaki.
1.87 s