Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > St. Croix > Legend Tournament Bass > St.Croix Legend Tournament Pike

St.Croix Legend Tournament Pike

St. Croix Legend Tournament Pike
St. Croix Legend Tournament Pike
St. Croix Legend Tournament Pike
Cena:

1927.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Wędki Legend Tournament Pike to nowość od St. Croix na 2023 r. Przy jej powstawaniu brano pod uwagę opinię najlepszych łowców szczupaków na świecie po to, aby była to najlepsza wędka na szczupaka jaką miałeś okazję łowić. Seria Legend Tournament Pike jest ukoronowaniem 75-letniej historii St. Croix w wykorzystywaniu najlepszych materiałów, innowacyjnych tehcnologii, bezkompromisowej jakości wykonania i ogromnego doświadczenia w projektowaniu i produkcji kijów na wielkie drapieżniki.

Pierwszy raz w Polsce, specjalistyczne wędki castingowi przygotowane na rynek europejski. Typowe średnie i mocne casty z serii Legend Tournament Pike. Wszystkie wędki zostały opisane specjalnie dla wędkarzy łowiących w Europie. Dziś kije z grupy LPTC posiadają ciężar stosowanych przynęt opisany w gramach i co bardzo ciekawe jest on realnym opisem związanym z możliwościami poszczególnego modelu wędki. Kije castingowe Legend Tournament Pike dostępne są od długości 213 cm do 259cm. Ich ciężar obsługiwanych przynęt idealnie wpisuje się realia polskiego łowienia szczupaków. Najlżejsze model idealnie sprawdzą się do średniego jerkowania (max 40-55 gramów) a najmocniejsze modele potrafią operować przynętami ważącymi nawet 300 gramów. Wszystkie kije zostały wykonane na bazie blanków SCIV+ i mocno nawiązują do klasycznych Legend Tournament Bass. LPTC są podobnie szybkie i ostre jednak maja wyraźnie mniej pracująca część szczytową a jednocześnie zachowane płynne ugięcie środkowe.
 
Skonstruowane w technologii Integrated Poly Curve (IPC).
Wzmacniane technologią ART (Advanced Reinforcing Technology), powiększającą znacznie wytrzymałość blanku. Taka konstrukcja pozwala wytrzymać znacznie wyższe od nominalnych obciążenia.
Wędka zbudowana jest z wysokomodułowego włókna węglowego SCIV+ i wzmocniona technologią FRS (Fortified Resin System).
Rękojeść wykonana z wysokiej klasy korka portugalskiego.
Przelotki Alconite z ramkami ze stali nierdzewnej.
15-letnia gwarancja St. Croix Superstar Service (niezależna od zmiany właściciela wędki).
Wędki zaprojektowane i wykonane w Park Falls, USA.

Zastosowane technologie: art frs ipc
ModelDŁUGMOCAKCJACZĘŚCIMOC LINKIPRZYNĘTAUCHWYTCena
LTPC213HF2,13 mHFast17-12,5 kg15-55 g11 927.00 PLN
LTPC213XHXF2,13 mXHX-Fast17-15 kg40-110 g31 979.00 PLN
LTPC216MHF2,16 mMHFast16-10 kg15-40 g12 037.00 PLN
LTPC223HF2,23 mHFast17-12,5 kg20-80 g22 097.00 PLN
LTPC238XHF2,38 mXHFast115-32,5 kg40-140 g42 147.00 PLN
LTPC259XXHFT2,59 mXXHFast12-40 kg100-300 g52 437.00 PLN
ModelCena
LTPC213HF1 927.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 2,13 m
MOC: H
AKCJA: Fast
CZĘŚCI: 1
MOC LINKI: 7-12,5 kg
PRZYNĘTA: 15-55 g
UCHWYT: 1
LTPC213XHXF1 979.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 2,13 m
MOC: XH
AKCJA: X-Fast
CZĘŚCI: 1
MOC LINKI: 7-15 kg
PRZYNĘTA: 40-110 g
UCHWYT: 3
LTPC216MHF2 037.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 2,16 m
MOC: MH
AKCJA: Fast
CZĘŚCI: 1
MOC LINKI: 6-10 kg
PRZYNĘTA: 15-40 g
UCHWYT: 1
LTPC223HF2 097.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 2,23 m
MOC: H
AKCJA: Fast
CZĘŚCI: 1
MOC LINKI: 7-12,5 kg
PRZYNĘTA: 20-80 g
UCHWYT: 2
LTPC238XHF2 147.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 2,38 m
MOC: XH
AKCJA: Fast
CZĘŚCI: 1
MOC LINKI: 15-32,5 kg
PRZYNĘTA: 40-140 g
UCHWYT: 4
LTPC259XXHFT2 437.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 2,59 m
MOC: XXH
AKCJA: Fast
CZĘŚCI: 1
MOC LINKI: 2-40 kg
PRZYNĘTA: 100-300 g
UCHWYT: 5
cristovo
Co tu dużo mówić.....mistrzostwo świata!
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

St.Croix Legend Tournament Pike

Nowe wędki z serii Legend Tournament Pike to kulminacja 75-letniej historii St. Croix, opartej na łączeniu najwyższej jakości materiałów, technologii i bezkompromisowego wykonania z jednej strony, a z drugiej na doświadczenia i możliwości w projektowaniu i produkcji piekielnie mocnych i funkcjonalnych wędek na wielkie drapieżniki. Eksperci St. Croix zaprojektowali tą serię wędek specjalnie tak, by spełniała najwyższe wymagania europejskich wędkarzy, zarówno jeśli chodzi o design blanku jak i jego jakość. Zbudowany jest on z włókna węglowego SCIV+ nowej generacji, a przy jego budowie wykorzystano flagowe technologie St. Croxi - IPC, ART i FRS.
 
Jak przyzwyczaił nas już amerykański producent, poszczególne modele wędek z serii Legend Tournament Pike zaprojektowane zostały z myślą o konkretnych technikach łowienia, choć każdą z nich można zastosować także do innych metod. Jest to w pierwszej kolejności oczywiście wędka na szczupaka, ale mocniejsze modele doskonale sprawdzą się przy połowie suma. Wędki te są zaprojektowane i ręcznie wykonane w USA, i objęte są 15-letnim okresem opieki serwisowej.

Dostępne model Legend Tournament Pike:

LTPC213HF: Wędka dedykowana do łowienia szczupaków na jerki oraz duże woblery twichingowe. Idealnie nadaje się również do stosowania gumowych dużych swimmbaitów oraz gumowych woblerów. Tego typu konstrukcja idealnie sprawdza się w zarośnietych zbiornikach gdzie krótki i szybki kij pozwala na komfortowe operowanie przynętami pomiędzy roślinnością.
LTPC213XHXF: Model zaprojektowany do łowienia dużych ryb pośród podwodnej roslinności. Wędka cechuje się szybką akcją oraz dużą czułością, co pozwala na precyzyjne prowadzenie przynęty wśród roślinności. Wędki idealnie współpracuje z duzymi woblerami, Jerkami oraz gumami. Jej dynamika orasz sztywnośc pozwala na pewne zacięcie oraz holowanie ryb pomiędzy gąszczem roślinności
LTPC216MHF: Wędka przeznaczona do łowienia szczupaków oraz dużych sandaczy. Cechuje się średnią mocą i szybką akcją, co pozwala na prowadzenie przynęty z dużą precyzją. Bardzo uniwersalne wędziska ze stosunkowo spolegliwą częścią szczytową. Dzięki charakterystycznej budowie blanku pozwala na niemal nieograniczone stosowanie wszelkiej maści przynęt mieszczących się w wadze opisanej na wędce.
LTPC223HF: Bardzo uniwersalny model zaprojektowany do łowienia szczupaków na wiele różnych przynęt. Swietnie sprawdza się z niebyt dużymi Jerkami oraz przynętami gumowymi. Cechuje się dużą mocą oraz szybką akcją, co pozwala na precyzyjne prowadzenie ciężkich zestawów. Wędka posiada bardzo dużą dynamikę oraz charakterystyczne środkowe ugięcie
LTPC238XHF: Mocna wędka zaprojektowana z myślą o łowieniu dużych szczupaków w dużych rzekach oraz jeziorach na spore przynęty. Cechuje się ogromną mocą, co pozwala na pokonywanie oporów dużych ryb. Kij jest bardzo ostry i dynamiczny pracuje pod obciązenim w środkowej części. Najlepiej współpracuje z dużymi gumami oraz woblerami i jerkami. Świetnie współpracuje w trollingu  z woblerami stawiającymi spory opór w wodzie.
LTPC259XXHFT: Model przeznaczony do łowienia dużych okazów szczupaków, a także do łowienia suma. Cechuje się ogromną mocą, co pozwala na pokonywanie oporów największych ryb. Wędka charakteryzuje się głębokim ugięciem bardoz dużą szybkością i dynamiką. Najlepiej działa z dużymi Jerkami i gumami.

Wędki St.Croix Legend Tournament Pike wędki do okreslonych technik łowienia

Cover Sniper - zaprojektowana specjalnie do łowienia ryb w zaroślach, krzakach i pomiędzy konarami.   Przeznaczona dla wędkarzy używających gumowych przynęt na szczupaka typu wielkie twistery czy rippery. Doskonale sprawdza się z popperami, oraz jerkami.
Classic Jerk - dedykowana do łowienia ryb z użyciem przynęt typu jerkbait. Dedykowana dla entuzjastów tej popularnej techniki.
Versatile Special - wszechstronna wędka do wielu zastosowań. Akcja blanku została doceniona przez wędkarzy stosujących małe i średnie przynęty. Przeznaczona dla wędkarzy używających soft swimbaitów, miękkich przynęt typu jerkbaits, klasycznych woblerów, gumowych przynęt zbrojonych główką jigowa lub dozbrojką, chatterbaitów, spinnerbaitów, oraz przynęt powierzchniowych.
Slop-N-Tail - idealna wędka dla wędkarzy łowiących szczupaki z brzegu lub z łodzi. Lekka, wszechstronna i z dużą rezerwą mocy. Przeznaczona dla wędkarzy używających miękkich woblerów typu soft swimbaits, klasycznych woblerów, gumowych przynęt typu jig oraz przynęt powierzchniowych.
Swimbait Special - pokrywa szeroki zakres zastosowań, idealna do większości przynęt typu soft swimbaits dostępnych na rynku. To najczęściej stosowane przynęty do łowienia szczupaków. Przeznaczona dla wędkarzy używających miękkich przynęt soft swimbaits oraz klasycznych woblerów.
Magnum Swimbait - bardzo mocna! To wędka dla wędkarzy, którzy polują na duże okazy. Z uwagi na coraz większą popularność bardzo ciężkich przynęt, jest to niezbędny model z serii Pike. Przeznaczona dla wędkarzy używających przynęt typu soft swimbaits oraz klasycznych woblerów i jerków.
 
3.55 s