Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made > Woblery Brodnickie

Woblery Brodnickie

Woblery Brodnickie znane są wielu spinningistom od lat jako woblery PG. Najbardziej cenione przez pstrągarzy i trociarzy, jednak rozsławione w kraju zostały przez wędkarzy łowiących bolenie i sandacze. Dziś prezentujemy Wam przynęty wykonane specjalnie dla Corona Fishing przez znakomitego wędkarza i rękodzielnika Pana Pawła Grzecznika. Wszystkie woblery w ofercie Corona Fishing zostały przetestowane w warunkach naturalnych oraz uzbrojone w mocne kotwice.

15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Woblery Paweł Grzecznik

Ogromna grupa przynęt, która powstał nad brzegami Drwęcy. Wszystkie woblery Pawła Grzecznika od lat produkowane są z drewna i pokrywane materiałem brokatowym dając w ten sposób niepowtarzalny charakter wszystkich przynęt z Brodnicy.  Woblery Paweł Grzecznik wykonuje od wielu lat a początek jego przygody z woblerami to mocna współpraca z legędą polskiego rękodzieła wędkarskiego czyli Panem Leszkiem Dylewskim. Pierwsze próby produkcji powstawały pod okiem producenta woblery z czarnego LD z czasem Paweł Grzecznik zaczął w stu procentach wykonywać swoje przynęty woblery samodzielnie i dziś stanowi tron wędkarskiego rękodzieła.
Woblery Pawła Grzecznika to wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły i detale przynęty. Wszystkie woblerki zostały wykonane z drewna a ich trzon stanowi mocny stelaż z drutu. Przynęty są wyjątkowo piękne i  niemal niezniszczalne. Wędkarze początkowo kupowali je z Myślą o łowieniu troci oraz łososi jednak z czasem pstra garze co raz częściej zabierali woblery PG do swoich pudełek. Paweł Grzecznik produkuje również wiele innych modeli przynęt w tym wyjątkowo skuteczne woblery sumowe oraz bardzo ciekawe woblery na szczupaka. Wielu wędkarzy w Polsce ponad wszystko ceni woblery boleniowe i kleniowe. Multiinstrumentalny producent, którego dziś śmiało możemy określić ikona polskiego rękodzieła. Fantastyczny wędkarz i konstruktor niesamowicie skutecznych przynęt.

Woblery PG na troć

Trzon katalogu to woblery PG na troć. Od lat produkowane niemal w niezmienne formie i kształcie. Systematycznie jednak podrasowywane i udoskonalane wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Woblery PG na troć to klasyka polskiego rękodzieła. Charakterystyczne kształty i wzory które w sposób specyficzny ale jak się okazuje bardzo skuteczny zostały dekorowane. Wśród woblerów PG znajdziemy modele letnie i zimowe. Na duża wodę oraz niżówki. To choćby decyduje i podpowiada o doświadczeniu producenta.
Nasze najpopularniejsze modele trociowe to przede wszystkim … Legendarny Horik czyli obfity i tłusty wobler trociowy o mocnej i wyraźnej pracy. Wobler trociowy PG, który złowił w Polsce całą masę rekordowych troci i łososi. Zaraz za nim plasuje się zdecydowanie inny i znacznie drobniejszy wobler Borg, który dla wielu wędkarzy może mocno kojarzyć się z woblerem na pstrąga. Słusznie! Borg to większa i nieco bardziej korpulentna Pstrągówka. Lotny i celny ale z agresywną pracą. Bardzo chętnie przez naszych klientów wybierany jest wobler na troć Torvi bowiem wykorzystywany jest do obławiania nieco głębszych rynienek i wlewów. Często skutkuje na  wysokiej zmąconej wodzie gdzie ciężko jest innymi woble rai zejść do dna.

Pstrągowe woblery PG

Paweł Grzecznik to producent świetnych woblerów na pstrąga. Do dziś sprzeczamy się z Pawłem, które jego coblery są najskuteczniejsze jeśli chodzi o pstrągi;) Mamy ich w swojej ofercie kilka bardzo ciekawych i skutecznych wzorów. Znaczna części woblery na pstrąga nawiązuje do przynęt trociowych mają stosunkowo podobne kształt jednak ich praca jest zdecydowanie drobniejsza i oszczędna. Nasi Klienci szczególnie cenią kilka wzorów. Prze wszystkim Loki czyli drbny woble rek pstrągowy na niewielkie rzeczki. Wobler Hulk bodaj najbardziej klasyczny i uniwersalny. Możesz go śmiało zastosować w większej i mniejsze rzece. Wielkim odkryciem jest wobler zadaniowy, który przez długi czas był przez Pawła Grzecznika traktowany jako tajny i niedostępny dla Klientów. Mowa o coblerze Ubbe czyli niewielkiej rybce malowanej w pstrągowe kropki. Ubbe to wobler na płytką i szybka wodę. Piekielnie skuteczny i doskonały na lato. W bogatej ofercie woblerów z tej grupy znajdzie się coś dla polujących na trocie, pstrągi, sandacze, bolenie, klenie i sumy.
2.65 s