Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made

Woblery pstrągowe

Ta grupa to bez wątpienia nasze oczko w głowie, nasza idea wędkarska. Znajdziesz tu woblery pstrągowe, które będziesz mógł wykorzystać dosłownie w każdych warunkach jakie spotkasz. Wszystkie woblery pstrągowe handmade zostały bardzo skrupulatnie przetestowane przez wielu naszych klientów w ostatnich kilkunastu latach. Dzięki temu otrzymujesz woblery na pstrąga łowne i sprawdzone. Przygotowane tak abyś mógł z pełną premedytacją zapolować na prawdziwe okazy. Woblery pstrągowe Corona Fishing to dziś marka sama w sobie i właśnie tym przynęta poświęcamy najwięcej uwagi, tylko po to aby mieć w swojej ofercie woblery na pstrąga doskonałe!
Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Woblery pstrągowe – postaw na niezawodność w działaniu

Każdy spinningista z pewnością miał do czynienia z woblerami pstrągowymi, gdyż przynęty te od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Tym, którzy ich jeszcze nie znają, przyda się krótkie wprowadzenie. Wobler to sztuczna przynęta, która doskonale imituje naturalny pokarm wodnych drapieżników. Zbudowana jest najczęściej z drewna, a od niedawna także można spotkać przynęty z twardego plastiku lub innego tworzywa. Tym, co wyróżnia woblery, jest zdecydowanie ich niesamowita i wszechstronna praca, a dokładnie sposób poruszania się w wodzie. Dowiedzmy się, czym charakteryzują się woblery pstrągowe i dlaczego warto je posiadać w swoim zestawie wędkarskim.

Woblery na pstrąga – zdecydowanie pierwszy wybór wśród wędkarzy

Woblery przyciągają uwagę swoimi niesamowitymi ruchami, wypornością oraz głębokością, na jaką potrafią się zanurzać. Dają naprawdę szerokie pole do popisu. Niemniej prawdą jest, że w dużej mierze o dokładności wszelkich działań, jakie mają miejsce w wodzie, decyduje sam wędkarz. Jeśli potrafi skutecznie operować przynętą, mając w rękach doskonały wobler, ten tylko mu to zadanie ułatwia. Woblery powstały z potrzeby wędkarzy i ich poszukiwań przynęty perfekcyjnej. Prekursorami łowienia na woblery byli wędkarze łowiący pstrągi potokowe, dlatego woblery pstrągowe cieszą się wśród nich dużą popularnością i niezmiennym zaufaniem.
Pierwsze przynęty tego typu, które powstawały w naszym kraju, były to jak można się domyślić woblery pstrągowe hand made. Rękodzieło to okazało się strzałem z dziesiątkę i na dobre zagościło w kanonie wędkarstwa spinningowego. Duże znaczenie ma fakt, że polskie woblery pstrągowe hand made są przynętami najwyższej jakości, dopracowanymi w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że są wykonywane na miarę światowych produktów. Sprawia to, że woblery pstrągowo hand made cenione są przez wędkarzy na całym świecie.
Jednym z pierwszych woblerów pstrągowych dostępnych w ofercie sklepu wędkarskiego Corona Fishing, który znajduje się w niej do dziś i wciąż cieszy się uznaniem wśród wędkarzy, jest Pomorski Traut. Przynęta ta jest doskonała na pstrąga, choć uznawana jest także za niezwykle uniwersalny wabik na inne drapieżniki. Jej budowa jest drobna a linia niezwykle smukła. Praca przynęty również jest bardzo charakterystyczna. Ogonkiem wykonuje ruchy przypominające zamiatanie, które szczególnie zwracają uwagę drapieżników. Są przy tym tak wiarygodne, że z łatwością przyciągają zacne zdobycze.

Woblery na pstrąga – budowa ma znaczenie

Woblery pstrągowe najczęściej posiadają wbudowany ster, którego zadaniem jest kontrola głębokości schodzenia wabika pod wodę. Rola steru jest znacząca i wpływa w dużej mierze na pracę przynęty. Zwłaszcza w przypadkach, gdy zależy nam na jak najszybszym tonięciu przynęty. W ostatnim czasie popularne stają się także woblery bezsterowe, które służą do łowienia powierzchniowego. Woblery powierzchniowe pracują przy samej powierzchni wody, gdzie intensywnie chlapiąc, wabią okoliczne drapieżniki. Woblery dodatkowo mogą być jedno lub dwuczęściowe. Ich popularność zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych. W miarę upływu czasu i nasi wędkarze coraz częściej się do nich przekonują.
Woblery ogólnie dzielimy na kilka grup. Różnią się między sobą wyglądem, wielkością i oczywiście konkretnym przeznaczeniem, choć wiele z nich sprawdza się w różnych okolicznościach. Są to następujące typy:

Wobler na pstrąga – przynęta na miarę naszych czasów

Pstrąg to jedna z popularniejszych ryb, uwielbiana przez wędkarzy zarówno za wygląd, jak i za walory smakowe i zdrowotne. Zgodnie z panującymi przepisami, okres ochronny na ten gatunek ryb rozpoczyna się w naszych krajowych wodach 1 września. Jest to szczególny czas, kiedy to pstrągi zaczynają przygotowywać się do tarła. Ochrona tego gatunku trwa, w zależności od rejonu występowania, do 31 grudnia lub do 31 stycznia. W poszczególnych krajach europejskich terminy te są bardzo zróżnicowane i często zupełnie inne. Wielu wędkarzy jednak rezygnuje z połowu pstrągów w tych pierwszych miesiącach ze względu na ich niską wagę i małą aktywność, choć oczywiście nie brakuje miłośników zimowego łowienia.
Wybierając się na połów pstrągów na samym początku sezonu, warto zabrać ze sobą woblery pstrągowe głęboko schodzące, gdyż z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziemy je właśnie w pobliżu samego dna. Jeśli chodzi o kolory, to najlepiej sprawdzą się te w odcieniach złota i srebra. Ci wędkarze, którzy wyczekują cieplejszych dni, swoją coroczną przygodę z pstrągiem rozpoczynają z początkiem wiosny. Wtedy, kiedy dzień staje się nieco dłuższy, a woda robi się cieplejsza. Z pewnością najlepszym sposobem na zwiększenie swoich szans i złowienie wymarzonego okazu jest uzbrojenie się w skuteczną przynętę. Jaka ona powinna być? Przede wszystkim liczy się szansa zapewnienia sobie większej swobody, zwłaszcza na nowym i trudnym łowisku, a także zwiększenie perspektyw. Takie możliwości dają właśnie woblery pstrągowe. Parametry, które decydują o tym, że dany wobler na pstrąga jest wystarczająco dobry, to:
Dobrym sposobem na zwiększenie szans na połów jest posiadanie w swojej kolekcji nie jednego a kilku różnych woblerów. Warto uzbroić się w kilka kolorów, rozmiarów i typów, gdyż nigdy nie wiadomo, co zainteresuje rybę danego dnia.

W jakiego rodzaju woblery na pstrąga warto się zaopatrzyć?

Woblery na pstrąga powinny w jak największym stopniu imitować żywe rybki, tylko wtedy warto w ogóle zaczynać z nimi pracę. Dla wielu wędkarzy kolor pełni równie ważną funkcję, jak praca danego woblera, dlatego do kolorystyki powinno przykładać się też szczególną uwagę. Wybór woblera do łowienia pstrągów to najlepsza decyzja, jaką może podjąć wędkarz. Decyzja, która z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty.
Wśród wielu przynęt tego typu bez wątpienia warto zwrócić szczególną uwagę na dostępne w ofercie Corona Fishing Woblery Kwiskie. Zasłynęły one jako przynęty unikatowe nie bez powodu. Jednym z ich sekretów jest drewno, z jakiego zostały stworzone, które powoduje, że zarzucona przynęta leci w dokładnie to miejsce, jakie sobie upatrzymy. Woblery pstrągowe handmade Kwiskie zostały bowiem zbudowane z myślą o warunkach panujących w rzekach, w których łowione są pstrągi.
Na szczególne miejsce wśród woblerów hand made zasługuję woblery pstrągowe Ubbe, które wyróżnia przede wszystkim to, że z powodzeniem sprawdzają się niemal we wszystkich warunkach. Uniwersalność to tylko jedna z zalet, jakimi możemy je opisać. Kiedy są najbardziej skuteczne? Otóż zgodnie z przeznaczeniem w czasie powolnego prowadzenia w poprzek rzeki. Miejsca, w których warunki najlepiej odpowiadają pracy tego woblera to:
Mizer to wobler pływający, który schodzi na głębokość do 50 cm. Celem jego pracy jest łowienie głównie latem, a z kolei to, co go wyróżnia spośród innych tego typu przynęt, to niekontrolowane odskoki, które bardzo skutecznie zwracają uwagę drapieżników. Dodatkowe funkcje, obok których nie sposób przejść, a raczej przepłynąć obojętnie, to wyraźnie lusterkowanie i delikatne kolebanie. Wobler ten sprawdził się już u wielu wędkarzy, dlatego jest tak często polecany i cieszy się znakomitymi opiniami.

Jak łowić pstrągi na woblery?

Na podstawie wielu doświadczeń i obserwacji, śmiało można powiedzieć, że pstrągi bardzo lubią być łowione na woblery. Nie do końca wiadomo, z czego dokładnie wynika fenomen tej drewnianej przynęty, chyba składa się na to po prostu suma wielu czynników, które w rezultacie tworzą całość wręcz doskonałą. Największym uznaniem cieszą się oczywiście woblery pstrągowe hand made, które dopracowane są do perfekcji zarówno pod względem wyglądu, jak i pracy.
Jednak woblery, tak samo, jak każda inna przynęta, bywają czasem ignorowane przez drapieżniki. Z czego to wynika? Oczywiście z tego, że nawet ryby mają swoje humory. Co robić, gdy pstrągi nie mają „ochoty na współpracę”? Jak je skusić, by nie wracać do domu z pustymi rękoma? Jak zawsze wyjście jest jedno – trzeba zmieniać przynęty na pstrąga i testować kolejne rozwiązania.
Wędkarz posiadający większe umiejętności będzie wiedział, że czasem za pstrągiem trzeba się też „nachodzić”. Idąc w górę rzeki prowadzimy przynętę z prądem. Bardzo ważne by wówczas nasz wobler spływał delikatnie z nurtem i nie odwracał uwagi, ani nie wywoływał zamieszania w wodzie. W przypadku łowienia pod prąd, zadanie może okazać się nieco łatwiejsze. Stosując woblery pstrągowe pływające lub te wolnotonące, po rzucie możemy pozwolić im na spłynięcie w wyznaczone miejsce celowania. Zaleca się jednak ostrożność. Trzeba mieć świadomość, że ryba może nas obserwować podobnie ja my ją. W każdej chwili więc można ją odstraszyć. Każdy ruch należy zatem wykonywać ze szczególną ostrożnością.
Co może zrobić wędkarz, by maksymalnie zwiększyć swoje szanse na udany połów? Ciekawą opcją jest zaopatrzenie się w wabik przypominający samego pstrąga. W ofercie Corona Fishing znajduje się taki okaz. Jest to Wobler Pstrąg, czyli idealna imitacja pstrąga potokowego. Wabik ten do złudzenia przypomina najprawdziwszego małego pstrąga. Model ten mierzy 6 cm i waży 5 g. Jest wręcz perfekcyjnie pomalowany. Wielu posiadaczy wabika twierdzi, że to jeden z piękniejszych egzemplarzy w ich zestawie. Zgodnie z opisem producenta najlepiej sprawdza się w tych rzekach, w których dochodzi do zarybiania, gdyż przynęty są traktowane przez większe drapieżniki jako pokarm sezonowy. Wobler Pstrąg traktowany jest także jako przynęta uniwersalna, która z powodzeniem sprawdzi się praktycznie we wszystkich typach łowisk. Jego praca jest bardzo charakterystyczna, głównie za sprawą oszczędnych ruchów, a także sporych tendencji do lusterkowania i akcji samym ogonem. Sprawdzi się do sposobu prowadzenia z nurtem oraz po łuku. Jest bardzo łowny, praktycznie zawsze przynosi zadowalające efekty.
Kolejnym rodzajem woblerów pstrągowych, które gwarantują niebywałe rezultaty w postaci złowienia największych i najznakomitszych okazów, są te imitujące płazy i gady. W tym miejscu warto zainteresować się woblerem, który wygląda jak prawdziwa żaba. W asortymencie Corona Fishing znajdziemy Wobler Żaba, przynętę, która dla wielu wędkarzy jest podstawowym orężem do łowienia największych okazów pstrągów. Ci, którzy nie mieli z nimi do czynienia, z pewnością będą się zastanawiać jak się nimi posługiwać. Żaba to wobler pstrągowy pływający o głębokości prowadzenia do zaledwie 0,5 metra. Ma 4,5 cm długości i dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych. Najprostszy sposób to prowadzenie woblera nieopodal brzegu, właściwie tuż przy nim, najlepiej w roślinności i zakrzaczeniach i jak najbliżej lustra wody. Wskazane jest nawet co jakiś czas wypływanie nim ponad powierzchnię, czyli wyraźne sygnalizowanie swojej obecności. Wówczas ma największą skuteczność i zwabi największe okazy.
1.99 s