Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing >
Technologia St. Croix

Technologia St. Croix

Dowiedz się jak powstają najlepsze wędki na świecie!
Najbardziej zaawansowane technologicznie wędki na świecie nie powstają przez przypadek. Inżynierowie i projektanci St. Croix pracują wspólnie po to, by dostarczyć Ci produkt lepszy od każdego innego na rynku. St. Croix słynie z wyznaczania kierunków rozwoju w tej dziedzinie i wprowadzania nowatorskich technik produkcji – to przecież właśnie tu powstały tak przełomowe rozwiązania, jak używana wyłącznie przez St. Croix technologia IPC® czy ART™. Wysiłki inżynierów St. Croix wspomaga system CNC (Computer Numerical Control), czyli komputerowe sterowanie produkcją komponentów. Dzięki temu uzyskano większą kontrolę nad precyzją i jakością wykonania poszczególnych części używanych do budowy wędek St. Croix. To najbardziej zaawansowana technologia dostępna obecnie na rynku, dzięki czemu wędki amerykańskiego producenta są za każdym razem najlepsze.
TECHNOLOGIA BUDOWY WĘDEK ST. CROIX

Integrated Poly Curve®
IPC to przełomowa technologia obróbki blanków, będąca samodzielnym dokonaniem inżynierów St. Croix. Nie bez powodu stała się od razu wiodącym trendem w tej dziedzinie. Została opracowana po to, by wyeliminować wszystkie nierówności czy „punkty przejściowe” w blanku, maksymalnie je wygładzając. Pozwoliło to na uzyskanie płynniejszej akcji oraz większej wytrzymałości i czułości wędek St. Croix.
Advanced Reinforcing Technology™
To wyjątkowy materiał z włókna węglowego, który nadaje blankowi 10x większą moc, nie zwiększając przy tym jego średnicy czy wagi. ART wzmacnia znacznie wytrzymałość blanku na duże długotrwałe obiążenia, zapobiegając jego odkształcaniu. Jest to też niezwykle ważny komponent w projektowaniu łączenia poszczególnych elementów w wędziskach wieloczęściowych St. Croix.

Taper Enhancement Technology
Po kilku latach badań i testów St. Croix udoskonaliło innowacyjną technologię budowy blanków TET, której podstawą są precyzyjnie wycięte, opływowe formy na blanki. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu w projektowaniu blanków najnowocześniejszych maszyn komputerowych. W połączeniu z rdzeniami IPC powstają blanki wyjątkowo mocne, dynamiczne, i o zwiększonej czułości. To wielki krok w przód w stosunku do wcześniejszych technik produkcji.

Fortified Resin System
System FRS to kolejna przełomowa technologia zainicjowana przez St. Croix. Jest to połączenie najlepszej jakości wzmocnionej żywicy z nowymi, sterowanymi komputerowo piecami do obróbki termicznej. Zapewniają one bardziej optymalną temperaturę i skracają czas całego cyklu utwardzania. Włókna węglowe utrzymywane są w odpowiednim położeniu, co zapobiega ich mikro-odkształceniom. Testy wykazały, że blanki wykonane w tej technologii są o 33% mocniejsze od produkowanych z użyciem tradycyjnych metod wygrzewania żywicy.
Po lewej - ilustracja przedstawiająca blank wykonany w technologii IPC oraz w sposób tradycyjny. Po prawej - przekrój ART, materiału z włókna węglowego o wyjątkowej budowie.
Z CZEGO SKŁADAJĄ SIĘ BLANKI ST. CROIX?
Przedstawione poniżej komponenty używane są wyłącznie przez firmę St. Croix
SCVI / FRS
Legend Xtreme, Legend Elite, Panfish, Trout Series, Legend Xtreme Inshore, Legend X, Bank Robber, High Stick Drifter
Nadzwyczajne wysokowytrzymałe/wysokomodułowe grafitowe włókno  (ponad 62 mln jednostek)  z FRS. Ten bardzo drogi komponent jest używany tylko jako dodatek do innych materiałów grafitowych - jego modułowość jest zbyt duża.
Niezwykle wydajny materiał, który dodaje mocy nie zwiększając ciężaru. Pomaga w minimalizowaniu średnicy blanku. Dla wybrednych wędkarzy, ceniących wyjątkową pracę wędki.
SCV / FRS
Legend Xtreme, Legend Elite, Legend Xtreme Inshore, Legend X, Bank Robber, High Stick Drifter
Niezwykłe wysokomodułowe/wysokowytrzymałe włókno grafitowe z matową powłoką węglową i FRS. To najlepszy wielofukcyjny materiał na rynku do produkcji blanków.
To materiał który tworzy najlżejsze, najbardziej czułe i najmocniejsze wędki na świecie. Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami - to są wędki dla ciebie.
SCIV / FRS
Legend Tournament Bass/Walleye/ Musky, Legend Trek/Surf, Imperial
Wjątkowe wysokomodułowe/wysokowytrzymałe wyjątkowe włókno grafitowe z FRS. Podobne do SCV, ale nie zawiera powłoki węglowej. Produkowane wędki są bardzo lekkie i czułe, niemal na poziomie grafitu SCV. Dla tych którzy łowią tylko najlepszymi wędkami.
SCIII
Avid, Avid X, Avid Pearl, Mojo Bass, Avid Inshore, Avid Surf
Zaawansowane i wysoko-wytrzymałe włókno grafitowe o wysokiej modułowości (pomiędzy SCIV a SCII).
Tworzy wędki bardzo czułe i lekkie, a przy tym wytrzymałe. Świetny wybór dla ceniących sobie jakość za przystępną cenę.
SCII / FRS
Legend Salt, Legend X
Popularne włókno grafitowe SCII o średniej modułowości z FRS. Tworzy blanki o niezrównanej mocy i wytrzymałości.
To doskonały wybór wtedy, gdy wysokie parametry i ekstremalna wytrzymałość są równie istotne.
SCII
Premier, Wild River, Mojo Cat/Musky/Inshore/ Surf/Bass/Fly, Eyecon,Panfish, Trout, Triumph/X/Surf/Saltwater, Tidemaster, Imperial, Rio Santo
Średniomodułowe włókno grafitowe jakości premium, o większej wytrzymałości od popularnie używanych przez innych producentów włókien tej klasy. To najpopularniejszy kompozyt balnków St. Croix, pojawiający się w wielu cenionych seriach wędek. Tworzone z jego udziałem  wędziska odznaczają się dużą czułością, lekkością i wytrzymałością.
Polecany tym, którym zależy na wysokich parametrach bez wysokich kosztów.
SCI
Mojo Bass Glass/Cat/Surf, Eyecon Trolling, Premier Glass Musky, Wild River, Triumph Saltwater, Legend Surf
Włókno szklane S-glass jakości super premium, które ma wyższą modułowość, jest lżejsze, mocniejsze i  droższe od włókna E-glass.
Ten specjalistyczny materiał wysokiej jakości tworzy kije o cieplejszej akcji niż grafit. Ideał dla wybrednych wędkarzy.
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.07 s