Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Katalog produktów > Wędkarstwo podlodowe > Kiwoki podlodowe

Kiwoki podlodowe

Specjalnie dobrane kiwoki do wędek podlodowych od ultradelikatnych do mocarnych sprężyn. Jak zwykle w Corona Fishing sprawdzone i najlepsze kiwoki wykonywane oraz stosowane przez najlepszych wędkarzy podlodowych w Europie. Ultradelikatne kiwoki do bałałajek zawodniczych przez specjalistyczne tytanowe kiwoki do żuków oraz węglowe do najcięższych wiedźm i bałd do super twardych kiwoków przeznaczonych do ciężkich poziomek.
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Kiwoki podlodowe – najlepsze kiwoki do wędek podlodowych

 Wędkarstwo podlodowe rządzi się swoimi prawami. Dlatego użycie dobrej jakości kiwoków jest kluczem do udanych połowów. Z pewnością też wpływa na komfort łowienia pod lodem. Czym jest kiwok podlodowy, z czego jest zrobiony i jakie cechy powinien posiadać, żeby można było uznać go za kiwok najwyższej jakości?

Specjalne akcesoria na lód, czyli czym charakteryzuje się wędkarstwo podlodowe kiwoki

Każdy, kto choć raz łowił pod lodem doskonale zdaje sobie sprawę, jak mocno wędkarstwo podlodowe różni się od tradycyjnej formy połowów. Warunki panujące na zewnątrz mocno utrudniają łowienie. Niska temperatura nie sprzyja długiemu przebywaniu na akwenie, a jednocześnie wędkarze muszą wykazywać się przy tym znacznie większą cierpliwością. Dlaczego? Zima nie służy także rybom, które pod lodem są zdecydowanie bardziej ospałe. Musimy się dość mocno natrudzić, żeby zanęcić chociażby jeden niewielki okaz. Warunki na zewnątrz wymagają od nas nie tylko cierpliwości, ale także specjalistycznych akcesoriów wędkarskich, które dobrze sprawdzają się właśnie na lodzie. No i nie zapominajmy o bezpieczeństwie, musimy być bardzo ostrożni, ponieważ wędkarstwo podlodowe momentami może być ryzykowne. Warto konsultować się z doświadczonymi wędkarzami, którzy znają okoliczne akweny i mogą nas pokierować. Kiedy już będziemy pytać o dobre miejsce na połowy – zapytajmy o kiwoki podlodowe. Z pewnością odpowiedzą jedno – Corona Fishing!

Kiwok podlodowy – do czego służy?

Dostępne w naszej ofercie kiwoki do wędek podlodowych służą przede wszystkim do połowów w niskich temperaturach. Warto wyjaśnić zatem, czym właściwie jest kiwok podlodowy. Można śmiało stwierdzić, że jest to akcesorium wędkarskie, służące jako wkaźnik brań. Jednocześnie kiwok podlodowy umieszczony na końcówce szczytówki, przenosi drgania z wędziska na mormyszkę.
 
W zależności od modelu, kiwoki podlodowe są zazwyczaj wykonywane z włosia dzika, tworzyw sztucznych, sprężyn oraz strun. Dzięki temu mogą być tworzone ręcznie, co zdecydowanie podnosi jakość połowów i satysfakcję z każdej złowionej ryby.

Najlepsze kiwoki podlodowe – charakterystyka

Kiwoki podlodowe odpowiednie do łowienia pod lodem, powinny być kiwokami z pamięcią. W przypadku zaginania, kiwok podlodowy musi wrócić w to samo miejsce. Oznacza to, że ma charakteryzować się wysokim stopniem sprężystości materiału, z którego jest wykonany.
Powinniśmy pamiętać, że odpowiedni kiwok ma być dobrany do wielkości i ciężkości mormyszki. Powinien być także sprawdzony, jeśli chodzi o podatność na odkształcenia – kiwok który ma tendencję do odkształcania się, nie nadaje się do połowów pod lodem, a jego żywotność jest zdecydowanie krótsza niż w przypadku kiwoków dobrej jakości.
 
W zależności od gatunku ryb, które będziemy łowić, powinniśmy tak dobierać długość kiwoka, aby połów za jego pomocą był najbardziej efektywny. W przypadku ryb drapieżnych, kiwok podlodowy powinien być zdecydowanie dłuższy niż np. w przypadku ryb z rodziny karpiowatych. Wabienie ich pod lodem powinno być dopasowane do konkretnego gatunku, który znajduje się w akwenie, a możliwe jest to właśnie za pomocą kiwoków. Bardzo ważna jest amplituda drgań pod lodem, która ma wpływ na rodzaj łowionych gatunków. Jeśli planujemy wypuścić kiwok aż na dno, warto zastosować nieco większą długość. Jeśli jednak chcemy nadać wodzie delikatne, lecz szybkie, wabiące drgania, krótki kiwok w zupełności wystarczy. Pamiętajmy, aby dostosowywać kiwok precyzyjnie do warunków połowów, aby mimo ich znakomitych parametrów, nie uległy zniszczeniu przez nasze niedopatrzenia. Może się zdarzyć, że wybierzemy zbyt mały kiwok do zbyt dużego okazu. Wtedy kiwok jest narażony na uszkodzenie, a sam połów może okazać się niepowodzeniem.

Kiwoki do wędek podlodowych od Corona Fishing

Specjalnie dobrane kiwoki do wędek podlodowych, od ultradelikatnych do mocarnych sprężyn sprawią, że Twoje połowy podlodowe zyskają nową jakość. Jak zwykle w Corona Fishing znajdziesz sprawdzone i najlepsze kiwoki, wykonywane oraz stosowane przez najlepszych wędkarzy podlodowych w Europie. W swojej ofercie posiadamy delikatne kiwoki do bałałajek zawodniczych, specjalistyczne tytanowe kiwoki do żuków, węglowe kiwoki podlodowe do najcięższych wiedźm i bałd oraz supertwarde kiwoki, przeznaczone do ciężkich poziomek. Duży wybór najlepszych kiwoków sprawia, że możesz znaleźć produkt dedykowany właśnie Twojej technice połowów.
 
W ofercie marki Corona Fishing dostępne są kiwoki o doskonałych parametrach, idealnie wpisujące się w cel połowów. Co więcej, nasze kiwoki możesz dowolnie regulować, dzięki czemu dostosowujesz narzędzie do rodzaju i intensywności połowów. Materiały najwyższej jakości, z których wykonane są nasze kiwoki, zyskały uznanie wędkarzy – amatorów i profesjonalistów – na całym świecie. My sprawdziliśmy je osobiście, dlatego wiemy, jak doskonały produkt oferujemy. Kiwoki podlodowe od CF to najlepsze polskie rękodzieło, które gwarantuje Ci jakość i bezpieczeństwo na lodzie. Wypróbuj już dziś nasze znakomite kiwoki do wędek podlodowych i przekonaj się o ich możliwościach.
1.01 s