Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Wędkarstwo podlodowe > Wędki podlodowe St.Croix

Wędki podlodowe St.Croix

Wędki podlodowe St.Croix uznawane są przez profesjonalnych wędkarzy za najbardziej zaawansowane i prawdopodobnie najlepsze wędki podlodowe dostępne na rynku. Amerykański producent wędek od wielu lat oferuje swoim klientom wędki podlodowe St.Croix dedykowane do określonych technik i sposobów łowienia. Wędki podlodowe St.Croix to przede wszystkim specjalistyczne kije służące do łowienia na mormyszkę, żuczki oraz oczywiście wszelkiego rodzaju blaszki podl0dowe. Na szczególne uznanie zasługują najwyższej jakości wędki przeznaczone do łowienia dużych ryb na poziomki i woblery wertykalne.
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Wędki podlodowe St. Croix

St. Croix to marka, z którą wcześniej czy później zetknie się każdy amator wędkarstwa. Od wielu lat wyznacza trendy i podnosi standardy wśród ręcznie wykonywanych kijów spinningowych, castingowych i muchowych, co podkreśla dumne hasło amerykańskiego producenta “Best Rods on Earth” - “Najlepsze wędki na świecie”. Wielu wędkarzy zbiera fundusze na zakup wymarzonej “elitki”, która stanie się nieodzowną towarzyszką wypraw na długie lata. Niektórzy po wypróbowaniu którejś wędki St. Croix zaczynają łowić wyłącznie kijami tej marki. Także wędkarze podlodowi mogą się czuć dopieszczeni – znajdziemy w ofercie wiele serii wędek do łowienia pod lodem, przystosowane do  różnorodnych przynęt, metod połowu i gatunków ryb. Znajdą tu coś dla siebie zarówno ci, którzy na lodzie łowią od wielu lat, jak i dopiero rozpoczynający przygodę z wędkarstwem podlodowym.

Wędki St. Croix pod lód Mojo Ice

Biorąc pod uwagę wszystkie wędki St. Croix do łowienia pod lodem, Mojo Ice jest najbardziej uniwersalną i przyjazną wędkarzom z niewielkim doświadczeniem w łowieniu podlodowym. Znajdziemy tu kije przygotowane pod konkretną przynętę, jak i takie, które pozwalają na używanie kilku ich rodzajów. Wszystkie one zostały wyposażone w specjalny uchwyt na kołowrotek, pasujący do różnorodnych technik łowienia. Blank charakteryzuje się pracą szczytową, przechodzącą stopniowo w półparabolę. Są to wędziska bardzo czułe, co dzięki odsłoniętemu blankowi jest precyzyjnie odbierane na ręce podczas łowienia.  Jak wszystkie linie z rodziny Mojo, wędki te posiadają charakterystyczny, purpurowy kolor. Właśnie od wędek St.Croix Mojo Ice polecamy rozpoczęcie zabawy z amerykańskimi wędkami podlodowymi.

Wędka podlodowa St. Croix Avid Ice

Wędki podlodowe St.Croix Avid Ice przypadną do gustu tym polskim wędkarzom, którzy lubią łowić większymi przynętami podlodowymi. Kije te zostały specjalnie przygotowane do operowania blaszkami, woblerami wertykalnymi i poziomkami – do tych ostatnich jest to wędka wręcz wzorcowa. Lżejszy model – ML – pozwoli na łowienie wabikami w górnej granicy wagi ok. 10-12 g, zaś mocniejszy M ważącymi nawet 20 g. Blank w tych wędziskach jest stosunkowo sztywny i pracuje tylko w części szczytowej nawet pod sporym obciążeniem, a wędki pozostają przy tym lekkie i czułe. Wpływa na to także wykonany z tworzywa uchwyt który zbudowny jest jak tuba, świetnie oddając drgania, a przy tym jest uchwytem ciepłym. Jak na wędki podlodowe, zwłaszcza te najczęściej wybierane przez polskich wędkarzy, są one dosyć długie, najkrótsze z nich mierzą sobie bowiem 68 cm. Amerykański producent szczególnie poleca je do metody jigowej.

Wędki podlodowe St. Croix Legend Black Ice

Seria Legend Black Ice to jedne z najbardziej rozpoznawalnych wędek podlodowych ze stajni St. Croix. Różnią się znacznie od pozostałych linii kijów na lód tego producenta wmontowanym kiwokiem. Zbudowane zostały z myślą o wędkarzach poszukujących najwyższej jakości w tego typu wędkach. Doskonałe materiały i komponenty sprawiają, że wędka ta nie ma sobie równych jeśli chodzi o czułość i finezję. Nawet najmniejsze uderzenia ryby oddane są na kiwoku zanim będą odczuwalne przez wędkarza. Są to przy tym wędziska bardzo uniwersalne, pozwalające na pewny i komfortowy hol sporych okazów. W zależności od wybranego modelu będziemy mogli łowić różnymi przynętami podlodowymi, od małych mormyszek poczynając, a na blaszkach kończąc. Jeśli wybierzemy mocniejszy model wędki możemy manewrować mocą kiwoka, dopasowując go do wybranych przynęt (zasada ta nie działa jednak w drugą stronę, tzn. mocniejszy kiwok nie zadziała z lżejszą wędka). Wędki St. Croix pod lód Legend Black Ice pozwolą nam na łowienie wszystkich gatunków ryb, z wyjątkiem największych drapieżników.

Wędka podlodowa St. Croix Custom Ice

St.Croix Custom Ice to wędki na lód do specjalistycznych zastosowań, i jednocześnie najnowsza linia wędek podlodowych ze stajni St. Croix. Podobnie jak wiele innych serii amerykańskiego producenta, każdy z modeli przygotowany został pod konkretne techniki połowu. Co więcej, przy budowie każdego z nich wykorzystano wyselekcjonowane materiały i specjalnie dobrane blanki, co dodatkowo wpływa na specyfikę zastosowania każdego z nich. Custom Ice to wędki St. Croix do łowienia pod lodem, które z powodzeniem można określić jako sprzęt rangi premium. Głównym odbiorcą tych kijów będą wędkarze podlodowi z dużym doświadczeniem, poszukujący najwyższej klasy wędek.

Wędki podlodowe St. Croix – o czym pamiętać

Decydując się na zakup wędki St. Croix pod lód powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, jest to jeden z niewielu producentów oferujących profesjonalne wędki podlodowe na polskim rynku. Są to wędki skierowane do wędkarzy poważnie podchodzących do łowienia pod lodem, dla których liczy się jakość wykonania i komfort użytkowania. Wybór jeśli chodzi o taką kategorię sprzętu na lód jest mocno ograniczony, dlatego kilka lat temu wprowadziliśmy do naszej oferty wędki podlodowe Corona Fishing, które pomagają wypełnić tę lukę.
Z tym faktem wiąże się druga cecha o której warto wiedzieć - wiele serii wędzisk ze stajni St. Croix to kije dostosowane do konkretnego zastosowania – techniki łowienia lub przynęty. Podobnie sprawa ma się z niektórymi seriami wędek podlodowych amerykańskiego producenta, np. kije Custom Ice skierowane są do wędkarzy, którzy nad przeręblem spędzili już niejedną zimę. Warto przed zakupem skonsultować się z konsultantami Corona Fishing, aby dobrać kij idealny do swoich potrzeb i umiejętności.
Trzecia rzecz warta wspomnienia to fakt, że wśród amerykańskich wędek podlodowych znajdziemy wiele modeli, które w polskich warunkach funkcjonują jako kije specjalistyczne. Często są to wędki długie, ponad 60 cm, i przygotowane pod łowienie które w naszym kraju zdarza się stosunkowo rzadko. Przykładem mogą być metrowe wędziska do połowu szczupaka z lodu, u nas możliwe tylko na łowiskach prywatnych.
1.29 s