Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > St. Croix > St. Croix Legend X

St. Croix Legend X

Firma St.Croix na 2018 zaproponowała swoim najbardziej wymagającym klientom kij, który rewolucjonizuje współczesne wędkarstwo spinningowe. Seria St.Croix Legend X to najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie model wędziska z oferty amerykańskiego producenta. St.Croix Legend X to unikalne i parametry i jakość, które dzięki inżynierom St.Croix zostały zmaterializowane w najnowszej wędce z serii Legend. Dziś wiemy, że własnie ta seria wędek najbardziej przypadła do gustów polskim sandaczowcom.
Legend X Spinning od 2762.00 PLN
kup teraz >
Legend X Casting od 2703.00 PLN
kup teraz >
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
Historia grupy St.Croix Legend X jest klasyczna dla co najmniej kilki serii wędek producenta z USA. Legend X powstał w odpowiedzi na rozwój rodziny St.Croix Legend. Po sukcesie Legend Elite oraz Legend Xtreme, firma St.Croix wprowadziła na rynek zdecydowanie inne kije o bardzo ciekawej charakterystyce i właściwościach.

St.Croix Legend X

Seria kilku bardzo zaawansowanych technologicznie wędzisk o uniwersalnym przeznaczeniu. Wszystkie wędki są wyjątkowo szybkie ale z jednocześnie płynną i stosunkowo głęboką akcją. Typowe wędki o uniwersalnym zastosowaniu to XLS70MF oraz mocniejszy XLS70MHF. Te modele idealnie nadaj się do łowienia sandaczy oraz szczupaków. Świetnie sprawdzają się do bigowania oraz do wahadłówek, woblerów czy innych klasycznych przynęt spinningowych. Kije w wersji X-Fast czyli XLS610MLXF, XLS610MXF oraz XLS68MXF to zdecydowanie inne wędki niż z znane choćby z Tournamenta X-Fasty. Legend X jest tak samo piekielnie szybki jednak zdecydowanie pod obciążeniem wchodzi niemal w pełne ugięcie.
St.Croix Legend X mimo swojego stosunkowo głębokiego ugięcia uznawany jest za wzór wędki sandaczowej. Jako ciekawostke możemy traktować, że właśnie sandaczowcy. którzy lubują się w ultraszybkich wędkach pokochali Legend X i docenili koncepcje inżynierów STC. Sandacz, który przez lat wiązany był z sztywnym wędziskiem co raz częściej łączony jest z szybkim ale głębokopracującym kijem.
0.92 s