Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Wędkarstwo podlodowe > Wędki podlodowe CF

Wędki podlodowe CF

Najwyższej jakości wędki podlodowe, przygotowane w oparciu o doświadczenia najlepszych wędkarzy podlodowych w Polsce. W naszej ofercie znajdziesz specjalistyczny kijek do łowienia błystką podlodową, oraz wędki do łowienia mormyszkami. Naszym hitem jest wędka podlodowa do łowienia za pomocą żuków i wiedźm.
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Wędki podlodowe Corona Fishing

Wędkarstwo podlodowe zawsze było naszym oczkiem w głowie. Podczas gdy część wędkarzy odkłada kije do szafy i szykuje się na zimową konserwację sprzętu, miłośnicy łowienia pod lodem już zacierają ręcę i modlą się o niskie temperatury. Wraz z rozwojem naszego sklepu zaczęliśmy wprowadzać do oferty coraz więcej przynęt podlodowych i amerykańskich wędek do tego typu łowienia. Brakowało nam jednak kijów dostosowanych specjalnie do łowienia w polskich warunkach. To był początek przygody, którego efektem są wędki podlodowe Corona Fishing. Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych produktów, odznaczają się one najwyższą jakością i starannością wykonania. Są w całości zbudowane ręcznie w oparciu o doświadczenie najlepszych wędkarzy podlodowych w Polsce.

Profesjonalne wędki podlodowe

Każdy rozpoczynający zabawę z łowieniem podlodowym powinien wiedzieć, że aby wędka pod lód nam dobrze służyła powinna być dobrana względem kilku czynników: metody połowu, używanych przynęt, gatunku ryby i tego, czy zamierzamy łowić stacjonarnie. Profesjonalne wędki podlodowe oferują nam duży przekrój zastosowań. Jeśli złapiemy “bakcyla” łowienia pod lodem, zwykle szybko przechodzimy do coraz ciekawszych przynęt i technik połowu. Może być to nieco onieśmielające dla początkujących wędkarzy, na szczęście wędki podlodowe Corona Fishing to kije stosunkowo uniwersalne. Jednak i tutaj możemy podzielić je na dwie grupy, w zależności od techniki prowadzenia przynęty oraz tego, czy w trakcie łowienia będziemy się przemieszczać czy też nie. Oprócz tego znajdziemy też całą gamę wędek z zagranicy, często przygotowaną do specjalistycznych zastosowań, które świetnie sprawdzą się na zimowe wyjazdy np. do Skandynawii.

Wędka podlodowa do mormyszki

Pierwszy typ wędek to kije przeznaczone do łowienia mormyszką i żukiem. Wędka podlodowa Mormysz Ice pozwala na łowienie zarówno malutkimi jak i dużymi przynętami tego typu. Jest to najdelikatniejszy kij na lód w naszej ofercie. Przynętę prowadzimy wprowadzając ją w drgania, zwykle łowiąc przy tym stacjonarnie. Taka metoda łowienia jest szczególnie popularna u naszych wschodnich sąsiadów, jednak i u nas zdobywa coraz więcej zwolenników. Wędka ta przygotowana została do pracy z bardzo drobnymi przynętami. Dzięki specjalnej konstrukcji pracuje w części szczytowej nawet pod niewielkimi rybami, zaś przy większych okazach pracuje na całej długości blanku. Co ważne, podczas prowadzenia mormyszki kij nie wpada w drgania, dzięki czemu możemy precyzyjnie operować przynętą pod wodą. Do wędki możemy też wedle uznania zamocować kiwok.

Wędka podlodowa do żuczka

Podlodowe wędki do łowienia żuczkami nie różnią się wiele od tych do mormyszy jeśli chodzi o technikę połowu - tu także wprowadzamy żuczka w drgania. W przypadku takich kijów bardzo istotne jest, aby w momencie zatrzymania prowadzenia drżenie przynęty natychmiast ustało - tą właśnie cechę posiada wędka podlodowa Corona Fishing Żuk Ice. Jest to kij mocniejszy od poprzednio wspomnianego, dzięki temu można nią łowić także niewielkimi błystkami. Warto zwrócić też uwagę na charakter pracy węglowego blanku tej wędki. Pod mniejszymi rybami pracuje on na całej długości, lecz delikatnie. Przy dużych okoniach jego praca jest wyraźnie widoczna, blank ugina się niemal po rekojeść. Kij jest także przystosowany do zamocowania kiwoka.

Wędki podlodowe na okonia

Okoń to zdecydowanie najpopularniejsza ryba łowiona zimą w polskich wodach, w naszej ofercie nie mogło zabraknąć więc wędki podlodowej na okonia. Kij Perch Ice jest zdecydowanie najmocniejszy wśród naszych wędek podlodowych, a i tu do wyboru mamy dwa modele o nieco różnym przeznaczeniu. Te z oznaczeniem L przeznaczone są do łowienia przynętami o wadze 1-7 g, np. blaszkami. Modele z symbolem M zbudowane zostały na nieco cięższe przynęty, idealnie pracować będą w zestawie z np. poziomkami. Wbrew nazwie, wędka ta przeznaczona jest nie tylko na duże okonie, ale także sieje, sandacze czy szczupaki. Wędkami tego typu najczęściej łowimy zmieniając co jakiś czas miejsce połowu.

Wędka podlodowa do błystki

Łowienie na błystki spod lodu jest u nas wciąż bardzo popularne, więc każdy entuzjasta podlodowego łowienia powinien mieć w swoim arsenale wędzisko dopasowane do błystek podlodowych. Są to zwykle kije dłuższe i mocniejsze niż te przygotowane np. pod mormyszkę, różnią się także sposobem prowadzenia wabika w wodzie. Wśród naszego asortymentu z najmniejszymi blaszkami poradzą sobie wędki Żuk Ice, zaś do tych większych powinniśmy wybrać kij Perch Ice. Warto też przyjrzeć się ofercie wędek amerykańskich - w serii St. Croix Mojo Ice i Avid Ice znajdziemy modele świetnie nadające się do tego typu łowienia. Od takich wędek i przynęt zaczynają często zabawę z łowieniem podlodowym klasyczni spinningiści. Dla niektórych pasjonatów wędkarstwa sezon trwa przez cały rok, zmieniamy tylko jeden zestaw na inny.

Wędki podlodowe na szczupaka

W Polsce podlodowe łowienia szczupaka jest kwestią trudną, ale nie niemożliwą. Ponieważ okres ochronny tej ryby przypada właśnie na zimę, nie będziemy mogli łowić jej na wodach PZW. Pozostają nam łowiska prywatne, oraz wypady za granicę - w Szwecji na przykład łowienie takie jest bardzo popularne. Podlodowe wędki na szczupaka znajdziemy przede wszystkim w ofercie St. Croix. Szczególnie radzimy przyjrzeć się najdłuższym modelom z serii Custom Ice oraz Mojo Ice, które idealnie będą się do tego celu nadawały. Jeśli jesteśmy skłonni zainwestować w zimową wyprawę na szczupaki spod lodu możemy uznać, że wsiąknęliśmy w łowienie podlodowe na dobre. Zdobywa ono sobie coraz więcej zwolenników, a jedyną przeszkodą pozostaje właściwie kapryśna pogoda. Mimo tego warto zainwestować w najprostszy bodaj zestaw do łowienia z lodu. Gwarantujemy, że daje ono naprawdę dużo frajdy, i nawet najbardziej doświadczeni spinningiści czy muszkarze odkryją w nim coś nowego.
1.98 s