Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Wędkarstwo podlodowe > Przynęty podlodowe

Przynęty podlodowe

Najwyższy poziom przynęt na lód hand made. Pełen asortyment najlepszych przynęt podlodowych w Polsce. Z dumą prezentujemy wyjątkowe błystki i blaszki podlodowe na okonia, żuczki, mormyszki, poziomki oraz przynęty podlodowe które nie doczekały się swoich nazw;) Wszystkie przynęty podlodowe zostały dobrane tak, abyś mógł łowić ryby w najróżniejszych warunkach niemal dowolną metodą. Jak zwykle w przypadku CF skuteczność i jakość stawiamy na pierwszym miejscu.
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Przynęty podlodowe

Jesteśmy przekonani, że w tej grupie wędkarskich wabików trafimy na obszar najbardziej magiczny. Wielu rękodzielników od dziesiątek lat produkuje wyjątkowe przynęty podlodowe. W tej grupie znajdziemy błystki, mor myszki, żuczki i cała masę odmian wspomnianych przynęt podlodowych. Corona Fishing od początku swojego istnienia mocno stawia na grupę przynęt podlodowych i dzięki naszej wytrwałości w budowie oferty sklepu mamy możliwość oferowania wyjątkowych i bardzo skutecznych przynęt na lód.

Przynęty podlodowe to największe wyzwanie dla rękodzielnika. wyjątkowa praca i łowność przynęty to dwie zależne od siebie cechy. wieloletnie doświadczenie najlepszych polskich wędkarzy podlodowych zaowocowało ofertą wyjątkowych przynęt podlodowych. wszystkie błystki podlodowe dostępne w corona fishing to produkty najwyższej jakości cechujące się potwierdzona od lat łownością. odpowiednie prowadzanie błystki podlodowej kusi największe okonie, czasem sandacze czy szczupaki. jednak aby skutecznie prowadzić blaszkę czy raczka podlodowego, wymagana jest od nas cierpliwość i nieco obserwacji pracy przynęty. każda przynęta podlodowa cf posiada specyficzne właściwości, które jesteśmy w stanie uwypuklić podczas określonego sposobu prowadzenia


Wędkarze podlodowi są jak sroki. Mają w swoich pudełkach dziesiątki wzorów blaszek, które często nie widziały wody.  Wędkarstwo podlodowe stanowi swego rodzaju kolekcjonerstwo. Wśród całej masy przeróżnych wabików znajdziemy jednak takie, które mają na swoim koncie dziesiątki pięknych okoni.
Wyjątkowa grupa przynęt wędkarskich, która w Polsce doczekała się najwyższej jakości produktów handmade. Od dziesiątek lat produkowane początkowo w bardzo prostych wzorach i banalnych konstrukcjach aby po latach uzyskać jakość jubilerską i wątkowo czasem skomplikowana konstrukcję. Koncepcja produkcji wielu przynęt podlodowych została bardzo często zaczerpnięta od wędkarzy podlodowych zza naszej wschodniej granicy. Rosyjscy, ukraińscy i białoruscy wędkarze podlodowi nadali ton i kształt obecnym przynętom wędkarskim.  W Polsce rynek przynęt podlododowych jest specyficzny a rękodzielnicy niezbyt często dzielą się swoja produkcją. Wynika t zazwyczaj z trudności w opanowaniu procesu produkcji oraz bardzo krótkiego okresu w wędkarstwie podlodowym. Z tego choćby tytułu bardzo trudno jest dotrzeć do dobrej jakości produktów.

Błystki podlodowe

Jeszcze kilkanaście lat temu przynęta do łowienia na lodzie kojarzyła się ze zwyczajna ołowianką. Nic specjalnego czy wyszukanego. Przynęty tego typy stanowiły zdecydowana grupę wabików stosowanych do łowienia okonie z lodu. Konstrukcja takiej błystki podlodowej nie wyróżniała się niczym szczególnym było to po prostu kawałek cyny lub ołowiu w której zatopiono hak lub dwa haki. Takie błystki podlodowe produkowane i stosowane są do dnia dzisiejszego.
Rynek błystek stosowanych na lodzie rozminą się w bardzo dynamiczny sposób aby dziś wędkarzowi zaoferować setki przeróżnych wersji przynęt. Wszystkie mimo mnogości modeli charakteryzują się określona konstrukcją i koncepcją. Producenci dają dziś szansę skorzystania przynęt, które w swojej koncepcji i konstrukcji pozwalają na stosowanie w przeróżnych warunkach oraz co najbardziej interesujące dające możliwość skutecznego łowienia w dowolnych warunkach. Co ciekawe zaraz za przynętami podążają specjalne wędki podlodowe do błystki. Specjalne wędki podlodowe dzięki swoim właściwością potrafią nadać przynęcie odpowiedniej pracy i w pełnym zakresie wykorzystują charakter pracy przynęt.

 

Przynęty podlodowe na okonia

Okoniowe przynęty podlodowe dzielą się na kilka podstawowych grup. Pierwsze i najbardziej w Polsce popularne to błystki podlodowe czasem określane jako blaszki podlodowe. Tego rodzaju przynęty możemy Dzielić na kilka podstawowych podgrup. Będziemy mieli tu do czynienia z błystkami z kotwiczką i wtopionymi haczykami.  Kolejna istotna grupę stanowią poziomki, balansówki czy woblery wertykalne. Te przynęty podlodowe są nieco rzadziej stosowane bowiem wymagają mocniejszych wędek i często wykorzystywane są w głębszej wodzie. Dalej będziemy mieli żuczk, wiedźmy, mor myszki i bałdy. Każda z przynęt podlodowych wymaga nieco innego prowadzenie i innej zazwyczaj wędki podlodowe. Przynęty podlodowe na okonia to dziedzina często magiczna nie kończąca się w swoim zakresie. Wiele modeli przynęt nie posiada nazw a inne znane sa jedynie regionalnie.  Wiele przynęt na okonia są w specyficzny sposób zdobionych i dekorowanych wszelkiego rodzaju dodatkami. Wędkarze podldowi którzy specjalizują się w połowie okonia stosują wyszukane techniki prowadzenia swoich ulubionych przynęt podldowych.

Wędkarstwo podlodowe

Zima i wędkarstwo podlodowe to dla nas bardzo ważny temat.  Nawet podczas lipcowych upałów wspominamy zimowe wyprawy na okonie i poszukiwanie miejsc gdzie będziemy mogli złowić rekordowe ryby. Wędkarstwo podlodowe to wielka pasja. Specjalnie dla tej trudnej i wymagającej dziedziny wędkarstwa, przygotowaliśmy pełen asortyment wyposażenia wędkarza podlodowego.Wędkarstwo podlodowe to bardzo istotny czas dla każdego spinningisty. Łowienie z przerębla możemy w bezpośredni sposób porównać z najlżejszą wersją spinningowania. Wiele technik i sposobów prowadzenie przynęt na lodzie znana jest wędkarzom specjalizującym się lekkim spinningowaniu. Wiele przeróżnych przynęt jak małe poziomki, podlodowe woblerki a nawet blaszki prowadzimy dokładnie tak jak w lecie. Co najciekawsze doświadczenia zdobyte podczas podlodowych łowów można w bezpośredni sposób przenieść na klasyczne spinningowanie. Obecnie wędkarstwo podlodowe pozwala na wykorzystanie wiele popularnych sposobów łowienia z wykorzystanie przynęt gumowych a to już jeden krok do klasycznego, letniego spinningowania.
0.86 s