Mandula i Paralonka
Najwyższej jakości mandula na sandacza uzbrojona w pancerną kotwice, która pozwoli wyholować każdego sandacza. Oryginalne przynęty produkowane od wielu lat przez rzemieślników z samego środka Rosji. Testowane i doskonalone przez najlepszych rosyjskich spinningistów, dziś dostępne są dla polskich wędkarzy. Mandula i Paralonka to wyjątkowo łowna przynęta na sandacza, okonia i szczupaka. Połączone z czeburaszką, w wielu łowiskach otwierają bezrybna wodę.
![Raty 0%]()
Mandula
Dziwaczna i niebyt popularna przynęta w Polsce. Jej konstrukcja oparta jest o dwa czasem trzy przeguby oraz stosunkowo duże i mocne kotwice. Poszczególne segmenty manduli to gruba pianka decydująca o znacznej pływalności przynęty. Dzięki właśnie tej właściwości Mandula, która zbroimy w ciężkie czeburaszki pięknie pracuje. Ołów, która pełni role ciężarka ale również elementu wpływającego na pracę Manduli osiada na dnie zbiornika. Piankowe segmenty falują łagodnie wabiąc w ten sposób drapieżnika do brania. Mandula dotarła do Polski bezpośrednio z Rosji. To właśnie tam wędkarze bardzo często stosują ją do połowu okoni i szczupaków. Mandula to jednak przynęta stworzona celowo na sandacza.
Mandula na sandacza
Dziś wielu wędkarzy wykorzystuje te niespotykane przynęty do połowu mętnookiego. Mandula na sandacza to przynęta wyjątkowo łowna i skuteczna podczas holowania. Praca manduli to polaczenie najwyższej jakości koguta oraz świetnie pracującej gumy. Mandule prowadzimy skokowo klasycznie w ten sposób bigując. Można oczywiście przynęty prowadzić zdecydowanie łagodniej i leniwie wówczas dodatkowo możemy kusić sandacza podnosząc z dna muł.
Paralonka
Kiedy pierwszy raz przynęty tego typu dotarły do Polski wędkarze nie zwrócili na to uwagi. Paralonka nie spotkała się z zainteresowaniem wędkarzy. Zapewne zadecydowała o tym prosta budowa przynęty. Paralonka to kawałek specjalnej gąbki która wycięta w kształt rybki łagodnie faluje nad dnem bardzo wiernie swoim zachowaniem imitując drobne organizmy wodne. Paralonka powinna być uzbrojona w czeburaszkę a zwykle wykorzystuje kotwice dwuramienną. Przynęty z pianki prowadzi się w bardzo podobny sposób jak gumy i koguty.
Paralonka na sandacza
W ostatnich latach hit na polskich łowiskach. Przynęta nieznana dla drapieżników i zapewne bardzo przez to skuteczna. Paralonka na sandacza pozwala na bardzo komfortowe nasączanie atraktorami, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność przynęty spinningowej. Prowadzenie paralonki możemy zrealizować na wiele różnych sposobów. Bardzo ciekawa cechą paralonki jest możliwość łowienia niemi w zaczepowych łowiskach bowiem jej kotwica jest niemal całkowicie ukryta w gąbce.