Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Kołowrotki > Shimano > CURADO

Shimano Curado 201

Shimano Curado
Shimano Curado
curado 201 k
multiplikator curado
curado 201 pg
Cena:

997.00 PLN

Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Jeden z najbardziej znanych i cenionych multiplikatorów na świecie. Jesteśmy pewni, że znany każdemu fanowi baitcastingu w Polsce. Multiplikator Shimano Curado 201 to bez dwóch zdań legenda i młynek, który zasłynął za połączenie doskonałej ceny i niespotykanych w tej klasie parametrów. Kołowrotki Curado 201 K posiadają wiele cech, które czynią je prawdopodobnie najlepszym wyborem zarówno dla amatorów jak i bardzo doświadczonych castingowców. Młynki są niebywale trwałe, mocne i wyjątkowo łatwe w obsłudze.
Shimano Curado w serii 200 K  na nowo zdefiniowała uniwersalność zastosowań oraz trwałość multiplikatorów. Przede wszystkim wyjątkowo trwały i sztywny korpus, odkuty na zimno z jednego kawałka aluminium tworzy wyjątkowo solidną podstawę multiplikatora Curado. Wewnątrz znajdziemy innowacyjną przekładnię MicroModule Shimano, która w bezpośredni sposób decyduje o płynnej pracy ale przede wszystkim mocy i trwałości. Przekładnia szczególnie w kołowrotkach z przełożeniem 201 oraz 201 PG pozwala na operowanie ciężkimi przynętami ważącymi nawet 80 do 100 gramów oraz takich które podczas prowadzenia tworzą spory opór w wodzie. Mechanizm MicroModule daje wędkarzowi niebywała płynność podczas prowadzenia przynęty. Multiplikator Shimano Curado 201 szczególnie polecamy do średniego i średniociężkiego łowienia szczupaków1) z wykorzystaniem wszelkich przynęt od 15 do 80 gramów.  Doskonały do jerków oraz dużych gum.

ModelCena
Curado K 201 HG Lewa Ręka997.00 PLN
Curado K 201 PG Lewa Ręka997.00 PLN
Curado K 201 Lewa Ręka979.00 PLN
ModelCena
Curado K 201 HG Lewa Ręka997.00 PLN -+
Curado K 201 PG Lewa Ręka997.00 PLN -+
Curado K 201 Lewa Ręka979.00 PLN
pawelfiran@wp.pl
Bbd multiplikator,pracuje idealnie.Polecam i pozdrawiam ekipę CF.
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0%
Multiplikator Shimano Curado K to jeden z najbardziej uznanych i cenionych multiplikatorów na rynku. Zasłynął główne ze względu na bezawaryjność i niemal nieograniczone możliwości wykorzystania. To prawdopodobniej najczęściej wykorzystywany młynek przez castingowców w Polsce. Korpusu wykonano z połączonych materiałów Ci4 oraz  aluminium, dzięki  czemu nowy Curado 201 jest mocny, a przy tym niezwykle lekki.  Curado K  201 to uniwersalny multiplikator do średniego i ciężkiego łowienia.

Multiplikator Shimano Curado 201 na szczupaki

Niezliczona ilość castingowców wyposaża swój ulubiony kij szczupakowy właśnie w legendarnego Curado 201 lub 201 PG. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest banalnie prosta. Curado to wyjątkowy kołowrotek o bardzo prostej konstrukcji. Multiplikator o niebywale szerokim zastosowaniu jeśli chodzi o t4ehcniki łowienia oraz stosowane przynęty. No i na sam koniec możliwości związane z operowaniem wagi przynęt. Znamy takich wędkarzy, którzy od lat wykorzystują Curado 201 do wabików ważących ponad 100 gramów.

Uniwersalność tego młynka jest już legenda. Bardzo często dzieje się tak, że jeśli kupujesz pierwszy kołowrotek z ruchoma szpulą i wybierzesz Curado w serii 200 to prawdopodobnie będziesz bardzo z niego zadowolony. Wagi przynęt jakie kołowrotek obsługuje w pełnym komforcie mieszczą się od około 15 do nawet 80 a w szczególnych przypadkach do 100 gramów. Kluczowe jest tez zastosowanie solidnej przekładni mosiężnej wykonanej w technologii MicroModule, która w bezpośredni sposób wpływa na lekkośc i płynność prowadzenia przynęty. Jeśli stosujesz duże obrotówki czy wahadłówki albo rzucacz woblerem z dużym sterem to właśnie nasz Shimaniak będzie do takich zadań idealny. Kolejna sprawa to bezawaryjność! Shimano wprowadzając na rynek linię Curado postawiła na trwałość i właśnie moc oraz możliwość bezserwisowego użytkowania przez wiele sezonów pozwoliła na uzyskanie tak doskonałych opinii na temat Curado. To co wędkarze w pierwszej kolejności wymieniają jednak jako największa zaletę jest łatwość w operowaniu multiplikatorem Shimano. System mechanicznego ustawienia bloczków ukrytych pod obudowa jest banalny w obsłudze i nawet bez najmniejszej ingerencji w ustawienia, kołowrotek będzie działał poprawnie. W początkowej fazie poradzimy sobie manewrując dociskiem szpuli. Po wykonaniu kilkudziesięciu rzutów sugerujemy ostrożnie sprawdzić właściwości Curado i przestawić bloczki, tak aby nasze rzuty stały się niekoniecznie dłuższe ale e płynniejsze i celniejsze. Przy odrobinie wprawy posługiwanie tym kołowrotkiem staje się wyjątkowo przyjemne.

Mocarz wśród multiplikatorów czyli Curado 201 PG

Multiplikator z przełożeniem PG czyli 4,7 to wół roboczy zamknięty w lekkiej i niemal filigranowej obudowie. Przy zmniejszeniu ilości nawijanej linki nie będziemy mieli możliwości zwiększenia wagi przynęty, która jak się okazuje jest jedynie parametrem pochodnym do oporu stawianego przez wykorzystywane przynęty. Shimano Curado 201 PG to dokładnie ten sam kołowrotek, ta sama obudowa i praktycznie wszystkie mechanizmy jak jego szybszy brat 201 K. Róznica dotyczy jedynie mosiężnego pina na którym osadzona jest główna oś. Pin odpowiada za mniejsze przełożenie ale jednoczęśnie za tak lubiana przez nas maślana pracę oraz całkowity brak oporu podczas prowadzenia przynęt. Tak! Nawet obrotówki w rozmiarze 5 czy 6, tłuste szczupakowi gumy czy woblery z dużeym sterm będziemy ciągnęli jak kilkucentymetrowe twistery. Holowanie ogromnych szczupaków nie będzie finalizowaniem bólami mięśni przedramienia. Najwyższy komfort i moc w obudowie mniejszej niż nasza pięść. Co ciekawe własnie wspomniany 201 PG jest kołowrotki bardzo często wybieranym przez wędkarzy łowiący sandacze. Szczególnie upodobali go sobie castingowcy, którzy stosują ciężkie koguty oraz bardzo duże jaskółki. Tutaj brak oporu podczas prowadzenia ma kluczowe znacznie.

Technologia i parametry Shimano Curado 201 K

X-Ship zapewnia lepszą trwałość mechanizmu napędowego. Opierając zębatki na obu końcach za pomocą łożysk, przekładnia utrzymuje precyzyjne wyrównanie z kołem napędowym. Oznacza to, że koła zębate pozostaną w tej samej pozycji przy najcięższych obciążeniach. Dodatkową korzyścią jest wyeliminowanie tarcia między wałkiem szpuli a przekładnią. Poprawia to właściwości rzutowe kołowrotka lżejszymi przynętami i pozwoli na dłuższe rzuty.
SA-RB. Techologia wpływająca na trwałośc napędu opertego na najnowszych i mocnych łożyskach. Całkowitcie zamknięte po obu stronach łożyska stają się bezwzględnie odporne na słoną wodę, korozję oraz wszelkiej maści zanieczyszczenia. Dają tez poczucie większej kultury pracy
S3D - Technologia S3D prowadzi do znacznego zmniejszenia wibracji szpuli. Otrzymujemy w ten sposób wyważoną i jednolitą cienkościenną aluminiową szpulę, S3D zapewnia niewiarygodnie płynne uczucie podczas rzucania i ściągania przynęt.
MicroModule. Najnowocześniejsza konstrukcja powierzchni zębów przekładni i przekładnia MicroModule Gear II są dalej udoskonalane dzięki ekskluzywnej technologii produkcyjnej Shimano. Powierzchnie przekładni napędowej i zębnika zostały przeanalizowane i zaktualizowane od podstaw w dążeniu do perfekcji. Dalsza poprawa płynnego wyczucia biegów i redukcja dźwięku.
SVS. Najnowsza innowacja Shimano w technologii układu hamulcowego, SVS Infinity, zapewnia łatwą w obsłudze, stałą kontrolę szpuli i siłę hamowania. Dzięki obciążnikom hamującym, które wykorzystują wewnętrzne tarcie o bieżnię podczas rzutu, SVS Infinity kontroluje prędkość szpuli w celu precyzyjnego rzutu, szczególnie przy użyciu lżejszych przynęt. Zewnętrzne pokrętło regulacji zapewnia szybką i precyzyjną regulację w zależności od warunków lub zmiany przynęt

 
1.41 s