Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made > Wirujący ogonek

Wirujący ogonek

Wiruss CF to rodzaj wirującego ogonka, który powstał jako uzupełnienie naszej oferty przynęt Pana Sławka Szuszkiewicza. Charakterystyka Wirussów to połączenie pracy skrzydełka z migotaniem i lusterkowaniem korpusu. Jako jedyne przynęty tego typu posiadają szeroką płaszczyznę boczną i kilka możliwości mocowania agrafki. Wirujący ogonek to połączenie błystki obrotowej z cykadą, czyli nieustannie kusząca praca - zarówno w opadzie, jak i podczas nierównomiernego podciągania.

15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Wirujący ogonek

Przynęty tego rodzaju pojawiały się w sprzedaży już wiele lat temu. Ich początek to jak w przypadku wielu wabików Stany Zjednoczone. Wirujący ogonek to połączenie wirówki z ciężką ołowianą główką. Przynęta początkowo stosowana była przez amerykanów do połowu niewielkich ryb, i producenci tworzyli niewielkie, kilkugramowe przynęty. Wirujące ogonki nie spotkały się początkowo z entuzjazmem wędkarzy. Nie wyróżniały się niczym specjalnym na tle całej masy popularnych wówczas przynęt. Z upływem czasu, mniejsze firmy kontynuowały koncepcje wirującego ogonka i rozpoczęły produkcję bardziej zaawansowanych przynęt tego typu. W latach 90-tych w wielu miejscach na świecie spinnery zyskiwały na popularności. W Polsce jedynie regionalni rzemieślnicy wzięli wirujący ogonek na warsztat. Tak u nas zadebiutowały nowe modele przynęt wzorowanych na starych amerykańskich spinnerach.

Wirujący ogonek na okonia

Połączenie wirówki z ołowianą główką niesie za sobą ogromne korzyści, okoń nie potrafi się temu oprzeć.  Niewielkie, kilkugramowe przynęty pozwalają na osiągnięcie znacznych odległości rzutu. Skupiona masa daje szanse na prowadzenie przynęty przy dnie. Skrzydełko, które nieustannie pracuje, kusi okonia w każdej fazie prowadzenia przynęty. Specyfika wirującego ogonka pozwala na łowienie wieloma różnymi metodami prowadzenia. Bardzo skuteczne jest jigowanie, bowiem zwykle okonie atakują przynętę w trakcie jej opadania. Dziś producenci malują swoje wyroby na wiele różnych, czasem fantazyjnych kolorów, co znowu daje okoniarzom świetne pole do popisu.

Wirujący ogonek na klenia

Wielu wędkarzy łowiących klenie poszukuje niewielkich i lotnych przynęt. Charakter wirującego ogonka pozwala na prowadzenie przynęty na niemal każdej głębokości. Dzięki takiej właściwości możemy z powodzeniem polować na klenia obławiając klasyczne miejscówki w wielkiej rzece. Sprawdza się doskonale na napływach główek, oraz na płytkich kamienistych rafach. Co ciekawe, klenie bardzo chętnie atakują większe modele wirujących ogonków.

Wirujący ogonek na bolenia

Przynęty tego typu wydają się być stworzone dla boleni. Są lotne i bardzo precyzyjne, możesz je podać w upatrzone miejsce. Przynęta pozwala na prowadzenie w różnym tempie zwijania. Śmiało możesz poprowadzić go tuż pod powierzchnią wody. Bolenie bardzo chętnie atakują wirujące ogonki malowane w fantazyjne kolory. Skuteczne okazują się malowania fluo… Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest tego przyczyna, prawda jest jednak taka, że wielu wędkarzy łowiących bolenie wybiera jaskrawe wiurujące ogonki jako ostatnią deskę ratunku.
1.05 s