Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Wędkarstwo podlodowe

Wędkarstwo podlodowe

Wędkarstwo podlodowe to nasza wielka pasja. Specjalnie dla podobnych nam wariatów przygotowaliśmy produkty wyjątkowej jakości. W naszej ofercie znajdują się doskonałe wędki podlodowe, przeznaczone do różnych metod wędkowania. Do tego kołowrotki, świdry i futerały na wędki. Z największą jednak dumą chwalimy się naszymi przynętami na lód, które cenione są przez wielu doskonałych wędkarzy w całym kraju. Przynęty podlodowe w naszym sklepie to najwyższa jakość rękodzieła.

15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Wędkarstwo podlodowe sprzęt CF

Czym jest wędkarstwo podlodowe? To fantastyczny sposób na skuteczne połowy zimą. Polega na łowqieniu ryb spod lodu na zamarzniętych akwenach. Jest to możliwe przy pomocy przerębla, który wykonuje się na lodzie za pomocą specjalnych narzędzi.
Wędkarstwo podlodowe to nasza wielka pasja. Specjalnie dla podobnych nam wariatów, przygotowaliśmy sprzęt wyjątkowej jakości. W naszej ofercie znajdują się doskonałe wędki podlodowe, przeznaczone do różnych metod wędkowania. Do tego kołowrotki, świdry i futerały na wędki. Z największą jednak dumą chwalimy się naszymi przynętami na lód, które cenione są przez wielu doskonałych wędkarzy w całym kraju. Przynęty podlodowe w naszym sklepie to najwyższa jakość rękodzieła. Wędkarstwo podlodowe i sprzęt wykorzystywany do tej metody to bardzo obszerny temat, który wymaga bardzo szczegółowego potraktowania. Wiele różnorodnych technik łowienia, bardzo zróżnicowane rodzaje przynęt i technik prowadzenia zdecydowały o mnożeniu zapewnek setek produktów klasyfikowanych jako sprzęt podlodowy

Wędkarstwo podlodowe z przynętami podlodowymi

Przyjęty handmade na lód, które oferujemy, charakteryzują się solidnością i dbałością o każdy detal. To produkt niezwykle pożądany, ale także trudny do zrealizowania, ponieważ precyzja w jego tworzeniu sprawia, że zajmują się tym wyłącznie najlepsi rękodzielnicy. Wszystko jest tworzone z pasji i właśnie na tym polega fenomen tych przynęt. Niestety okres na wędkarstwo podlodowe jest dość krótki, dlatego wielu wędkarzy pragnie jak najlepiej przygotować się do sezonu tych specyficznych połowów. Wskutek tego w wędkarskim wyposażeniu często znajdują się przynęty, które nigdy nie zostaną użyte, ponieważ nie spełniają swojej funkcji. Zupełnie inaczej jest z przynętami od Corona Fishing. Oferujemy produkty najwyższej klasy, które spełniają zapotrzebowanie klientów i ich marzenia o dużych połowach. W asortymencie przynęt podlodowych znajdują się błystki, których nieregularna praca jest bardzo kusząca dla ryb i niezwykle skuteczna. Dedykowana połowom okoni przynęta, jest bardzo prosta w swojej konstrukcji, ale jednocześnie zupełnie inna niż wszystkie.
 
Blaszki podlodowe mają klasyczny kształt, ponieważ inspirowane są starymi, rosyjskimi przynętami podlodowymi. Nadanie cynowego wzoru po jednej stronie sprawia, że kuszą one nawet najbardziej obfite okazy okoni.
Poziomki to malutkie, łowne przynęty, które są niezwykle łowne. Balansówki uznanie zdobyły również w Skandynawii czy za wschodnią granicą naszego kraju. Wymagają one nieco innego prowadzenia, w którym wykorzystuje się podszarpywanie. Dzięki swojej konstrukcji, specyficznie kuszą okonie, skłaniając je do ataku.
Przynęty podlodowe rosyjskie są wyjątkowo uniwersalne. Posiadają klasyczny kształt, który dla wielu wędkarzy jest wstępem do dużych połowów podlodowych. Migocące dwa lusterka kuszą okonie do aktywności.
Fenomen przynęty primanka diabeł odkryli Rosjanie. Diabełki wykorzystuje się do łowienia na samym dnie. Systematyczne, ale niezbyt mocne puknięcia w dno podnoszą muł, imitując ruchy żywych przynęt. Podobnie pracują raczki, które przez wiele sezonów testowane były na zbiornikach zaporowych w południowej Polsce.
Bałda jest dedykowana połowom okoni dość leniwych. Działa na samym dnie – haki swobodnie falują, nęcąc okonie bardzo skutecznie.
Wśród małych przynęt, fenomenalnie sprawdzają się m.in. żuczki, malowanki, wolframy, a także ikry. Ich niewielki kształt wcale nie umniejsza ich znakomitej skuteczności, dzięki której są jednymi z bardziej popularnych przynęt nie tylko w Polsce.
A co powiesz na spotkanie z wiedźmą - jedną z najlepszych przynęt? Z pomocą wiedźmy można w zasadzie łowić praktycznie każdy gatunek ryb – właśnie dlatego jest tak popularna wśród wędkarzy.
Kotwiczki do przynęt podlodowych – niezastąpiona pomoc w celu uzbrojenia przynęt. Bardzo mocne, ostre, ale wykonane z cienkiego drutu. Świetnie sprawdzają się na błystkach podlodowych, poziomkach oraz diabełkach. Świetnie wyposażone, doskonale skuteczne!

Wędki podlodowe a wędkarstwo podlodowe

 Żaden dobry połów nie może odbyć się bez równie dobrej wędki. Corona Fishing oferuje Ci najlepsze wędki do wędkarstwa podlodowego, które z pewnością pozwolą Ci rozwinąć skrzydła na lodzie. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko kijek do łowienia błystką, ale także wędki do łowienia mormyszkami. Powstały w oparciu o wieloletnie doświadczenia miłośników wędkowania podlodowego. W naszej ofercie znajdziesz też wędki podlodowe litewskie, które są niezwykle cenione na wschodzie. Wykonane są z niezwykle trwałego kompozytu węglowo-szklanego. Oprócz tego znajdziesz u nas wędki renomowanej marki St.Croix, również te w wersji Legend Ice, zaprojektowane przez cenionego w USA mistrza wędkarstwa podlodowego, Grega Wilczynski. Swoją najwyższą jakością, zostały przetestowane przez tysiące wędkarzy i spełniły ich oczekiwania.

Kołowrotki a wędkarstwo podlodowe

Czym powinien charakteryzować się doskonały kołowrotek na lód? Przede wszystkim zwinnością, niewielką wagą oraz dobrym hamulcem. Przy takich parametrach podlodowe połowy staną się doskonałą okazją do złowienia fantastycznych okazów. Wiesz, że posiadamy w swojej ofercie także kołowrotki z ruchomą szpulą? Ten rodzaj sprawdza się szczególnie, kiedy łowimy na dwa sposoby – zarówno, gdy używamy ciężkich przynęt, jak i lekkich żuczków czy mormyszek. Kołowrotek z ruchomą szpulą zapobiega także plątaniu się żyłki, co absolutnie ułatwia pracę.

Bezpieczne wędkarstwo podlodowe

Jak być bezpiecznym na zamarzniętych akwenach? Wszystko zależy od dobrego wyposażenia i zdrowego rozsądku wędkarzy. Jest kilka ważnych zasad, do których należy się stosować, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na lodzie. Mimo, że wędkarstwo podlodowe jest doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Wędkarze wprost uwielbiają zimowe podboje, ponieważ okazy, jakie mogą wówczas złowić, bywają absolutnie zachwycające! Tutaj przyda się świder do lodu, który jest tak naprawdę podstawowym narzędziem w wędkarstwie podlodowym. Najważniejsza jest łatwość wiercenia, a także ostrzenia przyrządu. Pamiętaj też, aby nie wędkować w pojedynkę, a jednocześnie zachowywać dystans między wędkarzami. Istotną kwestią jest także zabezpieczenie wędkarza długą linką asekuracyjną – co najmniej 20 metrów i 10mm średnicy. Oprócz tego należy mieć także ze sobą pierzchnię – specjalistyczną piłkę do kucia lodu.

Żyłki podlodowe a wędkarstwo podlodowe

 Czy łowienie pod lodem mogłoby się obejść bez najlepszych żyłek? Absolutnie nie! To sprawa dość newralgiczna, ponieważ dobra żyłka stanowi o powodzeniu połowów. Wszystko zależy od wielkości i działania przynęty, dlatego w naszej ofercie znajdziesz żyłki, które zostały sprawdzone przez nas samych. Nasze doświadczenie pozwoliło wybrać tylko te, które swoją niezawodnością zasługują na uznanie.

Wędkarstwo podlodowe a kiwoki

Bez wątpienia z dobrym kiwokiem jesteś w stanie zawojować mnóstwo akwenów pokrytych lodem. W gamie naszych produktów do wędkarstwa podlodowego, znajdziesz duży wybór kiwoków, zarówno tych bardzo delikatnych, jak i najbardziej mocnych. Nie zapomnieliśmy także o kiwokach do wędek St. Croix.

Wędkarstwo podlodowe - futerały i tuby

Transport akcesoriów wędkarskich czasem może narażać je na uszkodzenia. Wędka, mimo swojej skuteczności i wysokiej jakości, może w transporcie zostać uszkodzona. Niestety, wiemy o tym aż za dobrze, dlatego wprowadziliśmy do naszego asortymentu znakomite tuby na wędki podlodowe oraz futerały na przynęty. Dzięki temu mamy pewność, że mróz nie będzie miał na nie wpływu podczas czekania na swoją kolej. Te futerały to bardzo poręczne i wytrzymałe akcesoria, w które z pewnością chciałby być wyposażony każdy wędkarz podlodowy.

Wędkarstwo podlodowe z przyponami podlodowymi i bałałajkami wyczynowimi

Przypony podlodowe decydują w zasadzie o komforcie łowienia w niskich temperaturach. Zabezpieczają zestaw przed zębami szczupaka, łącząc się bezpośrednio z plecionką, żyłką oraz przynętą. Trwałe połączenie daje nam ogromną łatwość i moc w połowach. Na uwagę zasługują także bałałajki wyczynowe, które również mamy w swojej ofercie. Są przeznaczone do bardzo specjalistycznych i precyzyjnych połowów przez doświadczonych wędkarzy. Ich funkcjonalność sprawia, że wędkarstwo podlodowe jest dzięki nim bezpieczniejsze i zdecydowanie bardziej komfortowe.
2.02 s