Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made > Cykady

Cykady

Gdy spytałem kiedyś Sławka Szuszkiewicza - producenta naszych cykad - o to, jak łowić "tym wynalazkiem", usiedliśmy razem nad brzegiem Kwisy i zaczęliśmy dyskutować. Dowiedziałem się wtedy wielu bardzo ciekawych rzeczy na temat działania cykady: zaskocz go, wzbudź agresję, nie daj czasu na zastanowienie. Tak działają cykady Sławka Szuszkiewicza.

Cykada to przynęta, która prawdopodobnie, przy tak małych rozmiarach, wywołuje największą falę hydroakustyczną. Prawdopodobnie jest też przynętą, której wielki okoń czy pstrąg nigdy nie widział. Wyobraź sobie 3 cm cykadkę, którą rzucić możesz spokojnie na 40 m, jak figlarnie podskakuje tuż pod nosem wielkiego okonia czy sandacza. Daj sobie szansę, abyś mógł zaskoczyć.

15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Cykada przynęta spinningowa

Cykady to przynęty stosunkowo niezbyt popularne wśród spinningistów w Polsce i właśnie choćby z tego faktu są niebywale skuteczne. Konstrukcja cykady jako przynęty spinningowej znana jest światu od bardzo dawana. W USA tego typu przynęty produkowane były już w latach 60-tych. W Polsce ich popularność rosła bardzo powoli i z czasem pewna grupa wędkarzy przekonała się do niebywałej skuteczności tej bardzo prostej w konstrukcji przynęty.
Cykada to nic więcej poza kawałem blaszki i zamocowanej na jej przedzie ołowianej kulki… Tak przynajmniej się wydaje wielu producentom. Skuteczna cykada posiada bardzo ciekawą i trudną do uzyskania pracę. Kluczem jest migotliwa i luster kująca wibracja która przy najwolniejszym nawet prowadzeniu kusi drapieżniki do ataku. Cykady to też cała masa zestawień kolorystycznych. Cykady oferowane przez sklep Corona Fishing malowane są na bazie wieloletnich doświadczeń wielu wędkarzy w całej Polsce.

Cykada przynęta uniwersalna

Cykada łoi wszystkie gatunki ryb. Modele najmniejsze okazują się bardzo skuteczne przy połowie białoryby. Model od 4 do 8 gramów to przynęty wyjątkowo uniwersalne. Prawdopodobnie nie doszukamy się jakiegokolwiek gatunku ryby, który nie zagustowały tych wielkościach cykad. Cykada to doskonałe narzędzie do połowu okoni i sandaczy. Ze względu na bardzo łatwe dotarcie do dna, możemy te przynętę prezentować dokładnie tam gdzie wspomniane drapieżniki zwykle żerują.

Cykady pstrągowe

Cykady SS powstały z myślą o pstrągach. Cykady pstrągowe produkowane są przez Pana Sałwka Szuszkiewicza od wielu lat i to właśnie te, pstrągowe model  rozsławiły wszystkie pozostałe modele cykady. Modele 6 i 8 gramów najczęściej wybierane są przez pstrągarzy w Polsce. Kolory uznawane za najskuteczniejsze to oczywiście złoto, perła i grafit.

Cykady na szczupaka

Szczupak i cykada nie bardzo idą w parze… Przynajemniej tak wydaje się wielu spinningista w Polsce. Szczupak kojarzony przede wszystkim z zielskiem i płytkimi zbiornikami  to guma i jerk. Cykady na szczupaka najlepiej sprawdzają się w głębokich jeziorach oraz w rzekach. Wielu spinningistów stosuje duże cykady ze względu na możliwość szybkiego sprowadzenia przynęty do dna i imitowanie w ten sposób drobnej rybki żerującej nad dnem. Wielokrotnie okazywało się że niewielka cykada zdecydowanie przewyższała skutecznością najbardziej osławione nawet gumy.
1.05 s