Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Katalog produktów > Kołowrotki > Shimano > Curado DC

Shimano Curado 151 DC

curado 151 DC
curado 151 DC
shimano curado dc
shimano curado 151 dc
Cena:

1147.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Po wielkim sukcesie systemu DC, Shimano postanowiło wprowadzić swoje innowacyjne rozwiązanie do legendarnego multiplikatora Curado. Tego rodzaju rozwiązanie daje nam multiplikator Curado 151 DC, który nabiera wyjątkowych właściwości i cech znanych z drogich i bardzo zaawansowanych technologicznie multiplikatorów. Hamulec rzutowy DC daje wędkarzowi swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa oraz komfort rzutowy w nawet niesprzyjających warunkach. Rzucając przynętami lekkimi, nielotnymi system Digital Control pozwala w dużym stospniu kontrolować lot przynęty bez konieczności nieustannego pilnowania szpuli kciukiem. Shimano Curado 151 DC to młynek bardzo ceniony za doskonałą kulturę pracy, która oparta jest o sześć łożysk kulkowych i system MicroModule. W rozmiarze 151 lekka szpula Magnumlite w połączeniu z systemem DC daje możliwość operowani lekkimi wobblerami, nielotnymi gumami. Te choćby właściwości w zestawieniu z niewygórowana cena pozycjonuja Curado DC jako jeden z najbardziej atrakcyjnych multiplikatorów w swojej klasie na rynku. Warte uwagi jest też zastosowanie Curado 151 DC do nieco cięższych zastosowań. Za tę właściwość odpowiada napęd X-Ship. Kołowrotek sprawdzi się z powodzeniem z lekkimi jerkami i szczupakowymi gumami.


ModelCena
Curado DC 151 Lewa Ręka1 147.00 PLN
Curado DC 151 HG Lewa Ręka1 187.00 PLN
Curado DC 201 XG Lewa Ręka1 287.00 PLN
ModelCena
Curado DC 151 Lewa Ręka1 147.00 PLN -+
Curado DC 151 HG Lewa Ręka1 187.00 PLN -+
Curado DC 201 XG Lewa Ręka1 287.00 PLN -+
Dla tego produktu nie wystawiono jeszcze komentarza.
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Shimano Curado DC system Digital Control

Multiplikator niskoprofilowy, wykorzystujący opatentowany, cyfrowy system sterowania szpuli Digital Control. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zacząć przygodę z baitcastingiem w możliwie szybki, łatwy i zdecydowanie przyjemniejszy sposób. Digital Control to system wykorzystujący mikroprocesor, zaprojektowany w odpowiedni sposób tak, by sterował prędkością obrotów szpuli podczas rzutu, w celu zminimalizowania ryzyka powstania splątań żyłki lub plecionki. Ten mikroskopijny komputer nie wymaga zasilania – niewielka ilość energii, niezbędna do jego prawidłowej pracy, jest generowana podczas rzutu i zwijania, a następnie magazynowana w urządzeniu. W zależności od rangi multiplikatora.

Multiplikator Shimano Curado 151 DC – opinie użytkowników

Na początku czyli zanim jeszcze przedstawimy jakie są nasze i naszych klientów opinie na temat Curado 151 DC, należy w jasny sposób choć w skrócie opisać rodzinę Shimono Curado i dostępne na polskim rynku poszczególne modele. Przede wszystkim, konieczne jest aby wskazać rozmiar 151 jako kołowrotek na bazie którego  budowane są poszczególne modele w całej serii. Rozmiar 71,151 i 201 to dokładnie te same obudowy i dokładnie te same mechanizmy napędowe w multiplikatorach. Różnice związane są jedynie z pojemnością szpuli lub ewentualnie dotyczą materiału z jakiego szpula w danym kołowrotku Curado została wykonana. Kolejna rzecz to rozróżnienie na prędkości lub jak kto woli przełożenie. Do czynienia mamy tu z wersją: K, PG, HG, XG, które wybieramy względem metody oraz techniki łowienia. Jedynie model PG, który słynie z mocy i braku oporu podczas prowadzenia jest nieznacznie inaczej skonstruowany wewnątrz mechanizmów napędowych a rzecz dotyczy pinionu mającego wpływ na rzeczony właśnie mały opór. W opisywanym modelu Shimano Curado 151 DC mamy wybór pomiędzy węrsja klasyczną przełożenia oraz HG i XG. Tutaj bardzo istotny jest wybór odpowiedniego przełożenia względem oczekiwanych walorów jakie multiplikator będzie nam dawał. Bardzo często negatywne opinie na temat multiplikatorów wypowiadane są względem nieodpowiedniego przełozenia. Szybkie i wysokie przełożenia w kołowrotku Shimano Curado 151 DC eliminuje z użytkowania w przypadku klasycznego szczupakowego wędkowania gdzie przynętami będą coblery, wahadłówki czy błystki obrotowe. Mechanizm takiego kołowrotka będzie mocno obciążony w wyniku czego szybciej się zużyje a wędkarz będzie podczas prowadzenia czuł nieustanny opór. Zakładając jednak że kołowrotek został wybrany zgodnie z jego przeznaczeniem a do kołowrotka i metody wędkowania wybrana został odpowiednia wędką to musimy jasno stwierdzić, rzecz która zapewne zaskoczy wielu wędkarzy stojących przed wyborem multiplikatora z systemem Digital Control.

System DC to swego rodzaju komputer, który steruje obrotami i bezwładnością szpuli. W przypadku zastosowania lotnych przynęt ze skupioną masą system DC sprawdza się genialnie i pozwala na oddawania dłuższych i bardziej precyzyjnych rzutów. Jeśli zatem stosujesz powiedzmy Jerki czy coblery, których waga zawiera się pomiędzy 15 a 70 gramów, łowisz na koguty, jigi, cykady czy ciężko uzbrojone i lotne gumy, których waga zawiera się podanych wcześniej granicach to Curado 151 DC będzie zbierał najlepsze opinie. Rzuty będziesz wykonywał długie, płynne i będzie szansa na to że pozwolisz swoim wabikom polecieć dalej. System DC zastosowany w opisywanym modelu multiplikatora ma też doskonałe opnie jeśli chodzi o wykorzystanie w warunkach mocnego wiatru. System blokowania luzu i bezwładności szpuli w doskonały sposób kontroluje wysnuwająca się z kołowrotka plecionkę. Tutaj sprawdzi i się to też w doskonałym stopniu. Jeśli jednak jedziesz na szczupaka i będziesz łowił przynętą, która z natury nie lubi latać i podczas wyrzutu często zmienia trajektorie lotu to sugerujemy wybór kołowrotka z systemem Digital Control mocno przemyśleć. Chodzi szczególnie o zastosowanie przynęt takich jak nielotne woble rym błystki wahadłowe czy najpopularniejsze duże gumy na lekkiej główce lub bez obciążenia. Te nie lubią Curado DC. W naszej opinii Curado 151 nie jest podstawowym i uniwersalnym kołowrotkiem a szczególnie dla początkujących wędkarzy, którzy stosują różne przynęty! Może nim być jeśli casting potraktujemy zadaniowo i będziemy łowili określonymi przynętami.

Curado 151 DC  jego zastosowanie i obsługa.

Shimano oferuje różne wersje systemu. Curado DC 151 został wyposażony w wersję procesora I-DC4, z czterema zaprogramowanymi trybami hamowania. Jak wygląda to w praktyce? Już od pierwszego rzutu system DC, za pomocą wbudowanych w panelu bocznym magnesów, kontroluje szpulę obliczając jej prędkość do 1000 razy na sekundę. Zadaniem wędkarza jest jedynie w miarę dokładne ustawienie docisku mechanicznego szpuli (standardowe pokrętło boczne jak w każdym multiplikatorze), oraz wybranie jednego z trybów na panelu bocznym (1-2-3-4). W zależności od wybranego trybu, siła hamowania szpuli przez system cyfrowy będzie odpowiednio mniejsza (1), lub większa (4). Podczas rzutów z wiatrem lub w bezwietrzną pogodę, na początku sugerujemy stosowanie trybu (2), by po lepszym zapoznaniu się z multiplikatorem przejść na tryb (1), uzyskując maksymalnie dalekie rzuty. Podczas rzutów pod wiatr, sugerujemy na początku korzystanie z trybu (4), a po lepszym poznaniu funkcjonalności (3) lub (4), w zależności od siły wiatru.

Poza unikatowym systemem DC, multiplikator ten reprezentuje cały szereg naszych najlepszych technologii Shimano. Obudowa została wykonana z aluminium – odkuta na zimno z jednego kawałka metalu w technologii HAGANE. Dodatkowo, znajdziemy tu podparty na dodatkowych łożyskach napęd X-SHIP i rewolucyjny system MicroModule, wykorzystujący precyzyjne zębatki z bardzo drobnymi zębami. Te dwie technologie w połączeniu z 6-cioma krytymi łożyskami S A-RB, generują dużą moc zwijania oraz cichą i przyjemną pracę. O wyrównaną walkę z każdą rybą zadba mocny hamulec z podkładkami carbonowymi, generujący aż 5kg mocy hamowania. Multiplikator Shimano Curado DC 151 jest dostępny w 3 wersjach: z przełożeniem standardowym, szybkim (HG), oraz bardzo szybkim (XG). Pierwszą, najbardziej uniwersalną, rekomendujemy do łowienia szczupaków na przynęty miękkie. Druga jest niezastąpiona podczas łowienia sandaczy w opadzie. Trzecia to idealne rozwiązanie dla osób łowiących techniką twitchingu, z użyciem średniej wielkości woblerów. Ze względu na łatwość obsługi, Curado DC polecamy w szczególności osobom początkującym lub tym, bardziej zaawansowanym, które nad wodą wolą skupić się w 100% na maksymalizowaniu oddanych rzutów i przyjemności łowienia.

 
1.36 s