Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Kołowrotki > Shimano > Ultegra FC

Kołowrotek Shimano Ultegra

kołowrotek shimano ultegra
kołowrotek shimano ultegra
shimano ultegra
shimano ultegra fc
Cena:

637.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Nowoczesne kołowroteki Shimano Ultegra to mistrzowskie połączenie mocy i doskonale płynnej pracy. Wszystko za sprawą najnowszej technologii Hagane. Najnowszy kołowrotek Shimano Ultegra FB zapewnia nam doskonałe parametry użytkowe w których najważniejsze to trwałość przekładni zestawiona z maślaną pracą. Ultegra naszpikowana jest najnowocześniejszymi rozwiązaniami, które znane są z kołowrotków ze znacznie droższej półki. Ultegra zabezpieczona jest przed niekorzystnym działaniem wody, co decyduje bezawaryjnym działaniem przez wiele intensywnych sezonów.

System Coreprotect zabezpiecza mechanizm napędowy, łożyska, oraz rolkę prowadzącą. G-Free Body to system specjalnego wyważenia kołowrotka, gdzie środek ciężkości przesunięto w kierunku wędziska. Wpływa to na lepsze wyważenie i lżejsze, wygodniejsze operowanie całym zestawem bez poczucia zmęczenia ręki. Wykorzystanie nowoczesnego, ultralekkiego i sztywnego kompozytu XT-7 decyduje idealnie połączenie z przekładnią Hagene oraz napędu X-Ship na których oparte są łożyska Shielded A-RB. Shimano Ultegra FB to nowoczesny kołowrotek  spinningowy, który został zaprojektowany  abyś cieszył się jakością przez wiele intensywnych sezonów.

ModelCena
2500637.00 PLN
C3000637.00 PLN
4000679.00 PLN
ModelCena
2500637.00 PLN -+
C3000637.00 PLN -+
4000679.00 PLN -+
Dla tego produktu nie wystawiono jeszcze komentarza.
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Shimano Ultegra

Shimano już od wielu lat produkuje kołowrotki, które cieszą się ogromną popularnością wśród wędkarzy. W ich ofercie można znaleźć tańsze modele, te ze średniej półki cenowej i kołowrotki dla najbardziej wymagających. Jednym z nowszych produktów marki jest Shimano Ultegra FC, który na rynku europejskim pojawił się w 2021 roku jako następca lubianego i uniwersalnego kołowrotka – Ultegra FB. Shimano Ultegra technologicznie najbardziej zbliżony jest do Stradica FL. Wygląd został lekko odświeżony, ale kilka elementów, tak kluczowych dla tej serii, pozostało na swoim miejscu. Mowa przede wszystkim o szarej barwie, która od zawsze była zarezerwowana wyłącznie dla Ultegry. Tym razem producent postanowił jednak lekko ożywić kolor, nadać mu delikatnie metalicznej barwy, delikatnie wpadającej w odcienie niebieskiego i wzbogacić go o złote akcenty na szpuli.

Jednak tym, co naprawdę wyróżnia Shimano Ultegra jest ilość technologii, które dotąd obecne były jedynie w topowych kołowrotkach tej firmy, jak chociażby Stella FJ czy też nowy Twin Power. To kołowrotek dla wędkarzy szukających zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Urzeka nie tylko wyglądem, ale i nienaganną pracą.
W nowym Shimano Ultegra na pierwszy rzut oka trudno dostrzec wielkie zmiany. Jeśli jednak porównać nową wersję ze starą pod względem technologii, okazuje się, że kołowrotek przeszedł sporo modernizacji. Nie zmienił się pod względem rozmiarów, to wciąż przedział 1000-5000. Poprzednia Ultegra korzystała z technologii Hagane Gear i znajdziemy ją również w nowej odsłonie. Pojawiło się jednak kilka znaczących innowacji, między innymi:
Nowy Shimano Ultegra FC oferuje najwyższy standard wykonania i najnowsze technologie Shimano. Obudowa jest bardzo lekka, a praca płynna.  Zwiększono także wytrzymałość przekładni odkuwanej na zimno, aby dostarczyć wędkarzom jeszcze więcej mocy i wytrzymałości na wiele sezonów. To idealna propozycja dla osób szukających uniwersalnego kołowrotka do łowienia okoni, pstrągów, kleni (rozmiar 1000-2500), sandaczy (2500-4000) szczupaków (C3000-4000), boleni czy troci (4000XG). Wersję w rozmiarze 4000 lub C5000 możemy również z powodzeniem zastosować podczas łowienia na dużej nizinnej rzece, szczególnie jeśli występują w niej sumy.
Finalnie Shimano Ultegra znalazł swoje miejsce w serii Coresolid, gwarantując tym samym najwyższą jakość kręcenia.

Kołowrotek Shimano Ultegra – technologie

Tym, co wzbudza największe zainteresowanie wśród wędkarzy, są nowe technologie, jakie oferuje kołowrotek Shimano Ultegra. Nie powinno to nikogo dziwić, bo cenowo jest to w dalszym ciągu średnia półka, a jakościowo mocno zbliża się do najlepszych produktów marki. Kilka nowych rozwiązań technologicznych wyniosło Ultegrę na wyższy poziom.

Shimano Ultegra FC

Odświeżony kołowrotek Shimano Ultegra FC przeszedł bardzo przyzwoitą modernizację względem swojego poprzednika. Firma kolejny raz udowodniła, że to za co cenią ją wędkarze, czyli trwałość i jakość wykonania, jest priorytetem podczas produkcji kolejnych modeli. Shimano Ultegra FC ma wiele zaawansowanych technologii, które odczuwalnie wpływają na pracę młynka już przy pierwszym użyciu. Ale co najważniejsze – te topowe rozwiązania są dostępne w tak przystępnej cenie.

Praca kołowrotka jest wyjątkowo płynna, a przekładnia Hagane naprawdę dobrze wykonuje swoje zadanie i sprawia, że ​​młynek nie przeskakuje. Hamulec również jest działo gładko i daje prawdziwą pewność, gdy zacinasz przyzwoitą rybę. Kołowrotek jest szalenie responsywny, a kiedy tylko wędkarz zatnie rybę, od razu czuje moc i kontrolę nad swoją zdobyczą.
Shimano Ultegra FC to lekki kołowrotek. Waży na tyle niewiele, że przy pierwszym kontakcie można zastanawiać się nad jego trwałością. Wystarczy jednak kilka chwil z młynkiem nad wodą, aby poczuć jego jakość i trwałość. Przy całej technologii i ochronie podzespołów zastosowanych w Ultegrze, będziesz przez wiele lat cieszyć się sprzętem.
2.24 s