Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Kołowrotki > Shimano > VANQUISH

shimano vanquish

Cena:

2097.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze

Kołowrotek Shimano VANQUISH

Wysokiej jakości młynek produkowany w Japonii. Shimano Vanquish jako pierwszy wykorzystał rotor wykonany z tworzywa CI4+, przez co jest najlżejszym kołowrotkiem na rynku w swoim rozmiarze. System Aerowrap II i szpula A-RC zapewniają perfekcyjne ułożenie nawet bardzo cienkiej plecionki. Doskonałej jakości hamulec pozwala na zastosowanie zarówno cieniutkich żyłek jak i plecionek

Najnowszy rotor CI4+, najlżejszy kołowrotek w swoim rozmiarze. Technologia X-ship zapewniająca sztywność i potężną siłę zwijania linki. Magnezowy korpus odporny na słoną wodę. 12 wysokiej jakości długowiecznych krytych łożysk kulkowych A-RB. Kuta na zimno aluminiowa szpula z twardą tytanową krawędzią. Made in Japan

ModelCena
2000S2 097.00 PLN
2500S2 097.00 PLN
2500S HG2 197.00 PLN
C30002 097.00 PLN
3000M HG2 197.00 PLN
4000M HG2 197.00 PLN
ModelCena
2000S2 097.00 PLN -+
2500S2 097.00 PLN -+
2500S HG2 197.00 PLN
C30002 097.00 PLN
3000M HG2 197.00 PLN
4000M HG2 197.00 PLN
Dla tego produktu nie wystawiono jeszcze komentarza.
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Shimano Vanquish FC

Najnowsza generacja ultralekkiego, japońskiego modelu kołowrotka spinningowego z serii Shimano Magnumlite, wyposażonego w lekki, asymetryczny rotor MGL. Nowy Vanquish FC oferuje najlepsze technologie i rozwiązania, jakie kiedykolwiek zostały opracowane przez Shimano. Jego konstrukcja jest oparta na technologii HAGANE – naszej wiodącej metodzie produkowania supermocnych, metalowych elementów. Wśród nich znajdziemy obudowę HAGANE BODY, wykonaną z lekkiego magnezu, odkutego na zimno bez dodatkowej obróbki mechanicznej. Stanowi ona bazę lekkiej konstrukcji tego kołowrotka, oferując dużą wytrzymałość i sztywność, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo niskiej wagi. Wspomniany już rotor MGL został z kolei wykonany z lekkiego carbonu Ci4+ i ukształtowany asymetrycznie, by oferować jeszcze większą płynność rotacji.

Elementy te w połączeniu sprawiają, że Vanquish FC idealnie sprawdza się w lekkich technikach łowienia, gdzie duża czułość kołowrotka i wysoki poziom transmitowania drgań odgrywają kluczową rolę.We wnętrzu zastosowaliśmy nasze najlepsze i najmocniejsze mechanizmy, w tym odkutą na zimno, aluminiową przekładnię główną HAGANE. Cechuje się ona większą wytrzymałością i wolniejszym zużyciem, nawet podczas występowania większych przeciążeń. Zasługą tego jest wyłączenie z procesu produkcji obróbki mechanicznej i cieplnej, co pozwoliło metalowi zachować strukturę maksymalnie zbliżoną do pierwotnej. Elementy napędowe kołowrotka zostały podparte na dodatkowych łożyskach w technologii X-SHIP, by zagwarantować mu gładką pracę pod obciążeniem. Dzięki łożyskom, napęd pracuje gładko i płynnie w każdych okolicznościach, ponieważ niezależnie od działającej na niego siły, elementy są perfekcyjnie spasowane. Odpowiednią moc i odporność na próbę czasu zapewnia aż 11 najwyższej klasy łożysk antykorozyjnych, uszczelnionych obustronnie przed dostępem wody, piasku czy pyłu. Wszystkie elementy wewnętrzne, w tym również łożyska, są chronione naszym najlepszym systemem uszczelnienia labiryntowego X-Protect, które zapobiega dostaniu się wody do wnętrza kołowrotka.

Ponieważ Vanquish FC jest kołowrotkiem wyjątkowo lekkim zależało nam, by mimo niskiej wagi mechanizmów prezentował najlepszą jakość pracy. Działanie mechanizmów oparliśmy więc na zębatkach pośrednich wykonanych w technologii Micromodule II-generacji. Technologia ta pozwala tworzyć systemy napędowe oparte o zębatki z mikroskopijnymi zębami, które dzięki idealnemu spasowaniu, nie generują oporu podczas kręcenia korbką. Dodatkowo, wyciszyliśmy pracę napędu stosując opatentowaną technologię SilentDrive, obejmującą idealne spasowanie aż 11 elementów wewnętrznych. Połączenie to sprawia, że Vanquish działa wyjątkowo cicho, a jego praca jest praktycznie niewyczuwalna na dłoni. Zastosowana w tym modelu, szpula Long Stroke o specjalnym profilu pozwala na oddawanie wyjątkowo dalekich i celnych rzutów, szczególnie podczas korzystania z cienkich żyłek i plecionek. Shimano Vanquish FB jest dostępny w 5 rozmiarach, od C2000-C5000, w kilku wariantach przełożenia i głębokości szpuli.

Najlżejsza wersja C2000 waży zaledwie 145 gramów, a najczęściej wybierany przez polskich wędkarzy model 2500, zaledwie 165 gramów. Ze względu na wspomnianą lekkość oraz wysoką czułość, rekomendujemy ten kołowrotek w szczególności do łowienia gatunków takich jak okonie, pstrągi i klenie, a w większych rozmiarach (4000-C5000) sandacze oraz szczupaki. Dla osób preferujących łowienie boleni na lekkie zestawy, bardzo ciekawą propozycją okaże się również specjalistyczny model 4000MHG, oferujący szybsze przełożenie i nieco płytszą niż standardowa, szpulę, która nie wymaga stosowania podkładu.
0.46 s