Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Katalog produktów > Kołowrotki > Shimano > Calcutta Conquest

Shimano Calcutta Conquest

Shimano Calcutta Conquest
Shimano Calcutta Conquest
Calcutta Conquest
multiplikator Calcutta Conquest
Calcutta shimano
Cena:

2197.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Multiplikator Shimano Calcutta Conquest  to najwyższy model Shimano o okrągłym profilu, przeznaczony do operowania dużymi przynętami. Calcutta jest uznawany za najbardziej niezawodny multiplikator na świecie. Odkuwany na zimno korpus wykonany w całości z metalu, aluminiowej nadaje po pierwsze charakterystycznego, prestiżowego wyglądu ale przede wszystkim decyduje o niezniszczalności konstrukcji.

Najnowszy Shimano Calcutta Conquest wyposażony jest w system hamulca rzutowego SVS z dużym zakresem regulacji. DZieki najnowszym rozwiązaniom multiplikator pozwala a na zastosowanie przynęt już od około 20-30g. Wędkarze wykorzystują najczęściej Calcuttę do przynęt ważących nawet ponad 200g, Istotnym elementem, które w przypadku ciężkich zestawów ma ogromnbe znaczenie jest synchronizowany i ruchomy wodzik, wpływający na równe nawijanie plecionki ale co najważniejsze, pozwala na siłowe rzuty bardoz ciężkimi przynętami bez obawy o powstawanie splątań.  Mechanizm napędowy oparty jest o najlepsze mechanizmy. Napęd został wsparty na mocnych łożyskach, które dają ogromną wytrzymałość na przeciążenia i sprawiających, że siła jest lepiej przekładana z korby na zębatkę przekładni głównej. Koła zębate wykonane zostały w technologii MicroModule, dzięki czemu gładko i nawet przy sporym obciążeniu, opór nie jest przenoszony na korbkę Shimano Calcutta Conquest wyposażona jest 12 krytych łożysk S A-RB, odpornych na działanie wody, piasku czy pyłu. Ponieważ Shimano Calcutta Conquest jest multiplikatorem profesjonalnym, wyposażyliśmy go również w terkotkę, umożliwiającą lepsze kontrolowanie ryby w trakcie holu. Calcutta Conquest to potężna maszyna, zamknięta w kompaktowych rozmiarów obudowie.

ModelCena
Calcutta Conquest A 201 LH2 197.00 PLN
Calcutta Conquest A 301 LH2 297.00 PLN
ModelCena
Calcutta Conquest A 201 LH2 197.00 PLN -+
Calcutta Conquest A 301 LH2 297.00 PLN
Dla tego produktu nie wystawiono jeszcze komentarza.
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
Conquest czyli zwycięstwo, podbój to najbardziej odpowiednia nazwa dla ulepszonej linii multiplikatorów Shimano Calcutta. Za płynną i niezawodną pracę mechanizmu odpowiada 12 łożysk. Seria przeznaczona jest do holowania największych ryb zarówno w wodach słodkich, jak i słonych. Eksperci Shimano wykonali korpus z odkutego na zimno aluminium, aby zapewnić wytrzymałość. Mechanizmy napędowe oraz wszelkie elementy stanowiące mechanice kołowrotka są maksymalnie chronione przed brudem i wilgocią. Na obudowie zewnętrznej zamontowany jest specjalnie zaprojektowany system hamulca odśrodkowego SVS. Pozwala on bardzo płynnie ustawić mechanizm hamulca dla zwiększenia komfortu rzutowego. Ruchomy wodzik  odpowiada za gładkie i ciasne nawijanie plecionki. Najprościej mówiąc multiplikator Shimono  Calcutta Conquest wyjątkowo płynna i gładka praca połączona z niewiarygodna mocą.

Calcutta Conquest w skrócie

Shimano Calcutta Conquest to flagowy produkt Shimano, jeśli chodzi o okrągłe multiplikatory. Na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak poprzednie modele Calcutta, ale wkrótce zauważysz wyraźne usprawnienia i innowacje, które przenoszą ten multiplikator na wyższy poziom w łowieniu dużych dużych ryb i rzucaniu dużymi przynętami. Zmieniono układ hamulcowy i dodano wielopoziomową regulację zewnętrzną, wodzik żyłki została zsynchronizowana z ruchami szpuli, a przełożenie wynosi teraz 4,8:1. Hamulec jest teraz wyposażony w terkotkę, która działa przy rozwijaniu linki! Oprócz tych ulepszeń w Calcutta Conquest znajdziesz znane patenty Shimano, w tym korpus Hagane, system przekładni MicroModule, X-SHIP, szpulę S3D, 12 łożysk S-ARB i wiele innych. Calcutta Conquest stała się niedoścignionym liderem w dziedzinie mocnych multiplikatorów stosowanych w średnim i ciężkim castingu. Jednocześnie jej kształt pozostał klasyczny a mimo budowy round dobrze leży w dłoni. Calcutta Conquest to Twój wybór, jeśli używasz dużych przynęt, takich jak jerkbaity, shady i spinnerbaity. Calcutta Conquest jest oczywiście produkowany w fabryce Shimano w Japonii.

Calcutta 201 czy 301. Jaki model wybrać?

Shimano Calcutta Conquest 301A to wysoki model multiplikatora Shimano w grupie round, dedykowany do łowienia dużymi przynętami takimi jak obfite, tłuste gumy, wielkie woblery czy jerki. Mimo swojej mocy oraz okrągłemu profilowi multiplikator w rozmiarze 301A doskonale radzi sobie z przynętami ważącymi już 40 gramów. Ta właściwość jest bezpośrednią pochodną najnowszego systemu hamulca rzutowego SVS który pozwala na ośmiostopniową regulację. To po pierwsze. Kolejna sprawą jest górny zakres wagowy przynęt lub mówiąc inaczej i bardziej precyzyjnie opór z jakim kołowrotek będzie sobie radził najlepiej. Górną granicę multiplikatora jeśli chodzi o zastosowane przynęty szacujemy na około 200 gramów. Wiemy jednak że wielu wędkarzy znacznie przekracza te wagę. To kwestia wprawy i zastosowanie określonych przynętach, które wytwarzają podczas prowadzenia opór w wodzie. Wraz z mocą kołowrotka idą wszelkie jego elementy mające znaczenie przy najcięższym łowieniu. Nowy multiplikator Shimano Calcutta Conquest 301 został wyposażony w nowy, zmieniony  wodzik, który został zsynchronizowany z korbą i wyposażony w system zapobiegający przypadkowemu zakleszczeniu palców dłoni. Pomaga on lepiej ułożyć plecionkę na szpuli, wypełniając ją po brzeg i zmniejszając ryzyko powstania pętli podczas rzutu. Wnętrze kołowrotka Calcutta to przede wszystkim mocne mechanizmy napędowe wspierane wyjątkowo mocnymi łożyskami. Mechanizm napędowy został oparty na dodatkowych łożyskach, dających gwarancję dużą wytrzymałość na wszelkie przeciążenia. Całość przekłada się oczywiście na wyjątkową płynność pracy. Obciążenia są w perfekcyjny sposób przekładane z korby na zębatkę przekładni głównej. Zębatki pośrednie wykonaliśmy w technologii MicroModule, dzięki czemu pracują gładziej i ciszej niż standardowe. Wszystko to wspiera aż 12 krytych łożysk S A-RB, odpornych na działanie wody, piasku czy pyłu.
Gdybyśmy zestawili zatem rozmiar Shimano Calcutta 301 z wersją 201 to mamy do czynienia z bardzo podobnymi kołowrotkami, które różnią się głównie wielkością i pojemnością szpuli. Ta z kolei wpływa, chodzi o jej wagę oraz gabaryty na rodzaj obsługiwanych przynęt. Kołowrotki w obu rozmiarach są podobnie mocne jednak Calcutta w rozmiarze 201 rzuca komfortowo przynętami od około 20 gramów jej górna granica to około 150 gramów.
Ze względu na charakterystyczny, niezmienny od lat wygląd, Calcutta jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych multiplikatorów na świecie. Złoty kolor odkutej na zimno, aluminiowej obudowy HAGANE podkreśla jego wyjątkowość sprawiając, że jest on dosłownie jedynym w swoim rodzaju  Ponieważ Shimano Calcutta Conquest jest multiplikatorem profesjonalnym, wyposażyliśmy go również w terkotkę, umożliwiającą lepsze kontrolowanie ryby w trakcie holu. Calcutta Conquest to potężna maszyna, zamknięta w kompaktowych rozmiarów obudowie. Przy swej ogromnej mocy i wytrzymałości, może poszczycić się całkiem niską wagą (330g), więc lepiej zagra z nowoczesnymi wędziskami na lekkich blankach
0.68 s