Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > G. Loomis > IMX

IMX Twitch

Cena:

1647.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Opis
Komentarze
Specjalistyczna seria wędzisk marki G.Loomis która w zamyśle powstała jako kije służące do łowienia ryb łososiowaty na drobne przynęty w tym jigi, streamery oraz niewielkie woblery i wahadłówki. Podstawową cechą wędzisk IMX Twitch jest stosunkowo finezyjna część szczytowa, która pozwala w pełnym komforcie operować nawet najdrobniejszymi przynętami. Finezyjny szczyt połączony jest w bardzo mocnym i mięsistym blankiem, który pod obciążeniem pracuje na całej długości. Taka konstrukcja wędki daje ogromne możliwości podczas połowu dużych i walecznych ryb łososiowatych jak pstrągi, trocie czy łososie. Amerykanie bardzo często wykorzystują do łowienia nawet bardzo dużych ryb drobne przynęty i właśnie do takich zadań powstał seria IMX Twitch.
W Europie tego typu wędziska zyskały sobie ogromną grupę fanów, którzy wykorzystują te wędki do łowienia klasycznym woblerem typu Twitch. Konstrukcja wędki oraz jej możliwości pozwala w doskonały sposób łoić pstrągi, klenie, bolenie czy nawet szczupaki. Właściwości wędki daja też ogromne pole do popisu jeśli chodzi o stosowanie wszelkich rodzajów jigów typu koguty, mandule czy inne przynęty mocowane na czeburaszce.

G.Loomis IMX Twitch

Operowanie przynętami takimi jak drobne jigi, streamery czy puchowece to nie jest nowa technika w połowie pstrągów czy troci, ale z pewnością jest bardzo skuteczna! Większość wędkarzy decyduje się użyć swojego normalnego wędziska na pstrągi do tej techniki, ale gdy opanują technikę, zdają sobie sprawę, że wymaga ona określonej akcji wędki, aby skutecznie łowić na drobne przynęty.
Technika operowania drobnymi jigami z piór czy gum jest prosta. Rzucasz przynętę w wybraną miejsce, pozwól jej trochę opaść, a następnie podnosisz ją, obracając korbką dwa lub trzy razy, pozwalając jej spaść z powrotem na dno i powtarzając ten proces dwa lub trzy razy. Jeśli pstrągi czy trocie są w swoim normalnym, agresywnym nastroju, nie musisz ich prowokować więcej niż dwa lub trzy razy. Atak może być tak subtelny, że to tylko lekkie drgnięcie, gdy przynęta opada, ale gdy są agresywne często wyrywają wędkę z ręki! Większość brań następuje podczas opadania przynęty, więc potrzebna jest najwyższa czułość, ale właśnie tu IMX się wyróżnia. Jest lekka i niezwykle czuła, dzięki czemu możesz wędkować cały dzień bez zmęczenia i dokładnie wiedzieć, co dzieje się z Twoją przynętą, gdy wędkujesz w swoim ulubionym miejscu.
Wędki są krótkie, dzięki czemu możesz dokonywać szybkich, dokładnych rzutów, prawidłowo manewrować przynętą i szybko reagować. Są dostępne dwa modele... jeden dla lekkich przynęt i wolniejszego uciągu, a drugi dla cięższych, szybszych prądów, które wymagają cięższej przynęty. Oba modele posiadają bardzo szybkie akcje z potężnymi dolnymi sekcjami, które pozwalają łatwo zaciąć rybę, a finezyjne szczytówki umożliwiają łatwe rzucanie przynętą. Dłuższa wędka nie tylko radzi sobie z większymi przynętami, ale również bardzo pomaga, gdy złowisz niespodziewanie dużego łososia.

Zastosowane technologie: Multi taper
ModelDŁUGAKCJACZĘŚCIMOC LINKIPRZYNĘTACena
IMX 931S 236cmExtra Fast15-10kg7-28g1 647.00 PLN
ModelCena
IMX 931S 1 647.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 236cm
AKCJA: Extra Fast
CZĘŚCI: 1
MOC LINKI: 5-10kg
PRZYNĘTA: 7-28g
Dla tego produktu nie wystawiono jeszcze komentarza.
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.19 s