Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made

Przynęty na troć

Historia łowienia troci w Polsce jest bardzo długa. Wędkarze mieszkający tuż nad pomorskimi rzekami, przez wiele pokoleń doskonalili techniki łowienia tych przepięknych i walecznych ryb. To właśnie na Pomorzu produkuje się najlepsze w Europie przynęty na troć. Przynęty doskonale przystosowane do łowienia w bardzo specyficznych warunkach. Corona Fishing dotarła do najbardziej doświadczonych wędkarzy - producentów przynęt trociowych. Wszystko po to, aby dostarczyć wędkarzom z całej Polski prawdziwe przynętowe perełki. Wszystkie przynęty trociowe uzbrojone zostały w mocne kotwice JMC.
Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Przynęty na troć

Prawdopodobnie przynęty trociowe to grupa wabików, które powstawały w Polsce jako pierwsze i w największej ilości. Nad brzegami wielu pomorskich rzek od dziesiątek lat wędkarze produkowali ręcznie przynęty na troć. Zazwyczaj były to dwa rodzaje przynęt, które stosowane były najczęściej bowiem jak podpowiadało doświadczenie trocie wymagały bardzo określonych przynęt o specyficznej charakterystyki pracy. Przynęty trociowe charakteryzują się często stosunkowo niewielkimi gabarytami ale po drugiej stronie ostrą i wyraźna akcją. Warunki jakie napotkamy nad brzegiem trociowej rzeki będą zmuszały wędkarza do zastosowania wabików pozwalających na prowadzenie przynęty w okolicy dna w miejscach gdzie nurt jest mocny a woda często głęboka.

Ręcznie wykonywane przynęty trociowe

Ręcznie wykonywane przynęty trociowe to unikalne i często bardzo skuteczne wabiki, które są robione przez wędkarzy samodzielnie. Są one wykonane z różnych materiałów, takich jak pióra, włosy, skóry, futra, drewno, metal, silikon, gumy i inne.
Przykłady ręcznie wykonywanych przynęt trociowych to:
Ręcznie wykonane przynęty trociowe mogą być bardzo skuteczne, ponieważ są unikalne i często bardziej dopasowane do lokalnych warunków, niż produkowane masowo przynęty.

Polska jako kraj gdzie wytwarzane są ręcznie przynęty na troć

W Polsce istnieje wiele małych przedsiębiorstw i rzemieślników, którzy produkują ręcznie wykonane przynęty na trocie. Znaczna część z nich to małe firmy rodzinne, które zajmują się produkcją przynęt już od kilku pokoleń. Polska jest znana z produkcji wysokiej jakości ręcznie wykonanych much, które są bardzo skuteczne w połowie troci. Polskie muchy są chętnie eksportowane do innych krajów Europy i na świecie. W Polsce wytwarzane są również ręcznie wykonane woblery drewniane oraz obrotówki i wahadłóki, które są bardzo popularne wśród wędkarzy połowowych troci. Wytwarzanie ręcznie wykonanych przynęt na trocie w Polsce to często tradycja, która przechodzi z pokolenia na pokolenie. Wielu wędkarzy uważa, że te przynęty są bardziej skuteczne niż masowo produkowane, ponieważ są unikalne i często dopasowane do lokalnych warunków.

Przynęty na troć skuteczne są również do połowu innych gatunków ryb

Przynęty na troć mogą być skuteczne również do połowu innych gatunków ryb. Przynęty takie jak muchy, woblery, obrotówki czy wahadłóki, jigowe przynęty i inne, mogą naśladować różne rodzaje pokarmu występującego w wodzie, takie jak ryby, skorupiaki, owady i inne. Niektóre gatunki ryb, które można złapać przy użyciu przynęt na troć to: łosoś, pstrąg, okoń, sandacz, szczupak, sum
Oczywiście, skuteczność przynęt na troć do połowu innych gatunków ryb zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, sezon, głębokość wody, temperatura, a także preferencje żywieniowe danego gatunku ryb. Jednakże, wiele przynęt na troć może być skutecznych również w połowie innych gatunków ryb.

Jakie kolory stosuje się w przynętach trociowych

Wybór koloru przynęty trociowej zależy od wielu czynników, takich jak pora roku, warunki atmosferyczne, typ wody, głębokość i wiele innych. W ogólności jednak, do połowu troci w przynętach stosuje się różnorodne kolory, które mają na celu naśladować kolor i ruchy naturalnego pokarmu, takiego jak ryby, owady i skorupiaki.
Niektóre z najpopularniejszych kolorów stosowanych w przynętach trociowych to:
Oczywiście, istnieje wiele innych kolorów, które można stosować w przynętach trociowych, w zależności od lokalnych warunków i preferencji danego gatunku troci. Warto eksperymentować z różnymi kolorami, aby znaleźć najskuteczniejszą przynętę w danym miejscu i czasie.

Woblery trociowe

To ogromna grupa przynęt przygotowanych celowo do łowienia troci i łososi. Woblery trociowe często barwione są na wydawałoby się fantazyjne i jaskrawe kolory. Jeśli jednak tematowi poświęcimy nieco więcej uwagi rzuca nam się w oczy kolory powtarzające się w coblerach wielu producentów. Co ciekawe większość woblerów trociowych mierzy od 6 do 8cm i charakteryzuje się mocnym wygrzbieceniem. Woblery trociowe zazwyczaj posiadają ostrą i agresywną pracę i pozwalają szybkie sprowadzenie przynęty na około 2 metry. Od wielu lat wędkarze stosują również do połowu troci nieco mniejsze woblery o drobniejszej pracy, które swoim charakterem przypominają przynęty stosowane do połowu pstrągów. Wielu miejscach a szczególnie w Skandynawii woblery trociowe nie przypominają naszych, klasycznych woblerów na trocie. Tam stosuje się bardziej smukłe przynęty o drobniejszej pracy.

Obrotówki trociowe

W wielu okolicznościach niezastąpioną i bardzo cenioną przynęta są obrotówki. Szczególnie w ciepłych okresach roku oraz tuż przed końcem sezonu obrotówki trociowe stanowią podstawowy arsenał każdego wędkarza łowiący w pomorskich rzekach. Obrotówki trociowe zazwyczaj to przynęty w rozmiarze 2-3. Często ich producenci stosują nieco cięższe korpusy, które pozwalają przynęcie zejść nieco głębiej. Kształt skrzydełek to zazwyczaj long ale tu nie ma jednej typowej wersji wspomnianego longa. Czasem spotkamy obrotówki trociowe ze skrzydełkiem szerszym, mocniej krępowanym innym razem skrzydełko będzie leciutkie i niewielkie. Kolorystyka zazwyczaj bywa klasyczna. Obrotówki trociowe, które spotkamy będą dominowane przez barwę miedziana, srebrna lub mosiężną.

Wahadłówki trociowe

Wśród wędkarzy często przynęty nieco pomijane i traktowane po macoszemu. Co ciekawe miejscowi trociarze bez wahadłówki trociowej nad wodę się nie wybierają. Blachy trociowe to przynęty, które doczekały się setek wzorów i odmian. Większość z nich to przynęty, które zostały wykonane z okresowym przeznaczeniem. Na rynku dostępnych mamy obecnie wzory wybierane na trocie zimowe i wiosenne. Takie wahadłówki trociowe charakteryzują się większa waga i dodatkowo możliwością głębokiego i wolnego prowadzenia. Wersje lekkie bardzo często stosowane są w okresie letnim, kiedy przychodzi nam łoić na płytszej i czasem szybszej wodzie. W ostatnim czasie blachy trociowe wyglądają nieco inaczej, są smuklejsze i mniej krępowane. Właśnie takimi przynętami wędkarze kuszą srebrniaki
2.82 s