Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Katalog produktów > Przynęty Spinningowe Hand Made

Woblery trociowe

Woblery trociowe to jedne z najbardziej ekscytujących przynęt, które przyciągają uwagę wędkarzy poszukujących adrenaliny i wyzwań. Woblery trociowe są specjalnie zaprojektowane, aby imitować ruchy naturalnych ryb, takich jak pstrąg czy lipień, które są ulubionym pożywieniem tych wspaniałych ryb.
Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Woblery trociowe hand made – czyli sposób na udany połów

Złowienie troci jest nie lada wydarzeniem, głównie dlatego, że ryby tego gatunku występują w naszych wodach dość rzadko. Bardzo ważne jest zatem, aby dokładnie przygotować się najpierw do poszukiwań, a następnie do samego łowienia. Najważniejsze oczywiście są skuteczne przynęty, takie jak woblery trociowe, które choć ułatwią całą procedurę i zwiększają szansę na skuteczny połów. Istnieją spore różnice w łowieniu troci żyjących w wodach morskich, a tych mieszkających w rzekach czy jeziorach, tym bardziej posiadanie przynęt, które sprawdzą się w każdych warunkach, jest tak istotne. Łowienie troci w morzu ma bardzo długą historię, a sztuka ta jest doskonalona przez prawdziwych miłośników tych niezwykłych ryb.

Historia polskiego rękodzieła w produkcji woblerów trociowych sięga wielu lat wstecz. Polski rękodzielnik, tradycyjnie związany z produkcją różnorodnych przedmiotów, również w wędkarstwie odznacza się unikalnym dziedzictwem. Pasja do rękodzieła, przekazywana z pokolenia na pokolenie, sprawiła, że polscy rzemieślnicy stali się ekspertami w produkcji solidnych, trwałych i skutecznych woblerów trociowych. W sklepie Corona Fishing znajdziesz woblery trociowe ze sterem i bezsternowe modele dla trocie morskie, które są rezultatem wieloletniej tradycji i doświadczenia polskich rękodzielników. To nie tylko przynęty, lecz również dzieła sztuki stworzone z oddaniem i precyzją. Wiele z tych wędkarskich arcydzieł pochodzi od lokalnych rzemieślników, którzy przekazują swoją wiedzę i umiejętności z pokolenia na pokolenie. Woblery trociowe to zróżnicowana kategoria przynęt, skutecznie przywołująca drapieżniki podczas połowu troci i łososi ale również szczupaków czy okoni. Barwione w fantazyjne kolory, te przynęty o długości od 5 cm do około 10 cm są szczególnie skuteczne. Nasze wyroby cechują się różnymi kształtami, w tym mocnym wygrzbieceniem, tworzonymi przez doświadczonych polskich rękodzielników.
 
W sklepie Corona Fishing z dumą prezentujemy bogaty wybór woblerów trociowych, dostarczając naszym klientom produkty od wielu renomowanych producentów. Nasza oferta obejmuje woblery tworzone przez takie autorytety w dziedzinie wędkarstwa jak Paweł Grzecznik, Tomasz Miernik, Adam Maryniuk, Piotr Kardas, Lech Dylewski, Dariusz Kręcigłowa, Piotr Mołdoch, oraz Rafał Kostarski. To właśnie ci doświadczeni rzemieślnicy przyczyniają się do tworzenia wyjątkowych, wysokiej jakości przynęt, które z powodzeniem sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających wędkarzy.

Nasz sklep wyróżnia się najbardziej rozbudowaną ofertą woblerów trociowych w całej Europie, zapewniając pasjonatom łowienia ryb możliwość wyboru spośród różnorodnych modeli, kształtów i kolorów. Dzięki temu każdy klient znajdzie tu idealną przynętę, dostosowaną do swoich preferencji oraz warunków panujących na łowisku. Współpraca z uznanymi producentami gwarantuje, że wobler na troć z Corona Fishing nie tylko doskonale imituje naturalne organizmy, ale także charakteryzuje się nienaganną pracą oraz stabilnością podczas prowadzenia, nawet w trudnych warunkach rzecznych. Wybierając produkty od tak wybitnych twórców, oferujemy klientom pewność, że posiadają one najwyższą jakość i skuteczność, co z pewnością przyczyni się do sukcesu podczas wędkarskich przygód.

Gdzie najlepiej się sprawdzą woblery trociowe?

Kluczem do skutecznego połowu jest odpowiednie przygotowanie na każdej płaszczyźnie. Gdy już wyposażymy się w najlepszej jakości woblery trociowe i inne niezbędne sprzęty, koniecznie trzeba poznać miejsca występowania tego gatunku. Kluczowe będą obszary, w których troć żeruje – tam z pewnością można osiągnąć największe sukcesy w postaci złowionych ryb. Woblery trociowe to przynęty doskonale imitujące zachowanie się organizmów, które stanowią naturalny pokarm troci w ich środowisku. Dobierajmy więc przynęty w taki sposób, by odpowiadały tym organizmom, którymi troć żywi się w konkretnym miejscu. Jest to kolejny punkt, który zachęca do obserwacji jego życia.

Jeśli chodzi o nasze rodzime wody, troć możemy spotkać zwłaszcza w największej z rzek, czyli Wiśle, ale spotkamy ją także i w innych rzekach, głównie znajdujących się na Pomorzu. Najlepszy czas na połów to wczesna jesień oraz miesiące zimowe. Na ten gatunek ustanowiony został okres ochronny, który trwa od 1 października do 31 grudnia. W tym czasie należy koniecznie powstrzymać się od połowów. Zakaz łowienia troci jeziorowej dotyczy z kolei okresu od 1 września do 31 stycznia.  Dane te jednak trzeba sprawdzać na bieżąco, ponieważ w różnych miejscach daty te mogą się nieco różnić. Zdarzyć się może też zakaz połowu wyznaczony na konkretny dzień tygodnia. Nie można łowić także zbyt małych okazów. Wymiar ochronny na troć wędrowną wynosi w tym momencie 35 centymetrów, a na troć jeziorową 50 centymetrów. Ustalono także dobowy limit, który mówi, że możemy w ciągu jednej doby złowić dwie sztuki tego konkretnego gatunku.

Dla miłośników łowienia troci wprost z nadmorskich plaż, poleca się wybierać miejsca, w których pobliżu znajduje się kamieniste i nierówne dno. Najlepiej, gdy jeszcze znajdą się tam liczne zagłębienia i inne zakamarki uwielbiane przez trocie. Największe szanse na złowienie troci mają wędkarze, którzy potrafią wykonywać dalekie rzuty i celować w miejsca wyraźnie oddalone od brzegu. Dobrze by były tam wystające drzewa i konary połamanych drzew. Woblery trociowe poradzą sobie tam doskonale, trzeba jednak obchodzić się z nimi w miarę ostrożnie.

Skuteczne i sprawdzone woblery trociowe

Wobler na troć to przynęta, która z pewnością przyniesie wiele radości, zwłaszcza dlatego, że metoda spinningowa została uznana za najlepszą na ten konkretny gatunek ryb. Niektórzy wędkarze polecają także łowienie metodą trollingową, wskazując ją jako alternatywę dla spinningu. Ważne by wędka, którą wybierzemy, miała odpowiednią długość i była koniecznie wzmocniona, tak mogła wytrzymać zmagania z przeciwnikiem, który w niektórych przypadkach wykazuje się sporą walecznością. Wobler na troć to przynęta, która sprawdza się zarówno przy troci wędrownej, jak i jeziorowej, będzie zatem odpowiednia na wiele okazji.
Woblery trociowe dostępne są na rynku w ogromnej ilości wzorów, kształtów i kolorów, dlatego można je dobierać adekwatnie do potrzeb. Jest to bardzo dobra wiadomość dla miłośników łowienia w rzekach, gdyż występują w nich różnorodne warunki. Zdarza się nawet, że na różnych odcinkach tej samej rzeki warunki są tak zmienne i różnorodne, że istnieje potrzeba stosowanie kilku różnych rodzajów woblerów trociowych.

Z pewnością najlepszymi woblerami trociowymi, jakie znajdziemy na polskim rynku, będą te wykonywane ręcznie. W ofercie Corona Fishing możemy dostać właśnie takie solidne i trwałe woblery trociowe pochodzące z pracowni na Roztoczu. Wykonane z wysokiej jakości drewna, z pewnością będą służyć przez wiele długich lat. To, co je wyróżnia, poza oczywiście niesamowitym wyglądem, to ciężar i wyraźna, lecz drobna praca. Woblery z  Roztocza potrafią w niesamowicie szybkim tempie schodzić nawet na głębokość 150 centymetrów, a następnie trzymać się nurtu, nawet tego szybkiego i bardzo nierównego. Woblery te dobrze sprawdzają się w miejscach trudnych, dlatego z powodzeniem wybierane są nawet przez wędkarzy skandynawskich. Poza tym dostępne są w niesamowitych kolorach, które doskonale zwracają uwagę podwodnych drapieżników i błyskawicznie wywołują ich zainteresowanie.

Wobler na troć – jak łowić skutecznie?

Skompletowanie odpowiedniego zestawu wędkarskiego jest podstawą dla każdego miłośnika łowienia ryb, a gdy mamy do czynienia z drapieżnikami to zadanie jest jeszcze bardziej wymagające. Samo posiadane najlepszej jakości przynęt, jakimi są woblery trociowe, to dopiero pierwszy krok do sukcesu. Drugim jest wyćwiczenie umiejętności prowadzenia przynętyna każdej głębokości i w każdych możliwych warunkach, tak by przynosiło to najlepsze efekty.
Wobler na troć to przynęta, którą z powodzeniem można łowić pod prąd, jak i z prądem rzeki. Jest to sztuczna przynęta, stworzona w sposób wręcz doskonały, gdyż do złudzenia przypomina żywe organizmy, którymi żywią się nasze przyszłe ofiary. Właśnie dzięki temu podobieństwu są one tak skuteczne. Dobry wobler na troć powinien charakteryzować się nienaganną pracą, zwłaszcza stabilnością pod powierzchnią wody oraz łatwością prowadzenia. Tu słyna ze swojej nienagannej pracy woblery PG oraz legendarne woblery Wobi. Woblery z  Niezwykle ważne jest, by zachowywał się stabilnie, zwłaszcza w momencie prowadzenia go w dość silnym prądzie. Wielu wędkarzy za dodatkowe wsparcie w działaniu uważa wzmocnienie przynęty za sprawą dodatkowego obciążenia przedniej kotwicy.
 
Woblery trociowe to nie tylko przynęty, lecz prawdziwe dzieła sztuki stworzone z pasją i precyzją. Są one ręcznie wykonane przez najbardziej doświadczonych rękodzielników z różnych zakątków Polski, którzy przekładają swoje umiejętności i pasję na wyjątkowe produkty. Każdy wobler trociowy jest owocem wieloletniego doświadczenia, tradycji oraz tajemniczych receptur, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Skuteczność woblerów trociowych jest niepodważalna, gdyż są one specjalnie dostosowane do łowienia drapieżnych ryb, takich jak pstrąg czy lipień. Ich precyzyjne wykonanie pozwala na imitację ruchów naturalnych ryb, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi dla tych wspaniałych ryb. To nie tylko przynęty, ale także narzędzia, które pozwalają wędkarzom zdobywać wyjątkowe trofea i doświadczenia.

W sklepie Corona Fishing z dumą prezentujemy kolekcję woblerów trociowych, które nie tylko są efektywne, ale także stanowią wyjątkowe arcydzieła wśród sztuki wędkarskiego rękodzieła. Każdy wobler jest unikatowy, co sprawia, że nasza oferta jest niepowtarzalna. Zawsze stawiamy na jakość i indywidualny charakter każdego woblera, co docenią wszyscy, którzy poszukują nie tylko skutecznych przynęt, ale również prawdziwych dzieł sztuki wędkarskiej.

Zaletą łowienia przy pomocy woblerów trociowych jest ich budowa i konstrukcja, która sprawia, że nurt popycha je w kierunku dna i lądują dokładnie w miejscach, w jakich mogą znajdywać się ryby. Wobler na troć powinien zatem pozwalać rzucać się na jak największe odległości, dotyczy to zwłaszcza przynęt wykorzystywanych przez wędkarzy łowiących z brzegu. Niezwykle ważna jest praca woblerów w wodzie, dlatego tak duże znaczenie mają ich specyficzny kształty, długość, a nawet waga. Jedne są zupełnie proste, inne wygięte, ale wszystkie doskonale pracują pod wodą, głównie za sprawą ogonków. W przypadku łowienia troci, podobnie jak innych drapieżników, ważna jest obserwacja tego, co dzieje się dookoła. Przy braku zainteresowania i jakichkolwiek efektów, należy po prostu zmienić przynętę. Można wybrać nieco mniejszą lub większą, by branie pojawiło się niemal natychmiast.

Woblery trociowe – jakie kolory będą najlepsze?

Przyglądając się bogatym ofertom sklepów wędkarskich, spotkać możemy przynęty spinningowe w najróżniejszych barwach. Zastanawiamy się wtedy, jakie będą najlepsze do łowienia troci. Odpowiadając na to pytanie, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, co lubią trocie, a lubią one szczególnie kolory wyraziste i jaskrawe. Dlatego dobierajmy takie woblery trociowe, które posiadają choćby mały element w ciekawym jaskrawym kolorze, który z pewnością zagwarantuje lepszą widoczność.
Najlepsze do łowienia troci będą woblery, które swoim wyglądem imitują drobne małe rybki, czyli ich naturalny przysmak. Skuteczne będą zwłaszcza te o żywych kolorach. Mile widziane są także neonowe i fluorescencyjne wstawki. Jeśli chodzi o kolory przynęt, które praktycznie zawsze trzeba mieć w swoim pudełku z wyposażeniem, niezależnie od pogody czy pory roku, to:
Woblery trociowe są malowane farbami, często też pokrywa je hologram. Gdy łowimy bardzo wcześnie rano, zanim wstanie słońce, nie potrzebujemy przynęt z odblaskami, dlatego bardzo dobrze o tej porze sprawdzą się woblery trociowe w kolorach oliwkowych czy inne o stonowanych i naturalnych barwach. Przy dużym nasłonecznieniu z koli poleca się wszelkie inne egzemplarze z odblaskowymi elementami, które odbijając promienie będą kusić trocie z najdalszych odległości.

Skuteczne woblery trociowe i inne przynęty - Bogactwo możliwości

Przy połowie troci, oprócz woblerów, nieocenione są także obrotówki i wahadłówki. Ich skuteczność jest jeszcze większa, gdy promienie słoneczne odbijają się od konstrukcji. W sklepie Corona Fishing oferujemy obrotówki i wahadłówki w najatrakcyjniejszych cenach, zachęcając do inwestycji w różne rodzaje blaszek, które sprawdzą się podczas każdego wypadu z wędką.

Jak prowadzić woblery trociowe?

Woblery trociowe uznawane są przez wielu miłośników łowienia metodą spinningową za najlepsze i najdokładniejsze z dostępnych obecnie przynęt sztucznych. Wędkarze chwalą je między innymi za możliwość prowadzenia na różnych głębokościach, od płycizn po naprawdę duże głębiny. Woblery trociowe sprawdzają się i w morzu, i w rzece. Przy wartkim nurcie nie trzeba prowadzić ich po dnie, spokojnie mogą znajdować się nieco wyżej.

Początkującym wędkarzom poleca się zarzucenie przynęty i pozwolenie jej na delikatne dryfowanie i oczekiwanie na nurt. Wobler na troć będzie dryfował do momentu, aż ustawi się równolegle do brzegu, po tym najczęściej dochodzi do brania. Ogólnie łowienie troci w rzece polega głównie na szukaniu odpowiedniego miejsca – aby takie znaleźć, trzeba się czasem sporo nachodzić. Niektórzy wędkarze twierdzą, że samo prowadzenie woblera trociowego w rzece należy do dość trudnych zadań.
Bardzo dobre rezultaty przynosi łowienie woblerem bezsterowym przy pomocy techniki polegającej na jednostajnym zwijaniu linki. Ten sposób sprawdza się w dowolnym momencie sezonu. Poleca się także stosowanie klasycznej metody, czyli łowienia w opadzie. Polega ona na zarzuceniu przynęty, odczekaniu aż opadnie do dna, a następnie kilkukrotnym podciąganiu jej do góry. Dobra przynęta powinna w tym czasie być stabilna i nie obracać się na boki.

Jak wygląda troć?

Troć jest niezwykle specyficznym gatunkiem ryb, gdyż inaczej wygląda w młodości, a inaczej w wieku dojrzałym. Młode trocie najłatwiej jest porównać do pstrągów potokowych, a dorosłe osobniki przypominają z kolei łososie – co ciekawe w przeszłości traktowane były one jako jeden i ten sam gatunek. Jednak w porównaniu do łososia troć ma zdecydowanie większą głowę i bardziej krępe ciało. Wyróżniamy dwie odmiany tego gatunku: troć wędrowną i troć jeziorową. Oba są niesamowicie popularne wśród wędkarzy i co najważniejsze – bardzo pożądane. Troć może żyć nawet 20 lat, osiągając przy tym naprawdę imponujące rozmiary.

Troć wędrowna jest bardzo ciekawą rybą, gdyż jej życie dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich stanowi okres życia w środowisku słodkowodnym, po którym następuje etap zwany wędrówką tarłową. Troć wędrowna osiąga długość ciała około 100 centymetrów, a jej waga zależy ostatecznie od rozmiaru i może osiągać nawet kilkanaście kilogramów. Ryba ma szarawe lub brązowe ubarwienie z jaśniejszymi bokami i srebrnym brzuchem. Dosyć charakterystycznym elementem są czarne plamki pokrywające całe jej ciało, które w czasie tarła zyskują dodatkowo żółte obwódki, a u samców mogą pojawić się jeszcze plamki w kolorze czerwonym.

Troć jeziorowa z kolei jest bardzo wymagająca. Woda, w której żyje, musi być czysta, zimna i bardzo dobrze natleniona. Osiąga ona zdecydowanie większe rozmiary, bo do 150 centymetrów długości ciała, ale w większości złowionych przypadków były to raczej mniejsze okazy. Również jej waga jest bardzo zróżnicowana, gdyż waha się od 5 do nawet 30 kilogramów. Warto zatem uzbroić się w dobrej jakości wytrzymały sprzęt, w tym skuteczny wobler na troć. Ubarwienie troci jeziorowej jest srebrzyste, nakrapiane wieloma plamkami w kolorze czarnym. Plamki te znajdują się zarówno na tułowiu, grzbiecie, jak i głowie ryby. To jak żyje i rozwija się troć jeziorowa uzależnione jest w dużej mierze od warunków naturalnych, największe rozmiary osiągają jednak te ryby, które zamieszkują okolice Alp.
0.4 s