Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made

Obrotówki na troć i łososia

Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Obrotówki na łososia i troć

Przynęty na te dwa gatunki ryb będą zbliżone, gdyż zarówno łosoś, jak i troć charakteryzują się podobnymi cechami zewnętrznymi i zachowaniem. Sprawdzą się tu oczywiście dobrze wszystkim znane obrotówki, czyli wirujące i kolorowe wabiki. Obrotówki trociowe, podobnie jak obrotówki na łososia, znajdziemy w bogatej ofercie sklepu wędkarskiego Corona Fishing.

Czym się charakteryzuje obrotówka na troć?

Obrotówka na troć to rodzaj przynęty, która została stworzona z myślą o wymagających wędkarzach. Jej konstrukcji nie można nic zarzucić. Błystki obrotowe mają zdecydowanie bardziej skompilowaną budowę niż inne podobnej klasy przynęty, toteż śmiało można powiedzieć, że bywają małymi dziełami sztuki. Składają się z wielu elementów, są to: oś, korpus, koraliki, stożek, kółeczko łącznikowe, drucik oraz kotwiczka. Obrotówki wyposażone są w różnych rodzajów skrzydełka. Podstawowe i najczęściej spotykane to Long, Comet, Aglia oraz Colorado. Producenci obrotówki na łososia i troć wymyślają czasem zupełnie innowacyjne kształty, jednak wszystkie one są jedynie modyfikacją powyższych.
Obrotówki na troć są dostępne w wielu wariantach, jeśli chodzi o ciekawe wzory i oczywiście kolory. Jest ich cały wachlarz, dlatego najlepiej jest wyposażyć się w kilka różnych egzemplarzy i dobierać je w zależności od potrzeb. Skrzydełka, wyklepywane całkowicie przy pomocy ludzkich rąk, zdobione są nietuzinkowymi fakturami. Zdarzają się także zupełnie gładkie, a nawet całkowicie matowe powierzchnie. Widać zatem, że każda obrotówka na troć to wynik w pełni zaplanowanej i misternej pracy. Jej efekty najbardziej widoczne są w momencie zetknięcia się z taflą wody. Przy odpowiednim prowadzeniu obrotówki na troć potrafią zdziałać cuda. Wielbiciele tej przynęty doskonale zdają sobie sprawę, z tego, co potrafi uczynić. Ci mniej doświadczeni i dopiero rozpoczynający swoją przygodę z wędkarstwem, mają więc przed sobą sporo wrażeń.

Wybieramy obrotówki na łososia i troć

Decydując się na obrotówki, możemy skorzystać z tego, co oferuje nam rynek wędkarski. Producenci dają nam szerokie pole do popisu, gdyż wybór tych kolorowych wabików jest niebywały. Obrotówki trociowe, niezwykle starannie wykonane i misternie dekorowane, uczynią nasz zestaw wędkarski nieco barwniejszym, a z pewnością ciekawszym. Praca każdej obrotówki jest delikatnie wyczuwalna na kiju, dlatego daje poczucie kontroli i panowania nad przynętą. W przypadku obrotówki na troć liczy się lekkość prowadzenia. Błystki obrotowe typu Kaszubka gwarantują najwyższej klasy parametry i właśnie tak istotną dla powodzenia całej wyprawy wędkarskiej lekkość prowadzenia.
Biorąc pod uwagę popularność błystek obrotowych wśród wędkarzy, niewątpliwie na podium znajduje się Klepanka. Zarówno Klepanka Long, Klepanka Comet, jak i Aglia doskonale sprawdzają się w łowieniu troci oraz łososi. Mamy przy tym możliwość wyboru spośród wielu rozmiarów, kolorów, wzorów i kształtów tych przynęt. Klepanka uznawana jest również za przynętę niezwykle uniwersalną. Dzięki niej zapolujemy nie tylko na troć i łososia, ale na wiele innych drapieżników. Klepanka Aglia 4 w rozmiarze 4 centymetry charakteryzuje się doskonałą pracą i lekkością prowadzenia. Spełnia zatem wszystkie parametry dobrej obrotówki na troć. Poza tym Klepanki doskonale radzą sobie w przypadku wszelkich zmian i zawirowań, jakie mogą się wydarzyć w wodzie. Potrafią niezawodnie pracować praktycznie w każdych warunkach, dlatego tez sprawdzą się na większości łowisk.
Warto wspomnieć także o klasycznej obrotówce na trocie, znanej i cenionej na rynku wędkarskim Garbatce. Jest to jedna z najstarszych tego typu przynęt dostępnych na rynku, jednak pomimo upływu lat wciąż jest doceniana i wykorzystywana do łowienia troci oraz łososi. Ta obrotówka na troć bardzo dobrze trzyma się dna, co jest niezwykle ważne dla miłośników rzecznych połowów. Ponadto Garbatka jest dostępna w dwóch wersjach – mogą to być przynęty wykonane z mosiądzu oraz miedziane.
1.11 s