Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Woblery Pomorskie > Czarna Piątka

Woblery okoniowe - Czarna Piątka

wobler okoń
wobler okoń
najlepszy wobler na okonia
woblery okoniowe
wobler okoniowy
Cena:

38.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Bez wątpienia najstarszy wzór woblera drewnianego, który produkowany jest do dziś na Pomorzu. Klasyczny kształt, zaczerpnięty nieco z woblerów pstrągowych i nadal na pstragi stosowany. Czarne Piątki to jednak najbardziej popularne woblery okoniowe stosowane z powodzeniem w twichingu oraz klasycznym prowadzeniu. Oczywiście wykorzystywane są do łowienia niemal wszystkich gatunków ryb drapieżnych, zarówno w rzece jak i w jeziorze. Największe walory ukazuje podczas polowania na klenie, okonie i pstrągi. Czarna Piątka przypomina nieco woblera Klasycznego Pomorskiego. Czarna Piątka pracuje zdecydowanie drobniej i mniej agresywnie. Ma też tendencje do niestabilnej pracy podczas prowadzenia pod prąd. To własnie decyduje o jego skoteczności na okoniach. Wielu wedkarzy ten model Pomorskich traktuje jako typowy wobler okoniowy. Zbrojenie w kotwice #8.

ModelDŁUGWAGACena
60 GPRH6cm5g38.00 PLN
50 OL5cm4g38.00 PLN
50 BL5cm4g38.00 PLN
50 GI5cm4g38.00 PLN
50 BR5cm4g38.00 PLN
50 GLD5cm4g38.00 PLN
50 GL5cm4g38.00 PLN
50 PRH5cm4g38.00 PLN
50 SI5cm4g38.00 PLN
ModelCena
60 GPRH38.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 6cm
WAGA: 5g
50 OL38.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 5cm
WAGA: 4g
50 BL38.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 5cm
WAGA: 4g
50 GI38.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 5cm
WAGA: 4g
50 BR38.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 5cm
WAGA: 4g
50 GLD38.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 5cm
WAGA: 4g
50 GL38.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 5cm
WAGA: 4g
50 PRH38.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 5cm
WAGA: 4g
50 SI38.00 PLN parametry
DŁUG: 5cm
WAGA: 4g
Dla tego produktu nie wystawiono jeszcze komentarza.
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Jak prowadzić woblery okoniowe

Wielu naszych klientów stosuje woblerki z Czarnego jako bardzo uniwersalne przynęt na okonia. Piątka posiada bardzo ostra  i wyraźna prace co mocno podoba się właśnie pasiastym drapieżnikom. Dziś woblery okoniowe to bardzo często woblery do podszarpywania czyli twitchingowe. Jak się jednak okazuje wolno prowadzony woblerek, który zanurza się na około stu pięćdziesięciu centymetrów doskonale sprawdza się w łowieniu okoni. Wielu miejscach, szczególnie w niezbyt głębokich zatokach o głębokości od metra do około czterech metrów właśnie taki wobler okoniowy staje się przynęta o wyjątkowej skuteczności.

W miejscach przełowionych wszelkiej maści gumami dobry woblerek wielokrotnie dawał na piękne okonie i deklasował nawet najładniej wyglądające gumki. Jak zatem łowić okonie na niewielkie woblery:

Pierwszą sprawą jest prowadzenie. W przypadku  woblera możemy stosować różnego rodzaju sposoby kuszenia okoni. Można prowadzić przynętę wolno bez jakiejkolwiek dodatkowej animacji. Migotliwa, drżąca  i nieco iksująca praca jest bardzo kusząca dla nawet bardzo dużych garbusów.
Dobrej jakości, niewielki woble rek to świetna przynęta na okonie w rzece. W szczególności latem bardzo dobrze sprawdzają się woblery w rzekach które mają tendencje do zarastania podwodna roślinnością. Dla wielu wędkarzy właśnie pięciocentymetrowy wobler jest podstawową przynęta na okonia. Agresywnie ale drobno pracujący wobek świetnie sprawdza wsie na okoniach ale również na kleniach, jaziach i szczupakach. Kluczową spraą jest dobranie odpowiedniej przynęty oraz znalezienie miejsca gdzie nasza wabik będzie mógł pomiędzy roślinnością kusić ryby na maksymalnie długim odcinku prowadzenia. Rzeczne drapieżniki, szczególnie latem upodobały sobie miejsca w najczęściej w samej roślinności i to właśnie tam warto nasze coblery okoniowe prowadzić. Woblery dostępne są w przeróżnych barwach, które przez wiele lat dopracowywane są przez rękodzielników. Okoń bardzo lubi wszelkie bartwy naturalne czyli oliwki, srebro czy złoto. Bardzo często skuteczne okazują się coblery, które określamy mianem brudasów. Wiele przynęt o charakterze uniwersalnym w określonych warunkach możemy w łatwy sposób przyporządkować do poszczególnych grup. W ten sposób budujemy sobie nasze pudełka zawierające woblery na brzanę czy woblery na klenia.
0.62 s