Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made

Woblery Boleniowe

Zestaw wyjątkowych i potwierdzonych skutecznością przynęt tworzących naszą ulubioną grupę czyli woblery boleniowe.  Ta kategorio rozbudowywana jest od samego początku powstania naszej strony. Systematycznie trafiają do nas wobler na bolenia od znakomitych rękodzielników z całej Polski. Znajdziesz u nas woblery boleniowe o zastosowaniu uniwersalny ale mamy tez specjalistyczne woblery dalekiego zasięgu. Do tego poppery, stynki i oczywiście woblerki wertykalne. Wszystko zgrabnie poukładane w jednym miejscu.
Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Woblery boleniowe, woblery na bolenia – co się pod tym kryje?

Popularna przynęta wędkarska, pozwalająca skutecznie łowić drapieżniki różnych gatunków, czyli wobler, to dziś najchętniej wybierany wabik wśród wędkarzy.  Na rynku dostępna jest cała gama woblerów boleniowych, dlatego każdy z pewnością znajdzie swój wymarzony egzemplarz, a może nawet kilka. Największą zaletą każdego woblera jest jego niezrównana, wręcz doskonała praca. Zawdzięczają to głównie znakomitemu ręcznemu wykonaniu.

Wobler boleniowy - efektywna przynęta dla każdego

Boleń cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wędkarzy, dlatego producenci czynią wiele starań, aby mieli oni jak największy wybór dobrej jakości sprzętów i przynęt, przeznaczanych właśnie do łowienia tego konkretnego gatunku ryb. Wobler boleniowy to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o skuteczny wabik. Wobler boleniowy handmade to ponadto perfekcyjnie wykonana przynęta, w której liczy się każdy szczegół. Pewne jest oczywiście to, że z pewnością nie umknie on uwadzeżadnego drapieżnika, a jego prezencja będzie idealnie trafiona.
Woblery boleniowe handmade to także rezultat misternej pracy wielu pasjonatów, ich wieloletniego doświadczenia i ogromnej wiedzy, którymi zdecydowali się podzielić z innymi, by dać im szansę na złowienie wyjątkowych okazów. Polscy rękodzielnicy są znani i cenieni.Cieszą się ogromnym uznaniem wśród wędkarzy.
Bolenie łowimy w okresie od maja do października z tym, że zamierzając łowić w jeziorach najlepiej celować w pory jesienne, kiedy woda jest już chłodniejsza. Doświadczeni wędkarze podkreślają zgodnie, że łowienie boleni w jeziorach należy do niezwykle trudnych zadań. To, co wyróżnia dobre woblery boleniowe to to, że powinny skutecznie kusić drapieżniki od momentu wrzucenia ich do wody, dlatego najlepiej wybierać te od zaufanych producentów. Wiadomo też, że właśnie woblery boleniowe handmade charakteryzują się najwyższą skutecznością wśród pozostałych dostępnych na rynku. Ręcznie robione woblery mają doskonały wygląd, wręcz idealnie odzwierciedlają zarówno ruchy, jak i zachowanie naturalnych stworzeń. Mają to na uwadze, posiadanie takich przynęt w swojej kolekcji to wręcz obowiązek.

Dobierając odpowiedni dla swoich potrzeb i wymagań wobler boleniowy, pod względem wielkości najlepiej celować w przedział między 4 a 10 centymetrów. Bolenie można łowić zarówno na krótkich, jak i na długich dystansach, dlatego sprawdzą się zarówno modele woblerów długo jak i krótkodystansowe. Poszczególne parametry będziemy jednak dobierać w zależności od miejsca występowania przyszłej ofiary, a także pory dnia, temperatury i innych warunków atmosferycznych, jakie będą panować w danym dniu. Co ciekawe, na skuteczne łowienie bolenia może mieć wpływ także siła wiatru w konkretnym dniu.Okazuje się, że w tym przypadku wiatr sprzyja wędkarzowi. Dlatego wybierając wietrzny dzień, kiedy wyraźnie widać ruchy na wodzie, mamy większe szanse na złowienie naszego wymarzonego bolenia.

Wobler na bolenia to gwarancja udanego połowu

Złapanie dorodnego bolenia jest znaczącym i niebywałym wyczynem dla każdego wędkarza, gdyż niektóre okazy mogąmierzyć do 120 cm i ważyć nawet 12 kg. Ryby te mają ponadto bardzo dobry wzrok, tym samym, aby je skutecznie skusić i co ważne nie odstraszyć, trzeba się czasami nie lada wysilić. W tym przypadku liczy się odpowiednie podejście i znalezienie dogodnej lokalizacji. Wobler na bolenia powinien przypominać jego naturalny pokarm, czyli ukleję. Najlepiej sprawdzają się te, których grzbiety zostały pomalowane na kolor czarny lub niebieski. Nierzadko skuteczne okazują się również egzemplarze z naturalnymi barwami w odcieniu oliwkowym.

Każdy wobler na bolenia wymaga także odpowiedniej techniki łowienia. Jedna z nich, w największym skrócie, polega najpierw na wypatrzeniu swojej ofiary, następnie na rzuceniu przynęty i bardzo szybkim jej ściąganiu. Wobler boleniowy ma to do siebie, że w momencie ściągania potrafi niezwykle szybko sunąć zaraz pod powierzchnią wody.  Gdy tylko nasz boleń dostrzeże przynętę, sam atak następuje już z reguły bardzo szybko. Branie, jakie odczujemy, jest dosyć specyficzne i można porównać je do uderzenia.
Niektórzy wędkarze, zwłaszcza ci posiadający większe doświadczenie, twierdzą, że idealnie pracujący wobler na bolenia powinien delikatnie lusterkować i co jakiś czas pochylać się na boki. Przynęta o takich ruchach jest niemal nie do odróżnienia od drobnych rybek uciekających przed napastnikiem. Chwilę uwagi warto poświęcić również stabilności naszego woblera, zwłaszcza w locie, gdyż dzięki temu możemy liczyć na spore zasięgi. W tej kwestii liczyć się będzie odpowiednia waga przynęty.

Wybierając najlepszy wobler na bolenia, który zagwarantuje nam sukces na każdym łowisku, można kierować się też zasadą, że im cieplej, tym przynęta powinna być mniejsza. W cieplejsze dni boleń żeruje zazwyczaj blisko powierzchni wody, a jego pokarm stanowi zwykła drobnica, składająca się głównie z owadów, dlatego najskuteczniejsze będą właśnie woblery, które będą je imitować. Takie wskazówki, pochodzące od bardziej doświadczonych wędkarzy, są niezwykle cenne i warto je brać pod uwagę. Zwłaszcza wtedy, gdy dopiero szukamy swojej własnej drogi i skutecznych sposobów łowienia.

Woblery na bolenia – skuteczna akcja i szybkie tempo

Poszukując idealnej przynęty, która zapewni nam szybkie tempo, warto sięgnąć po specjalne woblery na bolenia przeciążeniowe. Wabiki te są przynętami zarówno dalekiego, jak i krótkiego zasięgu. W niezwykle sprawny sposób zostają wprawione w ruch i gwarantują idealne prowadzenia za każdym razem, gdy tylko zdecydujemy się na ich użycie. Wyglądem przypominają ukleję – są idealnie smukłe.
Charakterystyczne kolory zdobiące ich grzbiety to oczywiście czarny, niebieski oraz oliwkowy, w każdym odcieniu. Wiadomo, że kolory w przypadku boleni mają duże znaczenie, tym bardziej powinno poświecić im się nieco więcej uwagi. Ster również odgrywa istotną rolę w całej konstrukcji przynęty, a w tym konkretnym rodzaju woblera jest on mały i ustawiony niemalże pionowo, dzięki czemu nawet przy najdelikatniejszym ściąganiu niezwykle szybko sunie pod powierzchnią wody. Właśnie ta praca tak dobrze zwraca uwagę ryb.
W wielu przypadkach jednak wędkarze decydują się na użycie woblerów boleniowych właśnie ze względu na ich uniwersalność. Możliwość stosowania różnych technik połowu sprawia, że zwiększa się szanse na złowienie wymarzonego bolenia, a to przecież przekłada się na sukces całej wyprawy.
Łowienie bolenia przypomina czasem robienie magicznych sztuczek, trzeba się sporo wysilić, żeby któraś zadziałała i zwróciła uwagę „widowni”, ale gdy to się uda, efekt jest niebywały. Wobler na bolenia zdecydowanie ułatwia wykonywanie tego zadania i sprawia, że można się nim cieszyć i rozkoszować przez wiele godzin spędzonych nad brzegiem wody. Tym bardziej, że boleń jest rybą lubiącą współpracować.

Nienaganna praca, jaką wykonuje dobrej jakości wobler na bolenia handmade, to zasługa połączenia dwóch kluczowych i bardzo ważnych składników. Pierwszym z nich jest doskonałe wykonanie przynęty – szczegółowe dopracowanie najmniejszych detali i doskonałe wyważenie. Drugim są doświadczenie i umiejętności wędkarza. To połączenie daje gwarancję sukcesu, tym bardziej, że polscy wędkarze są liderami, jeśli chodzi o łowienie boleni i sztukę tę opanowali do perfekcji.

Bardzo cenne w przypadku pracy woblerów boleniowych jest to, jak dobrze dzięki nim można odwzorować naturalne ruchy i doprowadzić do iście spektakularnych ataków wodnych drapieżników. Chcąc przekonać się o tym osobiście, najlepiej wybrać się na bolenie w okresie letnim, czas ten zdecydowanie sprzyja efektownym i efektywnym połowom, a kto choć raz się o tym przekona, zapamięta to na długo.

Wobler na bolenia – czy naprawdę jest taki dobry?

Z racji ogromnej popularności, jaką cieszą się bolenie wśród naszych rodzimych wędkarzy, w sprzedaży pojawiła się ogromna ilość różnego typu i rodzaju przynęt odpowiednich właśnie do łowienia tego gatunku ryb. Każda z pewnością odznacza się pewnymi cechami, które sprawiają, że można oceni jej skuteczność jako dobrą. Jednak wobler na bolenia zdecydowanie wiedzie wśród nich prym. Nie ma sobie równych i dlatego zawsze powinien znaleźć się w podstawowym wyposażeniu na wyprawy wędkarskie.
Wobler na bolenia, zwłaszcza ten robiony ręcznie, czyli handmade, to przynęta w pewien sposób ekskluzywna. W poszukiwaniu tych najlepszych egzemplarzy dobrze jest udać się do specjalistycznego i cenionego sklepu wędkarskiego, który posiada je w swojej ofercie, a nawet ma własną produkcję. Typowy wobler na bolenia, dzięki wyjątkowej lotności, jest w stanie osiągać naprawdę spore odległości, co w wielu przypadkach jest gwarancją sukcesu.

Skuteczność woblerów boleniowych to jednak nie tylko możliwość wykonywania imponująco dalekich rzutów, ale też wiele innych, nie mniej istotnych kwestii.  Przykładowo wobler na bolenia typu jerk Asper potrafi z niezwykłą skutecznością pracować na kilka różnych sposobów. A co ważne, wszystkie one będą skuteczne. Po pierwsze, w trakcie jednostajnego prowadzenia bardzo lekko lusterkuje i niezwykle delikatnie pracuje samym ogonkiem. Z kolei w czasie wykonywania przyspieszeń, wychodzi w stronę powierzchni wody i tym sposobem idealnie naśladuje ruch i zachowanie uklei. Jednak w ocenie wielu doświadczonych wędkarzy, najlepsze efekty przynosi, gdy prowadzony jest po łuku, w nierównym i powolnym tempie. To właśnie wtedy okazuje się największą i najskuteczniejszą bronią przeciwko boleniom.

Podsumowując, wyraźnie widzimy, że skuteczność woblerów na bolenie jest całkowicie uzasadniona, a nawet niepodważalna. Dowodem na to mogą być również licznie pojawiające się pozytywne oceny i komentarze na ich temat. Użytkownicy chwaląc liczne zalety woblerów boleniowych, najczęściej podkreślają właśnie ich doskonałą łowność, ale i solidną konstrukcję oraz niebywałą siłę, z jaką potrafią pracować. Tym bardziej warto zapoznać się z nimi, przetestować i samemu ocenić ich działanie. Z pewnością posiadanie jednego lub kilku egzemplarzy w swoim zestawie wędkarskim nie powinno okazać się nietrafioną decyzją, dlatego zaopatrzenie się w wobler na bolenia  to zadanie dla wszystkich niezdecydowanych i poszukujących wskazówek oraz prostych i sprawdzonych rozwiązań.
1.48 s