Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Woblery Kwiskie

Woblery pstrągowe

Na unikalność Kwiskiego woblera składa się kilka bardzo istotnych czynników. Są wśród nich takie, o których możemy Tobie powiedzieć. Są też takie, których producent nie zdradzi nikomu.  Kwiskie woblery pstrągowe powstały z myślą o wielkich, cwanych lorbasach. Ich producent wiele lat spędził nad wodą, obserwując rzekę, pstrągi i ich pokarm. Zastosowanie okrywanego tajemnicą drewna, którego masa powoduje, że wobler bez znanego wszystkim koziołkowania, leci w upatrzone przez nas miejsce. Kwiskie woblery na pstrąga to przynęty unikatowe. których skuteczność potwierdzaja setki rekorodwych pstrągów. To cechy, które wyróżniają nasze woblery pstrągowe spośród wszystkich innych dostępnych na rynku. To przynęty o bardzo specyficznym przeznaczeniu, zbudowane celowo pod warunki panujące w pstrągowej rzece. My już dziś wiemy, że kwiskie woblery stały się dla nas i dla wielu wędkarzy przynętą numer 1.

Raty 0%

Woblery pstrągowe

Ogromna grupa bardzo ciekawych i często unikalnych przynęt Woblery pstrągowe to przynęty, które prawdopodobnie maja najbogatszą historię jeśli chodzi o polskie rękodzielnictwo. Na Dolnym Śląsku oraz na Pomorzu powstawały pierwsze woblery pstrągowe w Polsce. Unikalność ręcznie produkowanych woblerów na pstrąga zadecydowała o ich sukcesie.

Wobler Pstrągowy

Co to tak naprawdę jest wobler pstrągowy? Czym takie przynęty się charakteryzują? Jakie maja właściwości? Pstrągarze od dziesiątek lat produkowali specjalne woblerki przygotowane specjalnie do połowu pstrągów. Przynęty zazwyczaj charakteryzowały się drobną i migotliwa akcją oraz stosunkowo niewielkimi rozmiarami. Typowy wobler pstrągowy zwykle miał około 5do 7cm a jego kolorystyka była oparta o stonowane dość przygaszone barwy. Rękodzielnicy produkowali od lat najskuteczniejsze woblery pstrągowe i to od  nich nawet największe firmy czerpały wzorce. Dziś w Polsce przynęt określanych mianem „pstrągowe” wytwarza się setki jednak jak się okazuje tylko niewielka grupa spośród całej masy wabików jest rzeczywiście skuteczna.

Woblery na pstrąga

Najlepsi polscy rękodzielnicy mawiają: „…dobry wobler na pstrąga jest najlepszy na wszystkie inne ryby” Rzeczywiście coś w tym jest. Drobniutka i migotliwa praca niemal zawsze jest bardzo skuteczna na inne gatunki ryb. Zgaszone kolory okazują się najczęściej skutecznymi barwami. Gabaryty pstrągowych woblerków tez większości drapieżników bardzo odpowiadają. Mamy chyba zatem klucz do sukcesu.