Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Gumy na szczupaka

Gumy na szczupaka

Po raz pierwszy od blisko 15 lat naszej pracy, przedstawiamy w dziale ręcznie wykonywanych przynęt, gumy na szczupaka. Specjalnie na Wasze liczne prośby zbudowaliśmy od podstaw kilka wzorów i modeli dużych szczupakowych gum. Gumy szczupakowi Corona Fishing pro przede wszystkim łowność oraz najwyższa jakość wykonania.  Gumy szczupakowi Royal Bats wykonane zostały z najwyższej jakości silikonu, który jest bardzo trwały i maksymalny sposób odporny na zęby szczupaka. Dodatkowo każda guma nasączana jest atraktorem zapachowym. Dołożyliśmy wiele pracy aby efekt końcowy, w postaci tłustej i wyjątkowo kuszącej gumy szczupakowe sprawdzał się wielu łowiskach. Przynęty zostały przygotowane tak, aby można było je zbroić na wiele sposobów. Dzięki czemu z powodzeniem znajdą zastosowanie w wodzie bardzo płytkiej oraz na głębiach sielawowych jezior. Gumy szczupakowi malujemy względem doświadczeń najlepszych polskich łowców szczupaków.
PLN49.00 In Stock
Raty 0%

Gumy na szczupaka

Jeśli pomyślimy na temat gumy na szczupaka zapewne w głowie pojawia nam się dziesiątki wzorów i modeli gum które dodatkowo przemnożymy przez  kilkanaście wersji kolorystycznych. Kiedy z tym całym arsenałem trafimy nad wodę zwykle będziemy łoili kilkoma standardowymi wzorami. My  podeszliśmy do tematu zdecydowanie inaczej. Postawiliśmy na wyprodukowanie maksymalnie skutecznej gumy szczupakowej.

Duże gumy na szczupaka

Co to jest takiego duża guma na szczupaka. Duża to taka która zainteresuje rekordowego szczupaka. Wiemy że modele mniejsze niż 15 cm , lub nawet nieco większe ale filigranowe, lekkie znacznie częściej atakowane sa przez szczupaki średnich rozmiarów. Wiemy że najlepsze gumy na szczupaka musza swoje ważyć i mierzyć. Na podstawie naszych obserwacji oraz doświadczeń wielu świetnych łowców rekordowych szczupaków, najlepsze gumy na szczupaka to te w przedziale około 20cm. Niestety wielu producentów, z guma tej wielkości miewa problem .  Chodzi o wagę! Przynęty mierzące wspomniane 20cm bardzo często ważą już znacznie ponad 80gramów a to dla wielu wędkarzy jest bariera do zastosowania ze względu na moc posiadanych wędzisk. Temat wagi i gabarytów przynęt gumowych na szczupaka był dla nas znany od wielu sezonów. To był jeden z priorytetów dla których powstały pierwsze wzory naszych, prywatnych gum na szczupaki.Kluczem do sukcesu jest zaprojektowanie przynęty gumowe na szczupaka tak aby była smukła, lotna, pięknie pracowała przy jednocześnie stosunkowo małej wadze i około dwudziestu centymetrach długości.

Najlepsze gumy na szczupaka

No właśnie jakie to są najlepsze gumy na szczupaka? W naszej opinii przede wszystkim łowne. To oczywiste ale co to znaczy łownie. Gdzie maja być skuteczne? W jakich warunkach. My postanowiliśmy zestawić ze sobą doświadczenia wędkarzy specjalizujących się w połowie rekordowych ryb. Do gry weszli wędkarzy łowiący na podwodnych łąkach potem tonowi spinningiści którzy ganiają się za wielkimi szczupakakami z mazurskich jezior. Na tacy mieliśmy kilkanaście różnych barw i kolorów oraz często dodatków w postaci brokatów często określonego zapachu. Potem praca, kształt. To wszystko postanowiliśmy ze sobą połaczyć i tak powstały nasze najlepsze duże gumy na szczupaka.

Jak łowić na przynęty gumowe na szczupaka

Przede wszystkim wolno, leniwie i bez zbędnego entuzjazmu. Duży szczupak to ryba leniwa i niezbyt chętna do spektakularnych gonitw z rybą. Choć w pewnych warunkach znane sa nam sytuacje, że duża guma na szczupaka działa jak płachta na byka.  Odpowiedni dobór łoiska to podstawa. Duże szczupaki bardzo często wybierają miejsca, które na pozór wydają się być niezbyt atrakcyjne. Często są to podwodne łąki z roślinami i to właśnie tam nasze najlepsze gumy na szczupaka sprawdzajś się wyśmienicie. Leniwie prowadzona guma, która co kilka chwil będzie szybowała i zwalniał dla drapieżnika staje się bardzo łakomym kąskiem. W takich miejscach bardzo skuteczne okazują się naturalne kolory płoci i okonia. Zdecydowanie innym sposobem łowienia jest penetrowanie głębin i stoków podwodnych górek. Szczupaki bardzo chętnie wybierają sobie miejsca, które są naturalnym żerowiskiem białorybu. Tutaj konieczne będzie dociążenie naszej gumy na szczupaka

Zbrojenie dużych gum na szczupaka

Najłatwiej będzie zastosować dobrej jakości wkrętkę która w przypadku naszych produktów sugerujemy umiejscowić na wysokości oczu gumy szczupakowej. Do wkrętki dodajemy kotwicę mocowanej na drucie stalowym lub tytanowym. Kotwice w zależności o poziomu zarośnięcia łowiska stosujemy jedną lub dwie. Niektórzy wędkarze w szczególnych przypadkach stosują zbrojenie w okolicach płetwy grzbietowej.