Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Przynęty trociowe > Wahadłówka DRWĘCA

Wahadłówka na troć - Drwęca

wahadłówka na troć drwęca
wahadłówka na troć drwęca
Opis
Komentarze

Drwęca to bardzo specyficzna wahadłówka na troć. Jest to dość stary model, od wielu lat stosowany przez wędkarzy łowiących duże trocie i łososie. Jest większa i cięższa od klasycznych wahadłówek z Pomorza. Pracuje na kilka sposobów, co jest uzależnione od sposobu prowadzenia. Jeśli ustawimy przynętę w silnym nurcie, będzie bardzo mocno i agresywnie wirować. Jeśli jednak prowadzić będziemy ją lekkim łukiem tuż nad dnem rzeki, Drwęca będzie kusząco kolebać się na boki, co zdecydowanie wyczujemy na szczytówce naszej wędki.

Producent poleca, aby łowić Drwęcą w poprzek nurtu, wprowadzać ją w ruch obrotowy i co jakiś czas oddawać szczytówką kilkadziesiąt centymetrów linki. Blaszka wtedy zdecydowanie da Ci znak lekkim kopnięciem w wędkę. Właśnie wtedy wahadełko mocno bujnie się w nurcie, co niesamowicie prowokuje trocie do ataku.

Inny sposób polega na rzucaniu lekko pod nurt i prowadzeniu wahadłówki z prądem. Duża powierzchnia i mocne krępowanie pozwala na uzyskanie atrakcyjnej pracy, nawet w bardzo szybkim prądzie. To sposób szczególnie skuteczny latem.


niezarejestrowany
bardzo dobra wahadlowka polecam
Produkty zakupione razem z tym
Raty 0%
0.86 s