Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Przynęty boleniowe

przynęty na bolenia

Przynęty na bolenia to wielki temat dla polskiego spinningisty. Popularność łowienia boleni jest ogromna. Nasi rodzimi spinningiści, specjalizujący się w łowieniu rapy, uznawani są za wybitnych ekspertów, cenionych w całej Europie. Wędkarze przez wiele lat wymyślili i udoskonalili całą masę świetnych przynęt, przygotowanych specjalnie dla rapek. Corona Fishing zebrała prawdziwe rarytasy z całego kraju. Od odrzańskich wielkich przelewów, gdzie od wielu lat bolenie łowi się na cykady, aż po Bug i lusterkujące glittery. Wszystkie zebrane przez nas przynęty charakteryzują się wyjątkowa pracą, atrakcyjną dla boleni z całego kraju.

Raty 0%

Przynęty  boleniowe

Wraz z nastaniem wiosny prawdopodobnie największa grupa wędkarzy w Polsce rozpoczyna zbrojenie na bolenia. Boleń to wyjątkowa i bardzo popularna ryba w naszym kraju. Przynęty boleniowe dla większości z nas stanowią bardzo ważną grupę, która ma swoje oddzielne pudełka w których posegregowane są najskuteczniejsze wabiki. Spinningiści stosują przeróżne przynęty boleniowe. Zaliczamy do nich wahadłówki, woblery boleniowe, cykady oraz wiele różnych odmian woblerów bezsterowych. W zależności od miejsca w jakim będziemy łowili przynęty będą spełniały określone zadania.

Przynęta boleniowa

Co to zatem określa się tym mianem. Co to dokładnie znaczy przynęta boleniowa? Jam musi mieć charakter i czym różni się od innych wabików. Skuteczna przynęta boleniowa to tak która zazwyczaj wiernie imituje drobną rybkę. Praca woblera goleniowego czy niewielkiej wahadłówki opiera się o drobne migotanie bez wyraźnej pracy ogonowej. Przynęta boleniowa musi pozwalać osiągnąć znaczne odległości rzutu bowiem zwykle będziemy łowili bolenia z dużej odległości. Najczęściej spotykamy  bardzo stonowaną i przypominającą w barwie kolorystykę przynęt przygotowanych do łowienia boleni. Jednak w wielu miejscach boleniarze stosują bardzo fantazyjne malowanie swoich woblerów, w których przeważają np. kolory fluo.

Wobler boleniowy

Bez cienia wątpliwości najczęściej produkowana przynęta boleniowa hand made w Polsce. Modeli i wzorów znajdziemy setki a może i tysiące. Wobler boleniowy to rybka o bardzo specyficznej konstrukcji którą wymusza przeznaczanie oraz zastosowanie.  Wobler na bolenia powinien być lotny i pozwalać na dość szybkie prowadzenie w często bardzo mocnym nurcie. Dlatego zazwyczaj stosuje się wobler boleniowy z pionowo ustawionym sterem. Istnieje tez grupa dość nietypowych woblerków na bolenia. Część z nich nie posiada steru inne mają bardzo niecodzienne kształty i kolory.

Wahadłówka boleniowa

W Polsce od wielu lat produkuje się specjalne przynęty na bolenia. Wśród nich duża grupę stanowią bardzo lotne i ciężkie blaszki. Skuteczna wahadłówka boleniowa zazwyczaj nie jest duża i pozwala na szybkie prowadzeni. Jest nieznacznie krępowana aby podczas prowadzenia jedynie migała bokami. Wahadłówki na bolenia produkuje się w Polsce od bardzo dawna dzięki czemu doczekaliśmy się setek wzorów i odmian tej przynęty