Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Jerki

Jerki

Jerki to bardzo specyficzne przynęty, które zyskały sobie wielu miłośników. Jerki produkowane przez Corona Fishing to niespotykane przynęty, które charakteryzują się wyjątkową, nieszablonową akcją. Magia naszych jerków szczupakowych oparta jest o serce przynęty! Jerki Hand Made CF to przynęty drewniane. Właśnie dzięki temu wszystkie modele pracują tak, jak konająca ryba. Lusterkowanie, błyskanie bokami, niekontrolowane odjazdy na boki - to cechy charakterystyczne dla szczupakowych przynęt spod znaku JERKI CF. Umiejętne prowadzenie jerków to klucz do sukcesu w połowie najbardziej cwanych drapieżników.

Raty 0%

Jerki

Przynęty tego typu to ogromna grupa przynęt służących do łowienia wielu gatunków ryb. W Polsce przyjęło się, że Jerki to przynęty głównie na szczupaki jednak jak się okazuje wielu wędkarzy łowi nimi sandacze, okonie i bolenie. Bardzo często przez wyspecjalizowanych wędkarzy Jerki stosowane są do połowu pstrągów czy kleni. Jerki od wielu lat produkowane są w Polsce ręcznie stosuje się do tego przeróżne materiały ale nadal najciekawszą prace uzyskuje się stosując do produkcji drewno. Drewniane Jerki posiadają wyjątkową, bardzo nieszablonowa prace, która przypomina szczupakom konająca rybę.

Jerki na szczupaka

Przynęty w tej grupie to wyjątkowo skuteczne wabiki na szczupaka. Jerki na szczupaka to przynęty bardzo często selektywne. Dzięki zastosowaniu dużych jerków będziemy mieli szanse na skuszenie do ataku poważnych ryb.  Duże drewniane Jerki posiadają bardzo ciekawa i nieregularna pracę dzięki czemu mamy pewność, że nasza przynęta będzie dla szczupaka bardzo atrakcyjna. Jerki na szczupaka to bez wątpienia jedne z najskuteczniejszych przynęt do łowienia w niezbyt głębokiej wodzie. W wielu zbiornikach dzięki  tym wałaśnie przynętom będziemy mieli szansę na złowienie rekordowych okazów szczupaka

Jerki na okonia

Po wielkim sukcesie szczupakowych woblerów bez steru przyszła pora na Jerki na okonia. Wielu wędkarzy bardzo mocno i często stosuje właśnie niewielkie imitacje ryb, które prowadzi w toni. Najlepsze efekty dają Jerki na okonia, które będziemy prowadzili w płytszych miejscach. Okolice podwodnych górek lub pasy trzcinowisk to bankowe miejsca na okonia łowionego Jerkami. Co ciekawe Jerki okoniowe to niekoniecznie przynęty małe. Bardzo często stosuje się imitacje rybke mierzące od 7 do 12cm. Wówczas, stosując takiej wielkości okonie będziemy mieli szanse złowić bardzo dużego garbusa.

Jerki na bolenia

Ten rodzaj wędkarstwa doczekał się również zastosowania woblerów bezsterowych. Jerki na bolenia to dzisiaj bardzo ważna grupa przynęt w pudełku każdego wędkarza łowiącego rapy. Jerki boleniowe posiadają zdecydowanie inna niż klasyczne przynęty prace. Są bardzo oszczędne w odchodzeniu na boki ale za to potrafią nieregularnie zamigotać i odskoczyć do samego lustra wody. W ofercie niewielu firm znajdziemy typowej jerki na bolenia, bowiem ta dziedzina przynęt nie zyskała do dnia dzisiejszego interesującej wielkich potentatów grupy nabywców.

Jerki Hand Made

To grupa przynęt, która ma w Polsce wielu zwolenników. Często wykonywane z drewna Jerki hand made  posiadają niespotykane w innych, podobnych produktach właściwości. To właśnie ręczna produkcja decyduje o wyjątkowej i nieszablonowej akcji. To drewno jest odpowiedzialne za niestabilność przynęty czyli to co wędkarze w Jerkach hand made cenią najbardziej. Niestety drewniane Jerki to towar dość trudno dostępny ze względu na trudność oraz koszt wyknanania.