Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Plecionki

Plecionki

Produkty w tej kategorii to dobrane na podstawie naszych doświadczeń plecionki spinningowe o doskonałych parametrach. Każdy z produktów przeszedł najbardziej wnikliwe i ciężkie testy. Wszystkie plecionki polecamy najbardziej wymagającym wędkarzom, którzy ponad wszystko stawiają użyteczność i jakość produktów.
Raty 0%

Plecionki wędkarskie

Plecionki wędkarskie to po prostu nowoczesny zamiennik zwykłej, tradycyjnej żyłki. Warto zaznaczyć, że rodzaj linki do połowu trzeba uzależnić od kilku czynników, takich jak np. rodzaj ryby, warunki atmosferyczne czy metoda wędkowania. Rewelacyjnym przykładem jest łowienie szczupaka, w przypadku którego plecionka wędkarska sprawdzi się rewelacyjnie, ze względu na swoją dużą wytrzymałość i gruby splot. Można zatem śmiało stwierdzić, że plecionki wędkarskie są szczególnie przydatne kiedy zamierzamy łowić duże i drapieżne ryby. Inną znaczącą różnicą, która wyróżnia plecionkę na tle zwykłej żyłki jest jej kolor i grubość. Plecionka wędkarska jest znacznie grubsza, a dzięki „szalonym” kolorom również widoczna, nawet na bardzo dużych głębokościach. Nowoczesny zamiennik żyłki do łowienia, ma przede wszystkim być dużo bardziej trwały i wytrzymały, a co za tym idzie wystarczy na kilka sezonów.

Najlepsze plecionki spinningowe

Na polskim rynku, aktualnie znajdziemy naprawdę bardzo bogatą ofertę plecionek wędkarskich, które są stworzone z myślą o spinningu. Warto jednak skupić się na ofercie najbardziej profesjonalnych i cenionych przez wielu wędkarzy firm. Produkty dostępne w sklepie internetowym Corona Fishing to produkty dobrane zgodnie z naszym wieloletnim doświadczeniem. Posiadają one bardzo dobre parametry i sprawdziły się nawet w najgorszych warunkach. Jakość tych plecionek spinningowych jest rewelacyjna, a ich użyteczność nie do przecenienia.
Plecionki spinningowe firmy Power Pro to produkty cenione na całym świecie. Niewiarygodnie skuteczna praca i niezwykła trwałość to jej główne cechy charakterystyczne, dzięki którym zdobyła uznanie wśród tysięcy wędkarzy. Plecionki spinningowe Power Pro wykonane są na bazie najtrwalszego i najmocniejszego włókna Spectra, dzięki czemu stały się swojego rodzaju rewolucją w metodzie łowienia spinningowego.
Produkty YGK to najnowszy hit na naszym rynku, który zdobył ogromną popularność szczególnie w ostatnich latach. Plecionki spinningowe wyróżniają się swoją jakością, ponieważ powstały na bazie specjalnie opatentowanego przez markę YGK sposobu produkcji. Charakteryzuje je w szczególności wiotkość, są również bardzo śliskie, dzięki czemu przypominają tradycyjną żyłkę. Plecionki spinningowe YGK są wyjątkowo lubiane przez wędkarzy, którzy specjalizują się w połowie okoni, sandaczy, kleni, boleni czy pstrągów.
Plecionki spinningowe Power Strike produkowane są w Stanach Zjednoczonych, a w Europie zasłynęły przede wszystkim swoją wyjątkową trwałością i niezawodnością. Rewelacyjna amerykańska jakość tych produktów sprawia, że plecionka ta doskonale sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowo, spokojnie wystarczy na co najmniej kilka sezonów.
Nowością na polskim rynku są
plecionki spinningowe JMC, które pochodzą z Japonii i nieco zmieniają postrzeganie tradycyjnych plecionek wędkarskich, które dostępne są w europejskich sklepach. Firma JMC broni się nie tylko dużą wytrzymałością, ale przede wszystkim rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości.
Innymi Japońskimi plecionkami spinningowymi są produkty firmy
Lucky John, które są wykonane zgodnie z najnowszymi trendami i technologiami. Firma ta jest szczególnie ceniona w Rosji, a w Polsce zasłynęła przede wszystkim niskimi cenami swoich produktów.

Cechy plecionki do spinningu

Plecionki wędkarskie idealnie sprawdzają się do spinningu. Przede wszystkim w przypadku tej metody łowienia, mamy często do czynienia z nieco większą i cięższą przynętą. Zatem grubsza i mocniejsza plecionka, sprawdzi się o wiele lepiej. Plecionka spinningowa charakteryzuje się swoją niezwykłą wytrzymałością, nawet do około 7 kg (i więcej), co pozwala na łowienie z jej pomocą największych i drapieżnych ryb, takich jak np. szczupaki, okonie czy sandacze. Ten element jest dostępny w różnych grubościach, które odpowiadają innemu obciążeniu. Dla bardziej zaawansowanych wędkarzy, zostały przygotowane specjalne, okrągłe plecionki spinningowe 0,2 mm i większe, które składają się z większej ilości włókien. Tak zabezpieczony użytkownik może decydować się na połowy naprawdę dużych okazów! Plecionki wędkarskie często mają również bardziej jaskrawe kolory, które doskonale sprawdzają się przy łowieniu na większych głębokościach lub na zarośniętych łowiskach, ponieważ lepiej widać je w wodzie.

Plecionki do spinningu

Decydując się na zakup plecionki spinningowej, możemy wybierać z naprawdę bogatej oferty produktów na naszym rynku. Nowatorski sposób układania włókien w technologii EBT charakterystyczny jest dla Power Pro Super 8 Slick V2 w kolorze zielonym, albo morskim. Ośmioma splotami i dodatkową powłoką, może pochwalić się najlepsza plecionka spinningowa YGK G-SOUL x8 Upgrade PE. Z kolei plecionka wędkarska Power Strike w białym kolorze wykonana jest w 100% z  włókien Spectra, czyli najbardziej zaawansowanego materiału, który służy do tworzenia kuloodpornych kamizelek dla amerykańskiego wojska. Jeśli szukamy produktów w okazyjnych cenach, warto zainteresować się plecionkami spinningowymi japońskimi: JMC 8xCJ, Fluorocarbon Trout Area czy Vanrex.