Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made > Przynęty trociowe > Wahadłówka DRWĘCA

Wahadłówka na troć - Drwęca

wahadłówki na troć
wahadłówki na troć
wahadłówka na troć
wahadłówki trociowe
Cena:

28.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Opis
Komentarze

Drwęca to bardzo specyficzna wahadłówka na troć. Jest to dość stary model, od wielu lat stosowany przez wędkarzy łowiących duże trocie i łososie. Jest większa i cięższa od klasycznych wahadłówek z Pomorza. Pracuje na kilka sposobów, co jest uzależnione od sposobu prowadzenia. Jeśli ustawimy przynętę w silnym nurcie, będzie bardzo mocno i agresywnie wirować. Jeśli jednak prowadzić będziemy ją lekkim łukiem tuż nad dnem rzeki, Drwęca będzie kusząco kolebać się na boki, co zdecydowanie wyczujemy na szczytówce naszej wędki.

Producent poleca, aby łowić Drwęcą w poprzek nurtu, wprowadzać ją w ruch obrotowy i co jakiś czas oddawać szczytówką kilkadziesiąt centymetrów linki. Wówczas wahadłóka na troć zdecydowanie da Ci znak lekkim kopnięciem w wędkę. Właśnie wtedy wahadełko mocno bujnie się w nurcie, co niesamowicie prowokuje trocie do ataku.

Inny sposób polega na rzucaniu lekko pod nurt i prowadzeniu wahadłówki z prądem. Duża powierzchnia i mocne krępowanie pozwala na uzyskanie atrakcyjnej pracy, nawet w bardzo szybkim prądzie. To sposób szczególnie skuteczny latem.


ModelDŁUGWAGACena
Drwęca6cm18g28.00 PLN
ModelCena
Drwęca28.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 6cm
WAGA: 18g
niezarejestrowany
bardzo dobra wahadlowka polecam
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
1.33 s