Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Woblery Pomorskie > Czarne 35

Woblery na jazie - Czarne 35

woblery jaziowe
woblery jaziowe
woblery na jazie
wobler na jazie
woblery na jazia
Cena:

34.00 PLN

Ilość Wybierz z karty
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Zima i wczesna wiosna to okres idealny na to aby zapolować na jazie. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy najmniejszego woblerka z grupy klasycznych pomorskich. Woblery na jazie charakteryzują sie drobniutką i drżącą pracą oraz możliwością sprowadzenia na głębokość około jednego metra. Wobler na jazia to przynęta specyficzna, pozwalająca na najwolniejsze prowadzenie. Czarny 35 to drobniutki i smukły woblerek, którego głównym przeznaczeniem jest zimowa i wiosenna woda. Kolorystyka tego modelu dobrała tak abyś mógł wybrać kilka najbardziej łownych modeli woblerków jaziowych.
Wobler lekko pływający. Głębokość schodzenia około 1 metr. Zbrojenie w kotwice nr 12

ModelDŁUGWAGACena
35 GI3,5cm3g34.00 PLN
35 GLR3,5cm3g34.00 PLN
35 GGI3,5cm3g34.00 PLN
35 OL3,5cm3g34.00 PLN
35 GLD3,5cm3g34.00 PLN
35 BL3,5cm3g34.00 PLN
ModelCena
35 GI34.00 PLN
rozwiń
DŁUG: 3,5cm
WAGA: 3g
35 GLR34.00 PLN
rozwiń
DŁUG: 3,5cm
WAGA: 3g
35 GGI34.00 PLN
rozwiń
DŁUG: 3,5cm
WAGA: 3g
35 OL34.00 PLN
rozwiń
DŁUG: 3,5cm
WAGA: 3g
35 GLD34.00 PLN
rozwiń
DŁUG: 3,5cm
WAGA: 3g
35 BL34.00 PLN
rozwiń
DŁUG: 3,5cm
WAGA: 3g
Produkty zakupione razem z tym
Raty 0%

Woblery na jazie

Jaź to specyficzna ryba, która bardziej przypomina klasycznego reprezentanta białoryby niż drapieżnika. Ma zdecydowanie inne niż drapieżniki zachowanie i inaczej też żeruje. Jeśli mamy w planach zapolować na tego ćwierć-drapieżnika powinniśmy do tematu przynęt przygotować specjalne woblery na jazie. Co to jest takiego wobler na jazia? Czy on rzeczywiście różni się od innych przynęt spinningowych. Zdecydowanie tak!

Pierwszą podstawową sprawa jest wielkość przynęty. Woblerek musi być mały, drobny i smukły. Przynęta powinna pracować drobno i świetnie trzymać się nurtu. Jazie nie gustują szczególnie w coblerach o agresywnej i wyraźnej pracy. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się przynęty filigranowe i drżące czyli takie które na wędce nie stawiają znacznego oporu w wodzie.

Wobler na jazia – Rodzaje i modele

Jazie najczęściej łowione są na trzy grupy niewielkich woblerków . Po pierwsze drobne baryłki z ze sterem SDR, które pozwalają na operowanie przynęta w dużym nurcie i na znacznej głębokości. Wielu wędkarzy właśnie takie woblery ceni najbardziej. Tego typu przynęty możemy nazwać jako woblery na jazia głęboko schodzące. W alternatywie do tych przynęt są woblery o klasycznym i standardowym korpusie jednak ich praca jest typowo „jaziowa”. Wobki pracują bardzo intensywnie i drżąco ale bez znacznych wychyleń ogonka i głowy.  Kolejną grupą są smużki na jazia jednak te woblerki stanowią zdecydowanie odmienna i bardzo specyficzną grupę przynęt, która często wymaga osobnego tematu.

Jakie kolory woblerów na jazia

Nie ma złotego środka i pewnej recepty na sukces. Możemy jednak z powodzeniem powiedzieć że jednym z najskuteczniejszych kolorów na jazia jest złoto i miedź. Wielu producentów właśnie w ten sposób maluje swoje przynęty. Złoty woble rek z ciemnym grzbietem prawdopodobnie mocno naśladuje Naturalny pokarm jazi i dlatego ryby chętnie atakują takie woblerki. Dobrze jest jeśli złoto i miedź jest przygaszona, stonowana i ciemna. Po drugiej stronie mamy woblery jasne. Srebrne, oliwkowe czyli zapewne imitujące drobne rybki. Warto do naszych woblerków dodawać różnego rodzaju dekoracje, które często zwiększają skuteczność naszych przynęt.