Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Smużaki

Smużaki

Największy wybór smużaków w Polsce!  Woblery smużaki swoją największą skuteczność ujawniają podczas wiosny i lata. Łowienie nimi to prawdopodobnie najbardziej widowiskowe wędkowanie. Ilość brań na smużaki jest zadziwiająco duża. Co kilka rzutów za woblerkiem lub tuż pod nim pojawia się wirek i energiczne uderzenie w przynętę. Najlepiej sprawdzają się na płyciznach, rafkach i zalanych łąkach. Polecam wszystkim łowienie podczas wiosennych przyborów rzeki, kiedy woda zalewa przybrzeżne łąki. Wtedy wraz z dużą wodą na zalane tereny wypływają jazie i klenie. Smużaki na klenia imitują ich naturalny pokarm, czyli maleńkie rybki, żuczki i inne robactwo. Najlepiej łowić mini woblerkami rzucając je na maksymalną odległość i wypuszczając w upatrzone miejsce. Często nawet już podczas wypuszczania woblerka następuje energiczne branie.

Raty 0%

Smużaki

Misternie wykonane, drobniutkie filigranowe woblerki o nazwie smużki zawładnęły sercami wielu spinningistów w Polsce. Najmniejsze woblerki służące do połowu wielu różnych drapieżników. Drobne woblery owadopodobne najlepiej sprawdzają się w czasie kiedy temperatura wody znacząco się podniesie a ryby rozpoczną żerowanie z powierzchni wody. Klenie i jazie bardzo chętnie polują wówczas na różnego rodzaju owadach. Smużki to drobne woblerki imitujące przeróżne owady. Wiele z tych woblerów pracuje na samej powierzchni i te dają wędkarzowi najwięcej emocji podczas łowienia. Znamy tez smużki, które nieco głębiej nurkują i pozwalają naprowadzenie kilka centymetrów pod lustrem wody. Smużaki tego typu pozwalają na zdecydowanie szersze spektrum zastosowań.

Smużaki na klenia

Owadopodobne woblery służące do łowienia kleni to najczęściej drobne smużki pracujące na samej powierzchni wody. Smużki na klenia to przynęty niewielkie ale znane są też modele o większych gabarytach. Ze względu na upodobania kleni do żerowania na owadach, smużki bardzo często wiernie imitują różnego rodzaju owady. Smużaki na klenia to wyjątkowo piękne i bardzo łowne przynęty. Łowienie na tego rodzaju wabiki daje niesamowitą dawkę emcji i nie pozwala o kleniowych fajerwerkach zapomnieć.

Smużaki na jazia

To zupełnie inna grupa przynętę niż te dedykowane dla kleni. Smużaki na Jazia to zazwyczaj drobniejsze w budowie oraz nieco głębiej nurkujące przynęty. Smużaki jaziowe imitują drobne owady i pozwalają na prowadzenie na głębokości kilkiu czasem kilkunastu centymetrów pod powierzchnia wody. Wielu producentów mianem smużaka na jazia określa najmniejsze woblerki czasem nawet jednocentymetrowe. Tego rodzaju pestki nurkują niewiele pod lustro wody i trzymane w nurcie łowią naprawdę spore jazie.