Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Przynęty trociowe > Wahadłówki trociowe

Wahadłówki trociowe

błystka na trocie
błystka na trocie
wahadłówki na troć
błystki na troć
Cena:

16.00 PLN

Ilość Wybierz z karty
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Trumienka. Praktycznie we wszystkich fazach prowadzenia charakteryzuje się dość agresywną i bardzo równą obrotową akcją. Trumienka to wahadłówki trociowe, które doskonale nadają się do obławiania niezwykle zróżnicowanego typu łowisk. Możemy z powodzeniem wykorzystać ją do prowadzenia w dość wolnym nurcie, jak również w mocnych bystrzach i zawirowaniach. Cechą charakterystyczną Trumienki jest bardzo dobre trzymanie się nurtu oraz wybranej przez nas głębokości prowadzenia.
Wahadłówka Szwedka. Szwedka to bardzo uniwersalna wahadłówka trociowa. Możemy śmiało łowić nią w stosunkowo bystrym nurcie. Doskonale spisuje się na wolnym i płytkim keltowisku. Jednak jej największą zaletą jest możliwość wprowadzania w tzw. zastoiska. Podczas prowadzenia w szybkiej wodzie Szwedka ostro wiruje. Kiedy wpłynie we wsteczny prąd, dostaje  kopniaka. Wahadełko w tej chwili lekko bujnie się na lince i właśnie w tym momencie najczęściej następuje branie.
Rogatka. to pierwowzór klasycznej karlinki. Prawdopodobnie jej znacznie cięższa „córka” została wykonana na podobieństwo Rogatki. Agresywna praca, połączona z możliwością zatrzymania wahadłówki bez prowadzenia, pozwala na obławianie nawet najgłębszych dołów. Rogatka świetnie spisuje się podczas klasycznego trociowania, czyli prowadzenia w poprzek rzeki.
Dunka. Najlepiej pokaże Ci swoje możliwości, jeśli znajdziesz miejsce, gdzie będziesz mógł przynętę zostawić na kilka chwil nieruchomo pracującą w nurcie. Podczas takich zatrzymań wahadełko zacznie lekko kolebać się i od czasu do czasu wpadać w ruch obrotowy. To bardzo kusząca chwila dla troci. Dunka to świetna blaszka do tradycyjnego obławiania rzeki, gdy wykonujemy rzuty w poprzek nurtu i sprowadzamy blaszkę na napiętej lince w dół rzeki.
Jajko. Pozwala na stosowanie w spowolnieniach nurtu, we wstecznych prądach. Podczas prowadzenia jajeczka, na kiju wyczuwamy charakterystyczną lekkość. Najlepiej sprawdza się podczas prowadzenia lekko z nurtem rzeki i pod nawisami drzew, gdzie tworzą się zastoiska. Jeśli znajdziesz powalone krzaki, drzewo czy usypane kamienisko, koniecznie przeprowadź trociowe Jajeczko w poprzek nurtu tak, aby blaszka co chwilę pracowała tuż za przeszkodą. W tym właśnie miejscu tworzą się malutkie wsteczne prądy, ciurki o zwiększonym przepływie i spowolnienia.

ModelDŁUGWAGACena
JAJKO D1,5mm/6cm14g16.00 PLN
SZWEDKA D 1,5mm/6cm14g16.00 PLN
DUNKA D1,5mm/6cm14g16.00 PLN
TRUMIENKA D1,5mm/6cm14g16.00 PLN
ROGATKA D1,5mm/6cm14g16.00 PLN
Zestaw 5szt D76.00 PLN
JAJKO M2mm/4,5cm14g16.00 PLN
SZWEDKA M2mm/4,5cm14g16.00 PLN
DUNKA M2mm/4,5cm14g16.00 PLN
TRUMIENKA M2mm/4,5cm14g16.00 PLN
ROGATKA M2mm/4,5cm14g16.00 PLN
Zestaw 5szt MAŁE76.00 PLN
Produkty zakupione razem z tym
Raty 0%
0.19 s