Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Ranking wędek spinningowych – która jest najlepsza?

poznaj tego autora Admin

W wędkarstwie ważne są dwie rzeczy. Pierwsza to wybór odpowiedniego łowiska, a druga to posiadanie niezawodnego sprzętu, czyli głównie dobrej wędki spinningowej. Okazuje się, że to drugie może być czasem nieco trudniejsze. Obecnie na rynku znajdziemy szeroką gamę produktów, które dodatkowo dostępne są w różnych kategoriach cenowych, zaczynając od tych dostępnych na każdą kieszeń, po egzemplarze przeznaczone głównie dla koneserów. Jednak zapoznając się z kilkoma ważnymi kwestiami, wybór najlepszej wędki spinningowej, zarówno dla początkujących wędkarzy, jak i tych posiadających już pewne doświadczenie, może okazać się zdecydowanie prostszy.

Dobre wędki spinningowe - specyfikacja

Wędki spinningowe należą zdecydowanie do najpopularniejszych wśród większości wędkarzy i dlatego dostępne są w tak wielu typach i rodzajach. Spowodowane jest to również popularnością samego spinningu, jako metody wędkarskiej, która z roku na rok przyciąga coraz to więcej zwolenników. Spinning nie jest trudny, dlatego metodę tę wybierają zarówno amatorzy, jak i doświadczeni wędkarze. Za pomocą metody spinningowej łowimy najczęściej drapieżniki i możemy robić to w wodach stojących, płynących, zarówno z brzegu, jak i z łodzi.
Spinning, najprościej mówiąc, polega na naprzemiennym zarzucaniu i ściąganiu przynęty i wyczekiwaniu na pojawienie się potencjalnej zdobyczy. W tym wszystkim ogromną rolę odgrywają działania, jakie musi wykonywać wędkarz w celu zainteresowania ryby i zwrócenia jej uwagi.
Wędkarstwo spinningowe to przede wszystkim dobór dobrej jakości akcesoriów, czyli wędki, przynęt oraz kołowrotka. Dobra wędka spinningowa z kołowrotkiem o jak najmniejszej wadze to połowa sukcesu. Wędkarz decydujący się na łowienie metodą spinningową z pewnością pokona w ciągu dnia spore odległości, szukając odpowiedniego miejsca do łowienia, dlatego dobierając sprzęt, powinien sobie to ułatwić. Wędki spinningowe bywają jedno lub dwuczęściowe, a ich preferowana długość wynosi do około 3 metrów. Także ciężar ma znaczenie – nie powinien być zbyt duży, gdyż mogłoby to powodować uszkodzenie całego sprzętu. Zbyt duża waga całego zestawu wędkarskiego mogłaby mieć niekorzystny wpływ także na obciążenie stawów, a nawet powodować kontuzje kręgosłupa.
Rozróżniamy kilka typów wędkarstwa spinningowego i do każdego będziemy dobierać nieco inne wyposażenie, w tym oczywiście wędkę spinningową. Pierwszym rodzajem jest spinning lekki, do którego wykorzystamy najlżejsze wędki spinningowe, o ciężarze wyrzutu nieprzekraczającym 60 gramów i długości do około 2-3 metrów. Spinning średni to taki, w którym wykorzystamy wędkę spinningową o długości od 2,1 do 2,7 metra. Nieco dłuższą zabierzemy w przypadku zamiaru łowienia z łódki. Najdłuższe wędzisko zarezerwujemy w przypadku łowienia w stylu ciężkim, w którym polujemy na największe i najcięższe okazy. Istnieje także spinning ultralekki, do którego będziemy dobierać zarówno najlżejsze wędki, jak i najmniejsze przynęty.

Jaka wędka na spinning kiedy się sprawdza?

Dobra wędka spinningowa musi być solidna i wytrzymała. W ofercie Corona Fishing znajdziemy modele dla początkujących, ale też o wiele bardziej zaawansowane egzemplarze przeznaczone dla prawdziwych profesjonalistów. W celu wybrania odpowiedniej wędki spinningowej stosujemy różne kryteria, jednym z nich jest wspomniany wcześniej rodzaj spinningu, może być on ultralekki, lekki, średni oraz ciężki. Poszczególne wędki zasadniczo będą różnić się wielkością oraz ciężarem.
Idąc tym tropem, wędki spinningowe ultra light wybierzemy wtedy, gdy zaplanujemy łowienie z wykorzystaniem najmniejszych i najlżejszych przynęt, czyli do łowienia klenia lub okonia, gdyż ryby te nie wymagają większych wabików. Cechą charakterystyczną wędki spinningowej ultralight jest jej wręcz niesamowita czułość. Dzieje się tak głównie za sprawą jej lekkości.
Dobór wędki spinningowej to także jej konkretna akcja, którą dobieramy pod względem swoich własnych indywidualnych upodobań. Zasadniczą rolę odgrywa także linka, jaką będziemy stosować. Generalnie w przypadku bardzo szybkiej akcji nie powinno się stosować plecionki, może to powodować nawet zacięcie się całego zestawu więc lepiej unikać takich sytuacji. Twardość plecionki może również całkowicie zaburzyć kontakt, jaki mamy z rybą w czasie holowania. Plecionkę wędkarską stosujemy wtedy, gdy mamy do czynienia z kijem o łagodnej akcji. Szybka akacja polecana jest głównie przy łowieniu takich ryb jak sandacz i okoń, czyli w czasie, gdy szczególnie liczy się błyskawiczna reakcja na delikatne branie.

Wędka spinningowa dla najbardziej wymagających

Doświadczeni wędkarze spinningowi, czyli ci, którzy wiedzą czego poszukują, chcą wędek spinningowych najwyższej jakości. Zadaniem tych wędek, poza oczywiście skutecznym łowieniem wymarzonych okazów największych drapieżników, jest również to, by w najlepszej kondycji służyły przez wiele długich sezonów wędkarskich. Dlatego tym, co z pewnością będzie wyróżniać wędki spinningowe najwyższej klasy, jest ich perfekcyjna budowa z podzespołów najwyższej światowej klasy, które gwarantują trwałość i doskonałość na każdym polu działania. Na początek przedstawmy wędki na spinning pochodzące od najlepszych światowych producentów. Są to lekkie wędki spinningowe stworzone z myślą o najbardziej wymagających wędkarzach.

St. Croix Legend X Spinning

Wędki spinningowe wywodzące się z serii St. Croix, a zwłaszcza St. Croix Legend X – Spinning, znane są przede wszystkim jako luksusowe i wyjątkowe. Konstruktorzy tego modelu z niezwykłą starannością zadbali, by kij ten był najnowocześniejszy na całym świecie. Ze względu na dosyć wysoką cenę, wędka ta z początku nie cieszyła się zbytnią popularnością. Zyskiwała ją dopiero w miarę upływu czasu i pozyskiwania nowych zwolenników, którzy to mając własne doświadczenia i dobrą opinię, polecali ją dalej.
Największymi zaletami modelu są czułość, szybkość oraz niezwykle płynne ugięcie. Co jeszcze sprawia, że wędka St. Croix Legend X – Spinning jest tak wyjątkowa? Zdecydowanie zastosowane przy jej produkcji technologie, które śmiało można określić mianem innowacyjnych. Technologie te sprawiły, że wędka może poszczycić się zupełnie nowym i niepowtarzalnym standardem pracy nad wodą.
Kije spinningowe St. Croix Legend X – Spinning są połączeniem prawdziwego rzemiosła z nowoczesnym wyglądem, co bardzo podoba się wielu wędkarzom. Najważniejszymi cechami tej wędki są:
 • Wykonanie w technologii IPC, czyli Integrated Poly Curve najbardziej zaawansowanej i przełomowej technologii budowy wędek na świcie. IPC bezpośrednio wpływa na czułość i wytrzymałość wędek. Co ciekawe, ta innowacyjna technologia zastała uznana za jedno z największych osiągnięć, jakim mogą poszczycić się inżynierowie i konstruktorzy firmy St. Croix;
 • Wzmocnienie wędki przy użyciu kolejnej niesamowitej technologii, czyli Advanced Reinforcing Technology (w skrócie ART), sprawia, że nawet nieumyślne nadepnięcie na wędkę nie spowoduje jej zniszczenia, ani nawet pęknięcia;
 • Zastosowanie kolejnej technologii tym razem TET, czyli Taper Enhancement Technology, dające większą czułość i lepszą pracę;
 • Dolna część wędki została wykonana z zastosowaniem specjalnego włókna węglowego SCVI, które sprawia, że pomimo tak małej wagi, wędka jest wytrzymała i gwarantuje dużą moc;
 • Na wytrzymałość kija wpływa również żywica 3M Matrix Resin do spajania włókien grafitowych, czyli system FRS zastosowany w konstrukcji blanku;
 • Dwie warstwy super wytrzymałego lakieru Flex-Coat;
 • Przelotki Fuji Torzite z tytanowymi ramkami, charakteryzujące się wyjątkową odpornością na korozję.
Wędki z tej serii posiadają dodatkowo aż 15-letnią gwarancję producenta, która przypisane jest do konkretnej wędki, a nie do właściciela. Oznacza to, że nawet w przypadku nabycia wędki z drugiej ręki możemy cieszyć się posiadaniem gwarancji. Najbardziej popularne modele z całej serii to wędki spinningowe na sandacza o wadze 108 gramów i długości 2,08 metra oznaczone numerem XLS610MLXF. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaka wędka na spinning będzie dla ciebie najlepsza, wybierz najbardziej uniwersalny model z całej serii, czyli XLS70MF.

ranking wędek spinningowych

Najczęściej wybierane wędki spinningowe sandaczowe

Sandacz jest jednym z najczęściej łowionych drapieżników przez naszych rodzimych wędkarzy. Jego ostrożność i przebiegłość sprawiają, że do każdego połowu trzeba się szczególnie przygotować. Także cały sprzęt powinien być sprawdzony i wysokiej jakości. Wędki spinningowe sandaczowe powinny mieć raczej uniwersalny charakter, głównie ze względu na odmienność, z jaką reaguje sandacz na wabienie w zależności od swojego humoru.
Sandacz, zwany powszechnie mętnookim, zdecydowanie najbardziej upodobał siebie rejony zlokalizowane w okolicach dna. Ogólnie duże głębokości to jego stałe miejsca przebywania. Zatem wszystkie wędki spinningowe sandaczowe powinny być ukierunkowane głównie na dalekie rzuty oraz zastosowanie ciężkich główek jigowych. Na sandacze, z racji tego, że najczęściej biorą właśnie na gumy, a to objawia się bardzo charakterystycznym, czasem mało wyczuwalnym „puknięciem”, potrzebujemy wędki, która będzie wybitnie czuła.Jeśli chodzi o wędki spinningowe sandaczowe light to z myślą o połowie niewielkich ryb powstała seria wędek St. Croix Walleye. Wyróżnia ją innowacyjny design, dbałość o detale oraz doskonała jakość wykonania. Wędkarze doceniają ją za połączenie mocy, czułości i wyważenia, które pozwalają na precyzyjne i delikatne łowy. Seria jest idealna dla tych, którzy cenią sobie finezję i skupiają się na połowie ryb wymagających subtelnych technik wabienia.

Legendarne wędki sandaczowe G.Loomis

Rynek amerykański słynie z doskonałych wędek dedykowanych do połowu basów. Ogromne możliwości oraz wielka kultura wędkarska pozwoliła na zaoferowanie wędkarzom z całego świata wędzisk, które w opiniuj wielu specjalistów nie mają sobie równych jeśli chodzi o zastosowane technologie ale co najważniejsze walory użytkowe wędek spinningowych.
Wśród marek, które cieszą się najwyższym uznaniem wędkarzy na całym świecie jest wielki amerykański producent, który od lat buduje wędki G. Loomis. G. Loomis to firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości wędzisk wędkarskich. Co ważne, każdy z ich produktów jest ręcznie wykonany przez doświadczonych rzemieślników, którzy poświęcają wiele czasu i uwagi, aby stworzyć wędziska o doskonałych właściwościach.
Wędziska G. Loomis cieszą się dużą popularnością wśród wędkarzy na całym świecie. Firma oferuje wiele różnych modeli, dopasowanych do różnych technik łowienia oraz rodzajów ryb. Wszystkie wędziska są starannie wykonane z najlepszych materiałów, aby zapewnić wytrzymałość i niezawodność przez wiele lat.
Jeśli szukasz wędziska wędkarskiego, które zapewni Ci najwyższą jakość i wygodę w czasie łowienia, warto rozważyć ofertę G. Loomis. Ich wędziska to nie tylko narzędzie, ale również dzieło sztuki, które z pewnością zrobi wrażenie na każdym wędkarzu.

To legendarny amerykański producent, które w swoje ofercie posiada kilkadziesiąt świtnych modeli zaawansowanych technologicznie wędek spinningowych i castingowych.
Jednym z najbardziej popularnych modeli jest G. Loomis NRX+, który jest uważany za jedno z najlepszych wędzisk wędkarskich na świecie. Posiada on bardzo lekką konstrukcję i jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, co pozwala na łowienie zarówno w wodach słodkich, jak i morskich.
Innym popularnym modelem jest G. Loomis E6X, który jest idealny do łowienia wędkami spinningowymi. To lekkie i wytrzymałe wędzisko jest idealne dla wędkarzy, którzy szukają wygodnej i łatwej w obsłudze wędki.
Kolejnym popularnym modelem jest G. Loomis GLX, który jest dostępny w różnych wersjach i długościach. To bardzo lekkie i wytrzymałe wędzisko, które jest idealne do łowienia zarówno w słodkich, jak i słonych wodach.
Innym modelem, który cieszy się dużą popularnością wśród wędkarzy, jest G. Loomis IMX-PRO, który jest dostępny w różnych długościach i wagach. To wędzisko o bardzo dużej czułości, które pozwala na precyzyjne łowienie ryb.
Wreszcie, warto wspomnieć o G. Loomis Trout Series, który jest idealny dla wędkarzy, którzy lubią łowić pstrągi i inne małe ryby. To bardzo lekkie i czułe wędzisko, które pozwala na łowienie z dużą precyzją.
 

Wędka na sandacza Kord

Wędki spinningowe na sandacza Kord to linia wędek sygnowana przez Corona Fishing. Seria obejmuje kilka modeli przeznaczonych do połowu sandaczy, dużych okoni, a w niektórych przypadkach szczupaków. Wędki Kord zostały stworzone z myślą o specjalistach od połowu sandaczy, dlatego zaprojektowano je tak, aby charakteryzowały się bardzo dużą mocą w dolnym odcinku, wyjątkową czułością i dużą elastycznością. Skupiono się na przeniesieniu reakcji z przynęty na rękę wędkarza. Wszystkie wędki wykonane są z najwyższej jakości komponentów znanych ze swojej trwałości i niezawodności. Sercem serii Kord są autentycznie amerykańskie blanki o typowo basowej akcji. Wędki są ostre, bardzo czułe i niewiarygodnie elastyczne, z mocnymi i responsywnymi dolnymi częściami.

St. Croix Legend Tournament Bass Spinning    

Polscy wędkarze szczególnie upodobali sobie wędki spinningowe na sandacza z rodziny St. Croix Legend Tournament Bass Spinning, które należą do wyposażenia z raczej z górnej półki. Wędki z tej serii zasłynęły głównie dzięki z niezwykłej czułości oraz dynamice blanków. Zyskanie tak dużego grona zwolenników to zasługa szybkości oraz czułości na najwyższym poziomie, jakimi mogą poszczycić się wspomniane wędki. Podobnie jak poprzednio opisywane wędki z serii Legend X i te wykonane zostały z najwyższej klasy komponentów i z zastosowaniem najmowych technologii, oczywiście w całości ręcznie. Do najważniejszych i najbardziej pożytecznych cech wędek St. Croix Legend Tournament Bass Spinning możemy zaliczyć funkcje takie jak:
 • duża zbieżność;
 • szczególna czułość;
 • niezwykle niska waga;
 • bardzo duża moc:
 • niezrównana dynamika.
Ponadto ich konstrukcja, podobnie jak wielu innych wędek wyprodukowanych przez St. Croix, oparta jest na wykorzystaniu innowacyjnej technologii IPC oraz wzmocnienia ART. Specjalistyczne wzmocnienia FRS oraz budowa z włókna węglowego sprawiają, że wędki z tej serii są niezwykle wytrzymałe i mogą służyć przez wiele długich sezonów. O ich wyjątkowej trwałości świadczy także 15-letni okres gwarancyjny przypisany do każdego właściciela.
Wędka ta ceniona jest również za bardzo staranne wykonanie i ponadczasowy wygląd. Stuprocentowo spełnia oczekiwania klientów, przynosząc im jednocześnie wiele zadowolenia i satysfakcji z sukcesów, jakim jest złowienie dorodnego sandacza, choć zdarzają się też inne okazy. Można ją dostać aż w sześciu modelach o długości od 2,03 do 2,39 metra i bardzo niskiej wadze.

Ciężki spinning, czyli wędka spinningowa na szczupaka

Spinning ciężki dedykowany jest do łowienia największych okazów drapieżników, w tym właśnie szczupakom. Wędki spinningowe wykorzystywane w tym sposobie mogą osiągać długość nawet 3,2 metra, ale równie dobrze mogą być o wiele krótsze i też doskonale spełniać swoje zadania. Szczupak w polskich wodach występuje dość licznie i należy do grona częściej łowionych drapieżników. Ruchy szczupaka są bardzo charakterystyczne, jest on szybki i potrafi niespodziewanie zmieniać kierunek, w którym się porusza. Wędkarz, który sobie go upatrzy, często musi się sporo natrudzić, zanim zwróci jego uwagę.

Kostur

Najlepsza obecnie wędka spinningowa na szczupaka polecana przez wielu doświadczonych, a co najważniejsze zadowolonych użytkowników, to wyprodukowany przez Corona Fishing, Kostur. Kostur uznany został za rarytas wśród wędek spinningowych. Dostępny jest w sześciu modelach, a jego długość waha się od 230 cm do 275 cm, przy czym każda wędka jest oczywiście dwuczęściowa.  
Wędki spinningowe na szczupaka Kostur stworzone zostały z myślą o największych przedstawicielach swojego gatunku, dlatego też należy dobierać do nich największe przynęty. Wędka jest ultra szybka, sztywna i w paraboli pracuje pod rybą. Jej dokładne przeznaczenie było dokładnie zaplanowane, zanim w ogóle zaczęto ją produkować. Należało jedynie znaleźć odpowiedniego producenta, który by się tego podjął. Tak też się stało, dlatego wędka spinningowa Kostur dostępna jest obecnie dla każdego w ofercie Corona Fishing.
Jeśli chodzi o to, jakie przynęty będą najlepsze w przypadku tej wędki, to zaplanowano to także już na etapie projektu. Pomyślano wówczas o tym, by pozwalała łowić zarówno na najcięższe jerki, jak i na masywne, lecz nielotne gumy. Co ważne, powinna przy tym gwarantować komfort najwyższej klasy. Dzięki długiemu dolnikowi można pozwolić sobie nawet na wielogodzinne poruszanie przynętami i metodyczne kuszenie ofiary. Kostur to pierwsza dostępna na rynku ciężka wędka spinningowa na szczupaka o tak dobrych parametrach. I choć są inne wędki spinningowe na szczupaki, które spełniają oczekiwania wędkarzy, to właśnie ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem.
Najważniejszą zaletą, jaką posiada Kostur, to niesamowita moc, która jest w stanie zdziałać cuda i wytrzymać nawet największe obciążenia. Kolejna to jakość wykonania, która nie ma sobie równych. Z pewnością można zawdzięczać to ogromnemu doświadczeniu rzemieślników i niesamowitemu wysiłkowi włożonemu już nawet w sam projekt tej niebywałej wędki. Moc, z jaką mamy do czynienia w przypadku tej wędki sprawia, że bez problemu możemy myśleć o łowieniu rekordowych egzemplarzy i to nie tylko na naszych rodzimych wodach.
Kostur to amerykański blank w klasie Inshore. Wędka posiada dzieloną rękojeść oraz uchwyt Fuji z podwójną śrubą dociskową. Inne charakterystyczne cechy ze specyfikacji to  przelotki Sea Guide SIC, pierwsze 3 sztuki dwustopkowe SCXQRSG, a następnie jednostopkowe SCORSG, Przelotka szczytowa SIC Sea Guide SCXURST, podwójne nici nylonowe Prowrap rozmiar D, na koniec bardzo ważne dla wytrzymałości i długich lat działania w niezmiennej kondycji, podwójnie lakierowanie. Jeśli chodzi o cenę, można powiedzieć, że Kostur mieści się w średnim przedziale cenowym, jednak pieniądze wydane na tą wędkę to bardzo dobra inwestycja, która z pewnością przyniesie zadowolenie każdemu użytkownikowi przez długi czas. Dodatkowo z opinii zadowolonych użytkowników możemy dowiedzieć się jeszcze, że wędka ta ma wszystkie cechy idealnej wędki spinningowej, z naciskiem na uniwersalność pod względem doboru odpowiedniej przynęty. Kostur to pierwsza dostępna na rynku ciężka wędka spinningowa na szczupaka o tak dobrych parametrach. I choć są inne wędki spinningowe na szczupaki, które spełniają oczekiwania wędkarzy, to właśnie ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Wymieniając wędki spinningowe na szczupaka trzeba wspomnieć o serii wędek St.Croix. Dostępne w Corona Fishing wędki Legend Tournament Pike słyną z wyjątkowej uniwersalności. Kije cechują się ogromną mocą w dolnej części oraz finezyjną i delikatną częścią szczytową, co czyni je wzorcowymi wędkami do połowu sandaczy. Świetnie sprawdzają się także podczas połowu dużych szczupaków i sumów. Wędki są niezwykle uniwersalne i wielozadaniowe, nic więc dziwnego, że zyskały uznanie wędkarzy łowiących duże drapieżniki. Wyposażono je w mocne przelotki Kigan Master Hand Zero Tangle oraz wykonano z komponentów odpornych na działanie słonej wody.
Jeśli chodzi o to, jakie przynęty będą najlepsze w przypadku tej wędki, to zaplanowano to także już na etapie projektu. Pomyślano wówczas o tym, by pozwalała łowić zarówno na najcięższe jerki, jak i na masywne, lecz nielotne gumy. Co ważne, powinna przy tym gwarantować komfort najwyższej klasy. Dzięki długiemu dolnikowi można pozwolić sobie nawet na wielogodzinne poruszanie przynętami i metodyczne kuszenie ofiary.

jakie wędki spinningowe

Fundament wędkarstwa, czyli wędki spinningowe na pstrąga

Pstrąg określany jest jedną z najpiękniejszych ryb, jakie możemy spotkać w naszych polskich wodach. Zapewne w dużej mierze zawdzięcza to swojemu pięknemu ubarwieniu. Najczęściej można go  spotkać w rzekach o wyjątkowo szybkim nurcie i w innych zbiornikach o zimnej wodzie. Pstrąg występuje w kilku różnych gatunkach i dlatego też nieco różni się wyglądem i budową. Najskuteczniejszą metodą połowu pstrąga jest oczywiście spinning, a do tego potrzebna jest dobra wędka spinningowa na pstrąga. Odpowiedi na pytanie, gdzie takiej szukać, udzielamy poniżej.   

Pstrąg fascynacja

W sklepie Corona Fishing znajdziemy idealne wędki do łowienia pstrągów, pochodzące z serii nazwanej Pstrąg Fascynacja. Seria składa się z czterech modeli o długości 2,4 i 2,6 metra i wadze od 110 do 140 gramów. Wędki krótsze przeznaczone są do łowienia pstrągów do 60 cm i do mniejszych przynęt, te dłuższe oczywiście celują w większe okazy. Wszystkie wędki z serii ze spokojem mogą obsługiwać wszystkie przynęty, w różnym rodzaju i rozmiarze.
Wędki spinningowe na pstrąga Pstrąg Fascynacja zostały stworzone z potrzeby rynku, w celu uzupełnienia chwilowej luki jaka powstała po wycofaniu się z rynku innych cenionych i uwielbianych przez wędkarzy typów wędek pstrągowych tzw. starego typu.
Wędki te pozwalają na nienaganną pracę, dzięki temu właśnie, że zostały oparte na starej ponadczasowej konstrukcji. Kij jest ostry, dynamiczny i sprężysty, a blank mięsisty i bez problemu wpadający w parabole. Największą zaletą tych wędek jest niezwykła szybkość połączona z gumiastą i mięsistą pracą blanku, który pomimo tego, że jest wysoko modułowy w ogóle nie ma akcji szczytowej. Wszystkie parametry sprawiają, że wędki te nawet przy rzucaniu najlżejszymi przynętami zachowują niesamowitą czułość i pozwalają na łowienie pstrągów w każdym rozmiarze. Wędka zapewnia idealny komfort holowania każdego złapanego pstrąga. Kolejną zaletą tych niesamowitych wędek jest to, że nie gubią ryby i pozwalają w zasadzie na łowienia każdą przynętą.  

Najlepsza wędka spinningowa dla każdego, wędki spinningowe okoniowe

Jaka jest najlepsza wędka spinningowa? Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, niemniej do faworytów z pewnością można zaliczyć wędkę Atut Zed. To doskonała propozycja dla miłośników łowienia sandaczy, ponieważ posiada ogromną moc w dolnej części oraz wyjątkowo finezyjną część szczytową, co czyni ją bardzo uniwersalną. Można z niej korzystać podczas połowu na cykady, koguty, woblery wertykalne oraz gumy w różnych kombinacjach zbrojenia. Konstrukcja wędki Atut Zed nawiązuje do amerykańskich blanków Inshore, które cieszą się ogromną popularnością ze względu na połączenie finezji i mocy. Wędka Atut Zed ma długość 250 cm i składa się z dwóch części. Została wyposażona w przelotki REC RSPGB, które zwiększają czułość blanku oraz są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Najlepsza wędka spinningowa dla każdego, wędki spinningowe okoniowe

Wybór wędek spinningowych jest ogromny, wcale nie trzeba od razu sięgać po produkty z  najwyższej półki cenowej, zwłaszcza, gdy dopiero uczymy się, czym jest łowienie ryb metodą spinningową. Dotyczy to m.in. wędek spinningowych okoniowych, jak i wszystkich innych. Okonie należą do ryb wyjątkowo wybrednych, żeby zwrócić ich uwagę, należy prowadzić przynętę w sposób wyjątkowo finezyjny, a do tego potrzebna będzie dobrej jakości wędka. Wędka spinningowa na okonia powinna charakteryzować się zwłaszcza niskim ciężarem wyrzutu, gdyż do jego łowienia będziemy używać przynęt w małych rozmiarach, takich jak drobne woblery, blaszki i główki jigowe. Wędka na okonia powinna być również bardzo czuła, aby dawała nam znać o wszystkim, co dzieje się pod powierzchnią wody. Okoń również należy do ryb kapryśnych, dlatego często znalezienie odpowiedniego na niego sposobu wymaga odrobiny zachodu.

Urok

Wędki spinningowe okoniowe z serii Urok stworzone przez Corona Fishing to wynik wieloletniej pracy oraz spełnienie marzenia o posiadaniu własnego kija okoniowego i o znalezieniu sposobu na uniwersalne łowienie tego gatunku ryby. Wędki te pozwalają więc na łowienie na wiele różnych sposobów i przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych przynęt. Wędka występuje w czterech modelach i w dwóch długościach, 213 i 240 centymetrów, oraz wadzie od 90 do 98 gramów.
Wędki z serii Urok charakteryzują się bardzo dużą prędkością i przejściem w ugięcie pół paraboli. Blank, czyli serce całej wędki, jest mięsisty, posiada dynamiczny szczyt i spory zapas mocy w dolniku. Jej uniwersalizm pod względem doboru przynęty jest szczególnie ceniony przez użytkowników, którzy lubią mieć sprzęt wielozadaniowy. To idealna opcja dla wędkarzy lubiących zabrać na łowisku jedną wędkę i przy jej pomocy łowić wszystkimi posiadanymi przy sobie przynętami. Projekt wędki przewidywał, że przy jej pomocy będą łowione okonie o długości powyżej 35 centymetrów, głównie z wykorzystaniem cykad i drobnych kogutów, woblerów, a nawet metodą jigową. Stworzona została przede wszystkim do spinningu lekkiego. Model o długości 244 cm można wykorzystać nie tylko na okonie, ale sprawdzi się także na pstrągach, jaziach i kleniach.
Wędki Urok są niezwykle czułe i szybkie, co doskonale sprawdza się w trakcie łowienia na spokojnych i szybszych wodach. Czułość to bardzo ważna cecha tej wędki, gdyż dzięki niej otrzymujemy sygnał o wszystkim, co dzieje się pod wodą – od rodzaju dna, przez pracę przynęty, po najmniejsze ruchy naszego okonia. Blank wędki wykonany został z najnowszej generacji carbonu (specjalnego tworzywa węglowego) w technologii nano LR Carbon 58 msi. Pod obciążeniem jego praca jest głęboka i progresywna. Dla efektu zwiększenia przenoszenia drgań, zastosowano uchwyt kołowrotka TVS ze specjalną węglową wstawką, pełniącą funkcję mini tuby rezonansowej. Doskonała budowa gwarantuje, że okoń nie ma żadnych szans na odczepienie. Wędki Urok zastały zaprojektowane i całkowicie wykonane w Polsce. Testowali je najbardziej doświadczeni wędkarze spinningowi w kraju i za granicą. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że są to najlepiej wykonane wędki spinningowe na okonia.

nawet najlepsze wędki powinny byćzestawione z najlepszej jakości kołowrotkami. My wierni jesteśmy młynkom, które dają wędkarzowi najwyższy komfort oraz przede wszystkim niezawodność. Swoim Klientom oferujemy kołowrotki Daiwa oraz Shimano

Wędki spinningowe sumowe, czyli skuteczny sposób na olbrzyma

Wędka spinningowa na suma powinna być szczególnie mocna, a także długa. W końcu musi holować bardzo ciężką rybę. Ciężar wyrzutowy w tym przypadku może przekraczać nawet 500 gramów. Sum to największa ryba żyjąca w polskich wodach, może osiągać nawet 3 metry długości i ważyć ponad 100 kg. Złowienie tego olbrzyma to nie lada wyczyn, dlatego sprzęt, jaki przygotujemy, powinien gwarantować, że nie zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego przede wszystkim postawmy na jakość.

St. Croix Legend Tournament Inshore

Wędki spinningowe sumowe dostępne w ofercie Corona Fishing z serii Legend Tournament Inshore to sposób na spełnienie wszelkich oczekiwań odnośnie łowienia suma i gwarancja niezawodności. Te szczególne wędki spinningowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by od samego początku mogły pracować idealnie, nawet gdy wyjątkowo ekstremalnych warunkach. St. Croix Tournament Inshore  zbudowane zostały na blankach z najwyższej jakości grafitu CSII, co sprawiło, że mogą poszczycić się niesamowitą mocą. St. Croix Legend Tournament Inshore znane są głównie ze swojej niezwykłej mocy i wytrzymałości porównywalnej z niezniszczalnością, dlatego najczęściej wybierane są właśnie przez tych najbardziej doświadczonych wędkarzy. Wędki te zostały zaprojektowane w USA i posiadają 15-letnią gwarancje producenta.
Jak widać wybór wędek spinningowych jest ogromy i z łatwością możemy dopasować wymarzoną wędkę do konkretnego gatunku ryb. Istnieją także takie egzemplarze, które z powodzeniem pozwolą nam na łowieni kilku gatunków, co czyni z nich wędki uniwersalne.

najlepsze wędki na szczupaka
Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.3 s