Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki
Tips & Tactics
Brzanowe przynęty
2012-11-12 00:00

poznaj tego autora Admin

Brzana to ryba która nie jest systematycznie łowiona przez spinningistów. I w cale nie chodzi tu o sprawę związaną z charakterem samej ryby. Brzany atakują drobne rybki co najmniej tak samo łapczywie jak klenie. Czemu więc nie zapolować na barwenę ze spinningiem? Można, a wyniki mogą okazać się wyjątkowo zaskakujące!


Podstawową sprawą jest miejsce, gdzie przebywają brzany. Zwykle bywa to główny nurt rzeki i przez to, nasze przynęty najzwyczajniej w świecie nie nadają się do prowadzenia w tak mocnym nurcie. Głębokość charakterystycznego brzanowego łowiska, to od 50 cm do 150 cm, czyli niezbyt głęboko. Doświadczeni wędkarze polujący na brzany, wybierają najczęściej na tego typu łowiska specyficzne woblery o ostrej, ale jednocześnie drobnej pracy. Najważniejszą jednak sprawą jest dobór takiej przynęty, która zejdzie na odpowiednią głębokość do dna i co najważniejsze utrzyma się tam maksymalnie długo.
Woblery na brzanę są zazwyczaj smukłe i najczęściej z długimi sterami. Tego typu konstrukcje najlepiej nadają się do tego typu zadań. Kolorystyka klasycznej brzanowej przynęty, to stonowane barwy oliwki, srebra, brązu. Bywają dni, kiedy świetnie sprawdzają się przynęty bardzo ciemne, niemal czarne.
 


Samo łowienie jest bardzo proste. Cała operacja polega na wyjątkowo wolnym prowadzeniu przynęty pod prąd lub lekko po skosie. Ważne jest, aby wobler pracował ciągle w okolicy dna. Koniecznie trzeba co kilka chwil zatrzymywać przynętę w miejscu, nawet na minutę czy dwie.

wobler na brzanę
przynęty na brzanę


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Okoń
Okoń (Perca fluviatilis) jest to ryba z gatunku okoniowatych, zaliczana do drapieżnych ryb słodkowodnych. Na całym świecie występują 3 gatunki okonia: -okoń azjatycki -okoń północnoamerykański ...»
Szczupak
Szczupak (Esox lucius) jest to ryba drapieżna z rodziny szczupakowatych. Jest to ryba rozprzestrzeniona bardzo szeroko. Zasięg tych ryb wyłącznie w słodkich wodach jest największym naturalnym zasięgiem. Szczupaki ...»
Sandacz
Sandacz (Sander lucioperca) to ryba z rodziny okoniowatych. Występuje w rzekach nizinnych, zbiornikach zaporowych, jeziorach oraz wyrobiskach. Sandacze mogą występować również w przybrzeżnych wodach ...»
Przynęty na tęczaka
Pstrąg tęczowy zazwyczaj kojarzony jest ze stawami hodowlanymi. W tych miejscach najczęściej ryby łowione są na obrotówki, gumki czy niewielkie woblerki. Ciekawostką jest występowanie tęczaków w ...»
Woblery na opaskę
Opaskowe wędkowanie to bodaj najbardziej atrakcyjny sposób rzecznego kuszenia ryb. W ten sposób możemy złowić piękne klenie i jazie. Świetnie łowi się na opaskach również sandacze i ...»
Raty 0%
0.07 s