Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made > Woblery Sambor

Woblery Sambor

Woblery Sambor to przynęty, które powstały z pasji do łowienia ryb łososiowatych. Pierwsze modele woblerów na trocie i pstrągi powstawały tuz nad brzegiem rzeki. Udoskonalane i testowane po to aby doprowadzić woblerki do perfekcyjnej skuteczności jeśli chodzi o łowienie łososi, troci i pstrągów. Woblery Sambor charakteryzują się wyraźną i ostrą pracą, która idealnie sprawdza się na wielu trociowych rzekach. To co wyróżnia nasze woblerki to bajkowe i bardzo charakterystyczne nieco cukierkowe malowanie. Wszystkie dostępne w Corona Fishing woblery są indywidualnie testowane i uzbrojone w mocne kotwice, które nie będą bały się żadnej ryby.
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
Woblery trociowe to legenda polskiego rękodzieła wędkarskiego. Nad brzegami pomorskich rzek od dziesiątek lat powstawały najlepsze przynęty służące do połowu ryb łososiowatych w całej Europie. Woblery Sambor to przykład kontynuacji w produkcji ręcznie wytwarzanych przynętach trociowych. W produktach tych doszukać się możemy wielu podobieństw i cech które znane były w innych woblerach takich jak Góral, Dylewski, Kręcigłowa czy Jankowski.

Woblery Sabor na troć.  

Jak łowić trocie na woblery. Przynęty wytwarzane nad brzegiem Łupawy są bardzo charakterystyczne a ich praca pozwala na bardzo szerokie zastosowanie. Najbardziej popularnym sposobem łowienia jest prowadzenie woblera po skosie czyli rzucenie przynęty pod przeciwległy brzegu i powolne sprowadzanie go w stronie „swojego” brzegu. Skuteczne jest cykliczne przerywanie skręcanie linki co decyduje o bardzo łownym zachowaniu przynęty w wodzie.
Wielu wędkarzy stosuje prowadzenie Samborów wzdłuż swojej burty. Ten sposób jest trudniejszy bowiem wymaga dużego skupienie i operowanie wędziskiem tak aby wobler co kilka chwil przemykał pomiędzy zawadami. Warto od czasu do czasu stosować tzw. wypuszczanie czyli cofanie woblera.
Naszym ulubionym sposobem prowadzenia woblerków trociowych jest wstawianie przynęty we wlewy i bystrza. Tego typu miejsca bardzo często odwiedzane są przez grube trocie i łososie. Wstawiony wobler we wlew warto potrzymać przez dłuższa chwilę warto nim pracować nawet kilka minut w jednym miejscu.

Woblery Sambor na pstrąga

Wielu wędkarzy wykorzystuje nasze przynęty do łowienia pstrągów. Saborki to przynęty nieco mniejsze niż klasyczne trociowe przez co chętnie wybierane są przez pstrągarzy. Charakter pracy tych przynęt oraz malowanie nieco odbiega od kanonu pstrągowej szkoły łowienia jednak jak pokazuje doświadczenie pstrąg bardzo chętnie atakuje tego typu przynęty. Warto mieć kilka kolorowych cukierków które stanowić mogą doskonałe skuteczną alternatywę dla klasycznych i naturalnie malowanych woblerów.
1.07 s