Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Parametry i opisy wędzisk G.Loomis

poznaj tego autora Admin

Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ten sam system oceny mocy od 00 (Ultra Light) do 6 (Extra Extra Heavy). Przykład: Uznajemy 843 JWR (3 Power) za Medium Heavy. Wcześniej, 1205 STFR (5 Power) był nazywany Medium Heavy i teraz będzie przemianowany na 1203 (3 Power), aby dostosować się do nowego oznaczenia mocy Medium Heavy.

Jak zrozumieć i rozszyfrować opisy na wędkach G.Loomis

Mówiąc najprościej, akcja może być opisana jako określony parametr zapisany w postaci symboli (litery lub cyfry) lub zazwyczaj określeniem Fast, X-Fast itd. Bez znaczenia jaki format opisu został przyjęty, parametr akcji przyporządkowany jest w większości przypadków do opisu  ugięcia blanku pod obciążeniem  np. podczas wyrzutu przynęty, holu ryby  czy nawet operowania przynęta. Akcja jest pochodną wielu czynników. Konstrukcja stożkowa, materiały i proces produkcyjny łączą się w celu uzyskania odpowiedniej czułości,  poziomu mocy. Dla konkretnego zastosowania można spotkać się z charakterystycznym  ugięciem i dynamika wędki. Przykładem może być Fast w wędce łososiowej i powiedzmy basowej. W obu przypadkach ugięcie będzie nieco inne i charakteryzować się będzie innym rozłożeniem środka paraboli.
  • Wędki z akcją zaprojektowane dla środowisk słonowodnych mają bardziej miękkie części szczytowe, w połączeniu ze zwiększoną średnicą blanku i grubością ścianki przez dolne trzy sekcje kija. Akcje te są odporne na zginanie pod obciążeniem, tworząc potężny szkielet zdolny do znacznych obciążeń podczas holu dużych gatunków słonowodnych. Charakter pracy wędek słonowodnych ułatwia dostarczanie dużych przynęt w wietrznych warunkach oraz operowanie stosunkowo niewielkimi przynętami w niesprzyjających warunkach.
  • Wędki przeznaczone na ryby łososiowate lub te, którymi będziemy łowili w dużych rzekach charakteryzują się zazwyczaj pełnym ugięciem oraz stosunkowo duża spolegliwością blanku. Grubościenne blanki posiadają duża moc wykorzystywana do holowania walecznych ryb ale jednocześnie musza pozwalać na operowanie małymi lub nielotnymi przynętami.
  • Wędki basowe czyli najpopularniejsze w Polsce wędki G.Loomis to zazwyczaj wędki szybkie bardzo dynamiczne z charakterystycznym szczytowym ugięciem. Większości przypadków będziemy mieli do czynienia  opisami ML, MF, lub MHF,  które określają kije szybkie potrafiące z najwyższym komfortem operować przynętami od około 5 do 35 gramów. Ze względu na charakterystykę łowienia będziemy mieli do czynienia z kijami szybkimi, bardzo czułymi posiadająca znaczą moc w dolnikach oraz finezyjne części szczytowe.  Takie zestawienie właściwości blanku pozwala na uzyskanie maksymalnej czułości z mocą pozwalająca na niemal siłowe holowanie zdobyczy.
  • Podział ze względu na określone metody i techniki łowienia. Wędki produkowane przez największe firmy w USA w tym również oczywiście G.Loomis , posiadaja dodatkowe segmentowanie w zależności od stosowanej techniki połowu. Przykładem może być popularna wędka w serii GLX w tej grupie mamy do czynienia z kijami Drop Shot, Spin & Jig oraz Jig & Worm Spinning. Wszystkie kije w tej serii posiadaja spójne ostre blanki i mocne Dolniki ale podgrupa Drop Shot charakteryzuje się najbardziej finezyjna częścią szczytową i głębszym ugięciem w części środkowej. Tego rodzaju segmentowanie względem technik jest bardzo korzystne w przypadku wyboru wędki do określonej techniki połowu.

imx pro g.loomis
Udostępniliśmy poniższe opisy, aby pomóc w określeniu właściwych akcji dla konkretnych zastosowań. Tworzenie innowacyjnych, celowo zaprojektowanych akcji jest kamieniem węgielnym naszego procesu rozwoju produktu. Posiadanie odpowiedniego narzędzia do pracy sprawia, że czas spędzony na wodzie jest o wiele przyjemniejszy.

Oznaczenia mocy (Power Rating) czyli moc wędki G.Loomis

Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system Power Rating dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędzisk będą wykorzystywać ten sam system oceny mocy od 00 (Ultra Light) do 6 (Extra Extra Heavy). Przykład: Uznajemy 843 JWR (3 Power) za Medium Heavy. Wcześniej 1205 STFR (5 Power) był nazywany Medium Heavy i teraz nazywać się będzie 1203 (3 Power), aby dostosować się do nowego oznaczenia mocy Medium Heavy.
 

Parametry mocy wędek G.Loomis:

00 = Ultra Light
0 = Light
1 = Medium Light
2 = Medium
3 = Medium Heavy
4 = Heavy
5 = Extra Heavy
6 = Extra Extra Heavy

 
g.loomis gcx

Opis akcji wędek G. Loomis

Akcja Extra Fast Bardzo lekka i czuła szczytówka ułatwia efektywny transfer energii, co skutkuje łatwym rzutem punktowym oraz co dla wielu wędkarzy jest bardzo istotne pozwala na najbardziej precyzyjne operowanie przynętami oraz wyczuwania najdelikatniejszych brań. W USA wędki Extra Fast dedykowane są do oddawaniu precyzyjnych rzutów na krótkim i średnim zasięgu. Wędki o takiej charakterystyce dają wędkarzowi więcej natychmiastowej mocy dla zacięcia ryby.

Akcja Fast Ta akcja jest najbardziej uniwersalną z akcji oferowanych przez G. Loomisa. Wędki o szybkiej akcji mają lekką szczytówkę, która szybko przenosi moc dla pewnego zacięcia i holu ryby. To najbardziej uniwersalna akcja wędek szerokiego zastosowania w wielu metodach i technikach. Pozwala na wykorzystanie wielu przynęt oraz wykonywania długich rzutów. Jeśli szukasz wędki, która zrobi wszystko, wędka o akcji Fast jest słusznym wyborem.
 
Akcja Moderate-Fast Głębsze ugięcie związane z tą akcją pozwala wędkarzowi kontrolować energię ryby z mocą wystarczającą do zacięcia. Akcja taka oferuje możliwość wyciągnięcia większości ryb zaczepionych na nawet najlżejszy zestaw i drobne przynęty. Ponieważ wędka wygina się na znacznie większej długości blanku, pozwala na najwyższy komfort podczas holowania dużych ryb na delikatne zestawy. Dzięki właściwości ugięcia jesteśmy w stanie utrzymać stałe napięcie przez cały czas, ułatwia ona kontrolowanie ryby w wszystkich fazach holu. Wędki Moderate Fast sugerowane są najczęściej jako wędki uniwersalne szczególnie dla tych wędkarzy którzy łowią na przynęty takie jak woblery, wahadłówki czy jerki.
 
Akcja Moderate Ilekroć wędkarz potrzebuje doskonałej akcji, która zneutralizuje nagłe i silne hole się czy kilkunastometrowe odjazdy, to niezrównana okazuje się wędka o akcji Moderate. Wędki Moderate pozwalaja na oddawanie najdłuższych rzutów lekkimi lub nielotnymi przynętami. Są doskonałym rozwiązaniem do łowienia ryb które często odhaczają się z szybkich wędek i posiadają kruche pyski. Wędki Moderate posiadaja moc rozłożona na całej długości blanku dzięki czemu dają możliwość płynnego holu wielkich ryb na delikatnym zestawie. Kije w klasie Moderate posiadają odpowiednia moc do przebicia hakiem najbardziej twardego psyka rybiego. Wędki w tej klasie cząsto stosowane sa do łowienia sandacza amerykańskiego, łososi i troci oraz pstrągów kleni i boleni.
 
Materiały i technologie
Czytając opisy naszych wędek, można zauważyć kilka terminów powtarzanych w odniesieniu do naszych materiałów grafitowych i ocen wydajności:
Modułowość: Ocena stosowana do opisania stosunku sztywności do masy włókna. Materiały o wyższej modułowości są z natury lżejsze i zapewniają lepszą czułość.
Wytrzymałość na rozciąganie/naprężenia: Maksymalne obciążenie, które można zastosować, zanim włókna zawiodą. Im wyższa wytrzymałość na naprężenia/rozciąganie włókna, tym jest ono silniejsze.
Żywica: Lepki materiał, który przenika szczeliny w laminacie i hermetyzuje każde włókno. Zasadniczo jest to klej, który łączy półfabrykaty ze sobą. Im bardziej zaawansowany system żywicy, tym lżejszy i mocniejszy staje się pręt. 
Tutaj znajdują się opisy naszych zastrzeżonych technologii i związanych z nimi korzyści w zakresie wydajności. Wędki G.Loomis - technologie

wędki g.loomis
Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.3 s