Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made > Woblery Siedleckie > Pesant

Pesant

woblery pstągowe hand made
woblery pstągowe hand made
woblery pstągowe ręcznie robione
woblery na pstąga ręcznie robione
wobler na pstąga ręcznie robiony
PROMOCJA

Produkt niedostępny.
Czekamy na dostawę.

Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Woblerek pstrągowy Pesant powstał celowo na płytkie odcinki pstrągowych rzek. Jego przeznaczeniem jest woda, w której nie ma możliwości łowić innymi niż płytko schodzącymi woblerami. Nasz nowy Pesant reprezentuje woblery pstrągowe ręcznie robione, które wykonany zostały z myślą o zrealizowaniu konkretnego zadania.
Drobny i smukły wobler pstrągowy o wyraźnej, ale niestawiającej oporu pracy. Pesant ma tendencje do bardzo nieregularnego zachowania. Podczas równego prowadzenia delikatnie migocze, lekko wychylając ogon do boków. Jeśli natrafi na zawirowania wody staje się niestabilny, co decyduje o jego niebywałej skuteczności. Doskonale sprawdza się przy prowadzeniu z nurtem oraz w poprzek rzeki.

Pesant to wobler lekko pływający. Został wykonany tak, abyś mógł z powadzeniem spławiać go z nurtem, ale nie wyskakuje mocno na wierzch. Kolorystyka została dobrana na bazie doświadczeń wędkarzy specjalizujących się w połowie pstrągów i kleni.

ModelDŁUGWAGACena
KW6cm4,25g38.00 PLN
28.00 PLN
ModelCena
KW38.00 PLN
28.00 PLN
parametry
DŁUG: 6cm
WAGA: 4,25g
Dla tego produktu nie wystawiono jeszcze komentarza.
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Woblery pstrągowe ręcznie robione

Co to takiego są woblery pstrągowe które zostały wykonane przez lokalnych rzemieślników? Gdybyśmy mieli zastosować jakiś uniwersalny opis to należy zaznaczyć dwie kwestie. Po pierwsze wobler czyli przynęta przygotowana celowo do łowienia pstrągów. Często takie woblery powstają tuż nad brzegiem rzeki, przygotowane są do łowienia w określonych warunkach i specyficznego zastosowania. Posiadają charakterystyczny dla siebie sposób zachowania oraz specjalny, unikalny sposób malowania.  Wszystko to aby łoić pstrągi, właśnie nad woda nad którą woblery pstrągowe powstały a woblery pstrągowe ręcznie robione… To właśnie efekt wspomnianego handmade czyli bardoz dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach dziedziny przynęt spinningowych. Choćby właśnie z tytułu intensywności rozwoju, my wędkarze, klienci mamy możliwość dobrania przynęty dokładnie takiej jak nasze doświadczenia podpowiada. Często właśnie najlepsi rękodzielnicy sa w stanie dopracować swój produkt w ten sposób, aby łoił nawet w wydawało się najbardziej trudnej wodzie.

Jak łowić pstrąga

Złowienia pstrąga to wbrew pozorom dość prosty temat. Wystarczy być niewidocznym dla pstrąga to fundament pstrągowania kluczowy do spełnieniua. Dopiero potem przychodzi czas na dobór przynęty i jej podanie. Jeśli będziemy operowali woblerem typu Pesant czyli woblerkiem o niznacznym zanurzeniu, warto jest dobierać miejsca gdzie podamy przynęty bardzo starannie. Woblery pstrągowe ręcznie robione pozwalają na bardzo precyzyjne i celne zarzucenie a potem przeprowadzenie w okolicy domniemanego stanowska pstrąga. Woblerek płytko schodzący to doskonała przynęta do obławiania raf, przykos lub podwodnych zawad w postaci korzeni i roślinności. Dlatego właśnie w takich miejscach sugerujemy stosować naszego Pesanta


Jak łowić na woblery Pesant

Najprościej jest prowadzić przynętę, tak aby spływała po skosie z nurtem rzeki. Warto od czasu do czasu lekko szarpnąć szczytówka. Wówczas wobler uzyskuję, dodatkową wabiąca pracę. Odskakuje do boków i błyska niczym zraniona rybka. Pesant to wobler pstrągowy, który mimo swojego płytkiego zanurzenia pozwala na wiele zastosowań. Warto nim obławiać śródrzeczne rafy, podwodne łąki roślinności oraz spławiać na duże dystanse i bardzo powoli podciągać do siebie. Koniecznie należy stosowac długie przerwy podczas zwijania linki
2.5 s