Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made > Jerki > Oret

jerk handmade - oret

jerk handmade
jerk handmade
jerki hand made
skuteczny jerk hand made
jerk handmade corona fishing
Cena:

77.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Nasz stary jerk handmade, który w na sezon 2022 przeszedł ogromna zmianę. Nasz jerk, przede wszystkim zmienił budowę, nieco charakter pracy oraz przede wszystkim sposób zdobienia. Dziś Oret jest wyjątkowym jerkiem handmadem który nabrał wyjątkowego charakteru i stał się banalna w obsłudze przynętą na szczupaka. Oret to charakterystyczny jerk o bardzo ciekawej pracy. Wyjątkowo lotny i dość mocno tonący. Prowadzony bez podszarpywania leniwie kolebie się i lekko odjeżdża na boki. Kiedy nadamy mu nieco życia za pomocą lekkiego podszarpywania Oret szybuje raz do lewej raz do prawej strony. Dodatkowo przy długich odjazdach wyraźnie lusterkuje. Przy pauzach jerk opada mocno się kolebiąc. Zbrojenie w kotwice #1 lub #2.

ModelDŁUGWAGACena
12 M SI12cm45g77.00 PLN
12 M GLD12cm45g77.00 PLN
15 D GRF15cm70g87.00 PLN
15 D SI15cm70g87.00 PLN
15 D GLD15cm70g87.00 PLN
15 D ORG15cm70g87.00 PLN
ZESTAW 4SZT D 15CM336.00 PLN
12 M GRF12cm45g77.00 PLN
12 M ORG12cm45g77.00 PLN
ZESTAW 4 SZT M 12CM300.00 PLN
ModelCena
12 M SI77.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 12cm
WAGA: 45g
12 M GLD77.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 12cm
WAGA: 45g
15 D GRF87.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 15cm
WAGA: 70g
15 D SI87.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 15cm
WAGA: 70g
15 D GLD87.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 15cm
WAGA: 70g
15 D ORG87.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 15cm
WAGA: 70g
ZESTAW 4SZT D 15CM336.00 PLN -+
DŁUG:
WAGA:
12 M GRF77.00 PLN parametry
DŁUG: 12cm
WAGA: 45g
12 M ORG77.00 PLN parametry
DŁUG: 12cm
WAGA: 45g
ZESTAW 4 SZT M 12CM300.00 PLN
DŁUG:
WAGA:
niezarejestrowany
pięknie pracuje
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Jerk handmade Oret Corona Fishing

Pomysł na naszego Oreta powstał bodaj w 2012 roku. Zależało nam na bardzo prostej przynęcie w obsłudze, chodziło o to aby drewniany jerk handmade pracował bez względu na to jak będziesz go prowadził. Kluczem była przynęta, którą z łatwością będziesz mógł prowadzić w jednostajnym tempie aby po chwili ostro podszarpywać i pracować w bardzo agresywny sposób. Założeniem było też zbudowanie jerka lotnego i celnego, który podczas siłowego rzutu nie będzie koziołkował. W początkowej fazie w Sprzedaży pojawił się nas „stary” Oret, który mimo swojego niezbyt atrakcyjnego wyglądu ;) złowił setki ładnych szczupaków. Nasi Klienci bardzo polubili tę przynętę i przyznać musimy, że byliśmy z jerka bardzo dumni. Minęły lata i na bazie pierwowzoru został zbudowany najnowszy model jerka handmade, w całości wykonanego z drewna/. Dziś Oret jest wyjątkowo piekny, pokryty pancerną żywicą pod którą zatopiliśmy migoczący brokat, folię alu oraz ciekawie dobrane, szczupakowi farbki.
Oret to jerk, który od początku zbudowany jest ręcznie przez wędkarza, który znaczną część swojego wędkarskiego życia poświęcił dla szczupaka a od wielu lat samodzielnie produkuje właśnie na szczupaki znakomite jerki handmade. Wszystkie Jerki wykonane zostały z drewna. Aby zwiększyć ich trwałość przynęty pokrywane są twarda żywicą. Przynęty podczas prowadzenia wyglądają jak żywe ryby. Każdy detal wykonania stoi na najwyższym poziomie.

Szczupaki na jerki

Jeszcze kilka lat temu utarło się, że do jerka wymagane jest specjalne wędzisko oraz multiplikator. Jednak szczupak na jerki, nie musi być łowiony na casting. Choćby nasz jerk Oret jest przykładem tego, że aby łowić metoda jerkowania nie należy się wyposażyć w specjalny sprzęt. Wystarczy ci mocny kij i oraz mocny kołowrotek z dość gruba plecionką. Odpowiedniej jakości jerk pozwala na operowanie zarówno kijem długim jak i krótkim. Do dobrej przynęty wystarczy też klasyczny kołowrotek ze stałą szpulą. Oczywiście prawdą jest, że w przypadku dużych i masywnych jerków, łatwiej operować zestawem castingowym ale nie zawsze jest to konieczne. Znamy wielu świetnych wędkarzy, którzy z powodzeniem stosują spinning do łowienia na jerki. Faktem jest jednak to, że jerk wymaga wędki dość sztywnej, szybkiej która pod rybą głęboko zapracuje i prawdopodobnie choćby z tego względu wielu wędkarzy poszło na skróty i zaczęło wykorzystywać bardzo krótki i sztywne wędki do tej metody. Co ciekawe Amerykanie oraz Szwedzi bardzo często do jerkowania stosują właśnie kije spinningowe o długości od 260 do 300cm.
Metoda jerkowania jest bardzo popularna w Polsce bowiem jej skuteczność jest niepodważalna. Wiele największych szczupaków łoionych jest właśnie dzięki tej metodzie. Do jerkowania stosuje się całą masę przeróżnych jerków. Od całkiem niewielkich, mierzących kilka centymetrów do ogromnych i bardzo ciężkich przynęt których waga przekracza często 200 gramów.

Jak prowadzić jerka

Nie ma jednoznacznej i sprawdzonej w każdych warunkach metody. Sposobów prowadzania jest wiele i prawdopodobnie mnożone są one ilością dostępnych na rynku jerków. Jeśli nasi Klienci zadają nam pytanie jak prowadzić jerka to zwykle staramy się całą procedurę przedstawić tak aby nasza przynęta imitował chora rybę. Wiele przynęt produkowanych masowo to przynęty bardzo uniwersalne których praca skupia się na odjazdach lewo/prawo. Tymi przynętami tak naprawde trudno jest zagrać na poważnie. Maja bowiem zakodowany jeden określony rodzaj pracy, który dla nowicjuszy jest łatwy do uzyskania. Jak zatem prowadzić jerki hand made czyli taki, które zaszyte maja w swoim drewnianym sercu walory niespotykane w plastikowej przynęcie. Chodzi o nieszablonośc, nietypowa prace, która jest pochodną drewnianego korpusu przynęty. Tylko takie bowiem wabiki posiadają wiele różnych właściwości. Często są to właściwości ci, które często jest opisaća ale najprościej jest powiedzieć że takie jerki po prostu pływają
Dobry jerk hand made to przynęta, która po prosti pływa jak ryba. Zachowuje się jak lekko trącona, chora i zmarnowana rybka która swoim zachowaniem przypomniana naturalny pokarm drapieżnika. Szczupaki w zdecydowanie większości przypadków wybierają ofiary, które dają sygnał o tym że łatwo będzie pochwycić taki kąsek. Szczupak bezwzględnie wykorzystuje obfitość swojego łowiska i doskonale wie jakie drobne ryby powinien atakować. Określone zachowanie które możemy uznać za kuszące to błyski, drżenia, nieregularne odskoki a wszystko to połączone przez leniwe kolebanie, gaszenie i zawieszanie przynęt.
3 s