Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made

Jerki na sandacza

Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Jerki na sandacza – skuteczne o każdej porze

Wyjątkowe i wyróżniające się na tle innych przynęt niesamowitą pracą i silą działania jerki na sandacza to obecnie jedne z popularniejszych wabików na tego drapieżnika. Jerki mają wielu zwolenników i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu sprawdzają się wtedy, gdy inne przynęty nie przynoszą pożądanych rezultatów.
Sandacz to drapieżnik, który potrzebuje nieco więcej wabienia i zainteresowania niż inne gatunki ryb. Wnika to z faktu, że jest wyjątkowo czujny i przebiegły. Toteż i przynęty potrzebne do jego złowienia nie mogą być przewidywalne i monotonne. Jerki na sandacza w wielu przypadkach okazały się niespodziewanym ratunkiem, przynosząc sukces niejednej niedającej już zupełnie nadziei wyprawie wędkarskiej. Dlatego nie powinno zabraknąć ich w naszym podstawowym zestawie wędkarskim. Tym bardziej, że ich zastosowanie często jest bardzo uniwersalne.

Jerki na sandacza – wiele opcji do wyboru

W ofercie sklepu wędkarskiego Corona Fishing znajdziemy wyjątkowe jerki na sandacza w wielu rozmiarach, kolorach i oczywiście kształtach. Niektóre z nich okazują się niezawodne także w przypadku łowienia innych drapieżników, stąd ich posiadanie w swoim arsenale to najlepsza inwestycja. Do ciekawszych egzemplarzy należą Pulpy, czyli jerki na sandacza sprawdzające się na popularnych i mocno przełowionych łowiskach. Przynęta ta charakteryzuje się bardzo niestandardową i co więcej, nieregularną pracą. Właśnie to w dużej mierze decyduje o jej wyjątkowości. Zdaniem zadowolonych posiadaczy i użytkowników tej przynęty, najlepiej sprawdza się ona w nocnych połowach sandaczy. Polecają wypróbowanie jej głównie tam, gdzie sandacze polują na drobne ryby, czyli na niewielkich głębokościach, w pobliżu raf i przy kamieniach.
Skuteczne prowadzenie polega na tym, by jerki na sandacza zarzucić na jak największą odległość, a następnie delikatnie ściągać po skosie kierując się w dół rzeki, przy czy nie wolno zapominać o ciągłym kontrolowaniu głębokości prowadzenia naszej przynęty. Stosując tę metodę, uzyskujemy delikatne lusterkowanie przynęty, a także obserwujemy jej odjeżdżanie na boki, co błyskawicznie przynosi efekty. Pulpa to ponadto niebywała imitacja uklei. Zarówno jej wygląd, jak i ruchy do złudzenia przypominają ten naturalny pokarm naszego drapieżnika, tym skuteczniej zwraca on jego uwagę.

Jerki na sandacza – przynęty o szerokim zastosowaniu

Jerki na sandacza, podobnie jak wiele innych uniwersalnych przynęt, doskonale sprawdzają się w przypadku połowu innych gatunków ryb. To sprawia, że ich zakup jest opłacalną inwestycją. Najlepszym przykładem będzie Mała Landrynka, czyli jerk o wielu obliczach. Przynęta ta słynie ze swojego niezwykle szerokiego zastosowania. Zabierzemy ją na płytkie wody, ale poprowadzimy też na kilkumetrowej głębokości – zawsze przy najwyższej skuteczności.
Pomimo niezbyt dużych rozmiarów, jerk ten odznacza się bardzo wyrazistą, wręcz nieszablonową pracą. Przy powolnym prowadzeniu odskakuje na boki, delikatnie kołysząc się z jednej strony na drugą. Przynęta potrafi także być agresywna – by tak się stało, wystarczy nieco unieść szczytówkę. Poza tym te jerki na sandacza są doskonałe pod względem wykonania. Każdy ich szczegół dopracowany jest niemalże do perfekcji, a dzięki wielokrotnemu zastosowaniu żywicy ich trwałość także jest na najwyższym poziomie.
1.12 s