Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty Spinningowe Hand Made

Woblery pstrągowe

Ta grupa to bez wątpienia nasze oczko w głowie, nasza idea wędkarska. Znajdziesz tu woblery pstrągowe, które będziesz mógł wykorzystać dosłownie w każdych warunkach jakie spotkasz. Wszystkie woblery pstrągowe handmade zostały bardzo skrupulatnie przetestowane przez wielu naszych klientów w ostatnich kilkunastu latach. Dzięki temu otrzymujesz woblery na pstrąga łowne i sprawdzone. Przygotowane tak abyś mógł z pełną premedytacją zapolować na prawdziwe okazy. Woblery pstrągowe Corona Fishing to dziś marka sama w sobie i właśnie tym przynęta poświęcamy najwięcej uwagi, tylko po to aby mieć w swojej ofercie woblery na pstrąga doskonałe!
Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Woblery pstrągowe – postaw na niezawodność w działaniu

Każdy spinningista z pewnością miał do czynienia z woblerami pstrągowymi, gdyż przynęty te od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Tym, którzy ich jeszcze nie znają, przyda się krótkie wprowadzenie. Wobler to sztuczna przynęta, która doskonale imituje naturalny pokarm wodnych drapieżników. Zbudowana jest najczęściej z drewna, a od niedawna także można spotkać przynęty z twardego plastiku lub innego tworzywa. Tym, co wyróżnia woblery, jest zdecydowanie ich niesamowita i wszechstronna praca, a dokładnie sposób poruszania się w wodzie. Dowiedzmy się, czym charakteryzują się woblery pstrągowe i dlaczego warto je posiadać w swoim zestawie wędkarskim.


Woblery pstrągowe Corona Fishing tradycja polskiego rękodzieła

Pierwsze przynęty przypominające współczesne woblery powstawały w Polsce już w latach pięcdziesiatych. Pocztkowo wykonywane z kory topoli lub akacji. Wówczas bez steru a jedynym hakiem. Z biegiem lat zmianiały swoja formę, charakter i kolor. Dziś ich obraz jest zdecydowanie inny a jedyne co łączy wszystkie te przynęty to górska rzeka i pstrąg potokowy. Ogromna grupa bardzo ciekawych i często unikalnych przynęt Woblery pstrągowe to przynęty, które prawdopodobnie maja najbogatszą historię jeśli chodzi o polskie rękodzielnictwo. Na Dolnym Śląsku oraz na Pomorzu powstawały pierwsze woblery pstrągowe w Polsce. Unikalność ręcznie produkowanych woblerów na pstrągi zadecydowała o ich sukcesie. Dziś niemal nad każda, nawet najmniejsza rzeczką mieszka człowiek, wodę pstrągową zna doskonale i właśnie na nią produkuje własnoręcznie przygotowane najlepsze woblery pstrągowe

Wobler pstrągowy co to takiego?

Co to tak naprawdę jest wobler pstrągowy? Czym takie przynęty się charakteryzują? Jakie maja właściwości? Pstrągarze od dziesiątek lat produkowali specjalne woblerki przygotowane specjalnie do połowu pstrągów. Przynęty zazwyczaj charakteryzowały się drobną i migotliwa akcją oraz stosunkowo niewielkimi rozmiarami. Typowy wobler pstrągowy zwykle miał około 5 do 7cm a jego kolorystyka była oparta o stonowane dość przygaszone barwy. Rękodzielnicy produkowali od lat najskuteczniejsze woblery pstrągowe i to od  nich nawet największe firmy czerpały wzorce. Dziś w Polsce przynęt określanych mianem „pstrągowe” wytwarza się setki jednak jak się okazuje tylko niewielka grupa spośród całej masy wabików jest rzeczywiście skuteczna.

Woblery pstrągowe handmade czyli polskie rękodzieło

Nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że pstrąg jest jedną najsmaczniejszych i najzdrowszych ryb. Nie powinno też dziwić, że tak wielu wędkarzy chce upolować tego drapieżnika, by przekonać się, czy nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Pstrągi nie należą do najbardziej wybrednych ryb, co jednak wcale nie oznacza, że łatwo je upolować, bo to całkiem sprytne, a przy tym wojownicze, ryby. Wędkarz uzbrojony w kiepskiej jakości przynętę nie może liczyć na ogromny sukces. Na branie mogą liczyć ci, którzy wyposażyli się w wysokogatunkowe woblery.

Dlatego też w naszym sklepie znajdziecie woblery pstrągowe handmade, które są efektem ciężkiej pracy i ogromnego doświadczenia polskich rękodzielników. To przynęty, których historia sięga lat 50. i jest prawdopodobnie jedną z najciekawszych, jeśli chodzi o samo rękodzielnictwo. Na przestrzeni wszystkich tych lat woblery przeszły długą drogę, a mimo tego wabiki, z którymi mamy styczność obecnie, są wciąż unikatowe i kuszą wędkarzy możliwościami, jakie oferują.

 
W naszym asortymencie znajdują się woblery pstrągowe o najróżniejszych kolorach, różnej gramaturze i odmiennej wielkości. Tak szeroki wybór przynęt pozwoli każdemu wędkarzowi skompletować w pudełku najbardziej łowne i efektywne woblery na każdą wodę.

Oferowane woblery pstrągowe handmade są solidne i dopracowane w każdym calu. To przepięknie wykonane przynęty o wysokiej skuteczności, które nadają się niemalże na każde warunki i wodę. Pstrąg jest bardzo bystrą rybą, która nie da nabrać się na byle błyskotkę. Z tego też względu przynęty ręcznie robione mają pewną przewagę nad tymi, które produkowane są masowo, bo zostały wykonane z dbałością o szczegóły. Wyróżniają się również znacznie większą trwałością i dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Są solidnie wykonane i niezawodne – dają pewność, że nic nie zawiedzie podczas holowania ryby, bo kotwiczki i mocowania przynęty są wysokiej jakości. Szeroka gama kolorów zapewnia bardzo duży wybór odpowiednich przynęt, który powinien zadowolić każdego wędkarza. Oferowane przez nas woblery można z powodzeniem zaliczyć do grupy łownych. Przekonaliśmy się o tym nie tylko my, ale też wędkarze, którzy postanowili wypróbować je w praktyce. W końcu dobra przynęta to taka, na którą jesteśmy w stanie złowić ryby.

To jednak tylko część sukcesu, bo woblery pstrągowe handmade powinny przede wszystkim zostać dopasowane do łowiska. Ileż to razy wędkarze przekonali się, że ten sam wobler będzie przynosił różne rezultaty w rzekach i wodach stojących?

Woblery na pstrągi - rękodzieło od doskonałych wędkarzy

Zastanawialiśmy się wielokrotnie czym jest handmade? Czy zawsze woblery pstrągowe handmade musza być wykonane z drewna, malowane musza być pędzelkiem? Chyba nie? Jest w tym jednak dość kontrowersyjnym założeniu nieco prawdy i słuszności. W naszym rozumieniu cały obszar powinniśmy nieco wyłuszczyć i przedstawić go na kilku płaszczyznach. Po pierwsze idea!

Dla nas woblery handmade to takie, które bez względu na rodzaj wykorzystanego materiału niosą za bosa duszę, musza skrywać w sobie wiedzę i doświadczenie wędkarza, który wykonał swoje przynęty po to aby łoiły ryby i to jest cel nadrzędny. Zakładając ze wobler powstał w efekcie pasji i wędkarskiego hobby w którym pstrąg potokowy jest bezwzględnie na pierwszym miejscu to rodzaj materiału nie ma najmniejszego znaczenia. Znaczenie natomiast ma to co dany wobler pstrągowy handmade sobą oferuje. Dobry wobler ma być łowny, Kusic ogromne pstrągi i dawać wędkarzowi który stosuje swój woblerk szansę na to że wielki tłusty lor bas pomyli sztuczną rybkę z żywym organizmem, który pływa tuż obok domu pstrągów. Niestety obok rękodzieła wędkarskiego powstaja składaki, często produkty, które nie pełnia funkcji przynęt wędkarskich i takie niestety również mylnie wrzucane sa do jednego worka z produktami mozolnie  i w swoim tempie produkowanym tuż nad brzegiem dzikiej rzeki.

Skuteczne woblery na pstrąga czyli jakie?

Najlepsi polscy rękodzielnicy mawiają: „…dobry wobler na pstrąga jest najlepszy na wszystkie inne ryby” Rzeczywiście coś w tym jest. Drobniutka i migotliwa praca niemal zawsze jest bardzo skuteczna na inne gatunki ryb. Zgaszone kolory okazują się najczęściej skutecznymi barwami. Gabaryty pstrągowych woblerków tez większości drapieżników bardzo odpowiadają. Mamy chyba zatem klucz do sukcesu. Woblery pstrągowe ręcznie robione to do dziś ikona polskiego spinningu.

Przynęta to nie wszystko! Jak podpowiada doświadczenie dobrej jakości wobler na pstrągi to dopiero początek. Kolejną rzeczą jest jakość samego łowienia. Najważniejszym tematem jest wiedza co do samej ryby. Musimy zdobyć podstawowe informacje dotyczące życia pstrąga potokowego i dopiero wówczas będziemy mieli szanse zmierzyć się z prawdziwym przeciwnikiem. Okres życia pstrąga dzieli się na kilka podstawowych części. Te z kolei podporządkowane są dostępnością pokarmu, tutaj właśnie przychodzi właśnie temat najlepszych woblerów pstrągowych.Przynęty pstrągowe dzielą się na wiele różnych grup jednak woblery na pstrągi stanowią zdecydowanie największą i najbardziej obfita grupę przynęt pstrągowych. Wśród woblerów znajdziemy czasem maleńkie przynęty, które imitują drobne organizmy lądowe aż po całkiem obfite i leniwie pracujące imitacje ryb, które padają ofiara najgrubszych lorbasów.

Woblery pstrągowe ręcznie robione - najlepsza przynęta na pstrąga i nie tylko!

Polska to kolebka ręcznie robionych przynęt i bez wątpienia, mimo upływu czasu nadal w tej dziedzinie jesteśmy liderami. Produkcja przynęt wykonywanych ręcznie to bardzo stara dziedzina wędkarstwa i nadal intensywnie się rozwijająca. Pomimo nieustannego wzrostu ilości dostępnych produktów produkowanych w Chinach woblery pstrągowe ręcznie robione to oczko w głowie rodzimych wędkarzy, którzy nadal bardzo chętnie produkują przynęty na pstrąga. Ciekawostka jest geneza powstania pierwszych przynęt które możemy określać jako woblery pstrągowe ręcznie robione. Według opinii wielu bardzo uznanych i cenionych w Polsce rękodzielników pierwotną przyczyną była najzwyczajniej ogromna luka w dostępnych produktach na rynku. Wędkarzy, którzy podchodzili do sprawy bardo poważnie starali się tez pstrągowi podać przynętę, która będzie w mocnym stopniu nawiązywała do podwodnego świata górskich strumieni. Produkowane były woblery imitujące drobne ryby żyjące w pstrągowych rzekach oraz larwy owadów oraz co ciekawe żaby, myszy i inne bardzo ciekawe przynęty  W latach sześćdziesiątych pstrągi łowione na spinning był zazwyczaj na wahadłówki bowiem na rynku nie było innych przynęt…

No właśnie czy na pewno nie było. W niewielkich miejscowościach, często tuż nad brzegiem rzeki mieszkali w tamtych czasach wędkarze, którzy samodzielnie wykonywali różnego rodzaju przynęty a wśród nich były właśnie strugane z różnych rodzajów woblery pstrągowe ręcznie wykonywane przez doskonałych wędkarzy. Dziś ta piękna idea jest nadal kultywowana i często przekazywana z pokolenia na pokolenia. Rękodzielnicy wykorzystują szereg różnego rodzaju materiałów, którego tworzone są korpusy. Pierwotnie było nim drewno, zwykle, lipowe, topolowe, olchowe a czasem wykorzystywana nawet które z różnych rodzajów drewna. Stosowano bardzo proste farby, stery wycinani z metalu. Dziś świat oferuje pełna gamę półproduktów dając możliwość składania przynęt na podobieństwo puzli. Dziś woblery pstrągowe handmade to często powielane na bazie ogólnodostępnych form  produkty, które jak się okazuje nie do końca nawiązuje do pstrągowego rękodzieło. Co zatem wyróżnia coblery handmade?

Złowienie grubego lorbasa na dobrze dobrany wobler zdaje się nie być aż tak karkołomnym zadaniem. Zdecydowanie większym wyzwaniem jest dobranie takiego woblera, aby rzeczony lorbas chciał się w ogóle nim zainteresować. Zwłaszcza, że o skuteczną przynętę na pstrąga, a już szczególnie w pierwszych miesiącach roku, wcale nie jest tak łatwo. Jakie cechy powinny mieć woblery pstrągowe ręcznie robione? Zdecydować się na tonące czy pływające wabiki? A może znaczenie będzie mieć praca woblera – szeroka i wychylająca przynętę delikatnie na boki, czy migotliwy wobler o dużej szybkości?

Kwestii do rozważenia jest wiele. Nawet najlepsze woblery pstrągowe, ręczenie robione i świetnie dopasowane do tego drapieżnika, na nic się zdadzą, jeśli zostaną źle dobrane, a wybór ten wcale nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się na pozór wydawać. Pierwszym, a zarazem najbardziej oczywistym pytaniem, jakie nasuwa się na myśl jest rozmiar wabika. Niestety i tutaj nie uda się odnaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od samego łowiska, koloru przynęty, a nawet konkretnego dnia. Za najbardziej uniwersalne uznaje się woblery pstrągowe ręcznie robione, których wielkość waha się miedzy 4 a 5 cm. To wabik, na który może pokusić się zarówno gruby lorbas, jak i mniejszy pstrąg. Jeśli wędkarz zasadza się na naprawdę pokaźne sztuki, może zastosować wabik o wymiarach 6 lub 7 centymetrów. Większa przynęta jest jednocześnie wyposażona w odpowiednio solidne kotwiczki, które pozwolą doholować pokaźnego pstrąga.

Nie bez znaczenia jest także sam kolor woblera, zwłaszcza jeśli wędkarz planuje łowić na nieznanych mu dotąd wodach. Często nie ma sensu ograniczać się do jednego wariantu kolorystycznego, a zabrać ze sobą szerszy wachlarz przynęt. W ekwipunku warto mieć woblery w odcieniach zieleni, różu czy fioletu, jak i te bardziej klasyczne oraz naturalne. Przez cały trzeba mieć jednak na uwadze, że to, co sprawdza się u innych, niekoniecznie musi przynieść spodziewane rezultaty w naszym przypadku. Pamiętajmy też, że te najbardziej łowne woblery pstrągowe są często pilnie strzeżoną tajemnicą, którą wędkarze niekoniecznie chętnie dzielą się ze sobą. Lepiej zaufać własnemu doświadczeniu albo dojść do wprawy metodą prób i błędów niż posiłkować się niekoniecznie wartościowymi radami kolegów po fachu. Zdecydowanie skuteczniejszą praktyką jest dostosowanie się do preferencji łowionych ryb i rodzaju wody, na której przyjdzie nam wędkować.

Woblery na pstrąga – zdecydowanie pierwszy wybór wśród wędkarzy

Woblery przyciągają uwagę swoimi niesamowitymi ruchami, wypornością oraz głębokością, na jaką potrafią się zanurzać. Dają naprawdę szerokie pole do popisu. Niemniej prawdą jest, że w dużej mierze o dokładności wszelkich działań, jakie mają miejsce w wodzie, decyduje sam wędkarz. Jeśli potrafi skutecznie operować przynętą, mając w rękach doskonały wobler, ten tylko mu to zadanie ułatwia. Woblery powstały z potrzeby wędkarzy i ich poszukiwań przynęty perfekcyjnej. Prekursorami łowienia na woblery byli wędkarze łowiący pstrągi potokowe, dlatego woblery pstrągowe cieszą się wśród nich dużą popularnością i niezmiennym zaufaniem.

Pierwsze przynęty tego typu, które powstawały w naszym kraju, były to jak można się domyślić woblery pstrągowe hand made. Rękodzieło to okazało się strzałem z dziesiątkę i na dobre zagościło w kanonie wędkarstwa spinningowego. Duże znaczenie ma fakt, że polskie woblery pstrągowe hand made są przynętami najwyższej jakości, dopracowanymi w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że są wykonywane na miarę światowych produktów. Sprawia to, że woblery pstrągowo hand made cenione są przez wędkarzy na całym świecie.

Jednym z pierwszych woblerów pstrągowych dostępnych w ofercie sklepu wędkarskiego Corona Fishing, który znajduje się w niej do dziś i wciąż cieszy się uznaniem wśród wędkarzy, jest Pomorski Traut. Przynęta ta jest doskonała na pstrąga, choć uznawana jest także za niezwykle uniwersalny wabik na inne drapieżniki. Jej budowa jest drobna a linia niezwykle smukła. Praca przynęty również jest bardzo charakterystyczna. Ogonkiem wykonuje ruchy przypominające zamiatanie, które szczególnie zwracają uwagę drapieżników. Są przy tym tak wiarygodne, że z łatwością przyciągają zacne zdobycze.

Woblery na pstrąga – budowa ma znaczenie

Woblery pstrągowe najczęściej posiadają wbudowany ster, którego zadaniem jest kontrola głębokości schodzenia wabika pod wodę. Rola steru jest znacząca i wpływa w dużej mierze na pracę przynęty. Zwłaszcza w przypadkach, gdy zależy nam na jak najszybszym tonięciu przynęty. W ostatnim czasie popularne stają się także woblery bezsterowe, które służą do łowienia powierzchniowego. Woblery powierzchniowe pracują przy samej powierzchni wody, gdzie intensywnie chlapiąc, wabią okoliczne drapieżniki. Woblery dodatkowo mogą być jedno lub dwuczęściowe. Ich popularność zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych. W miarę upływu czasu i nasi wędkarze coraz częściej się do nich przekonują.
Woblery ogólnie dzielimy na kilka grup. Różnią się między sobą wyglądem, wielkością i oczywiście konkretnym przeznaczeniem, choć wiele z nich sprawdza się w różnych okolicznościach. Są to następujące typy:

Wobler na pstrąga – przynęta na miarę naszych czasów

Pstrąg to jedna z popularniejszych ryb, uwielbiana przez wędkarzy zarówno za wygląd, jak i za walory smakowe i zdrowotne. Zgodnie z panującymi przepisami, okres ochronny na ten gatunek ryb rozpoczyna się w naszych krajowych wodach 1 września. Jest to szczególny czas, kiedy to pstrągi zaczynają przygotowywać się do tarła. Ochrona tego gatunku trwa, w zależności od rejonu występowania, do 31 grudnia lub do 31 stycznia. W poszczególnych krajach europejskich terminy te są bardzo zróżnicowane i często zupełnie inne. Wielu wędkarzy jednak rezygnuje z połowu pstrągów w tych pierwszych miesiącach ze względu na ich niską wagę i małą aktywność, choć oczywiście nie brakuje miłośników zimowego łowienia.

Wybierając się na połów pstrągów na samym początku sezonu, warto zabrać ze sobą woblery pstrągowe głęboko schodzące, gdyż z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziemy je właśnie w pobliżu samego dna. Jeśli chodzi o kolory, to najlepiej sprawdzą się te w odcieniach złota i srebra. Ci wędkarze, którzy wyczekują cieplejszych dni, swoją coroczną przygodę z pstrągiem rozpoczynają z początkiem wiosny. Wtedy, kiedy dzień staje się nieco dłuższy, a woda robi się cieplejsza. Z pewnością najlepszym sposobem na zwiększenie swoich szans i złowienie wymarzonego okazu jest uzbrojenie się w skuteczną przynętę. Jaka ona powinna być? Przede wszystkim liczy się szansa zapewnienia sobie większej swobody, zwłaszcza na nowym i trudnym łowisku, a także zwiększenie perspektyw. Takie możliwości dają właśnie woblery pstrągowe. Parametry, które decydują o tym, że dany wobler na pstrąga jest wystarczająco dobry, to:
Dobrym sposobem na zwiększenie szans na połów jest posiadanie w swojej kolekcji nie jednego a kilku różnych woblerów. Warto uzbroić się w kilka kolorów, rozmiarów i typów, gdyż nigdy nie wiadomo, co zainteresuje rybę danego dnia.

W jakiego rodzaju woblery na pstrąga warto się zaopatrzyć?

Woblery na pstrąga powinny w jak największym stopniu imitować żywe rybki, tylko wtedy warto w ogóle zaczynać z nimi pracę. Dla wielu wędkarzy kolor pełni równie ważną funkcję, jak praca danego woblera, dlatego do kolorystyki powinno przykładać się też szczególną uwagę. Wybór woblera do łowienia pstrągów to najlepsza decyzja, jaką może podjąć wędkarz. Decyzja, która z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty.
Wśród wielu przynęt tego typu bez wątpienia warto zwrócić szczególną uwagę na dostępne w ofercie Corona Fishing Woblery Kwiskie. Zasłynęły one jako przynęty unikatowe nie bez powodu. Jednym z ich sekretów jest drewno, z jakiego zostały stworzone, które powoduje, że zarzucona przynęta leci w dokładnie to miejsce, jakie sobie upatrzymy. Woblery pstrągowe handmade Kwiskie zostały bowiem zbudowane z myślą o warunkach panujących w rzekach, w których łowione są pstrągi.
Na szczególne miejsce wśród woblerów hand made zasługuję
woblery pstrągowe Ubbe, które wyróżnia przede wszystkim to, że z powodzeniem sprawdzają się niemal we wszystkich warunkach. Uniwersalność to tylko jedna z zalet, jakimi możemy je opisać. Kiedy są najbardziej skuteczne? Otóż zgodnie z przeznaczeniem w czasie powolnego prowadzenia w poprzek rzeki. Miejsca, w których warunki najlepiej odpowiadają pracy tego woblera to:
Mizer to wobler pływający, który schodzi na głębokość do 50 cm. Celem jego pracy jest łowienie głównie latem, a z kolei to, co go wyróżnia spośród innych tego typu przynęt, to niekontrolowane odskoki, które bardzo skutecznie zwracają uwagę drapieżników. Dodatkowe funkcje, obok których nie sposób przejść, a raczej przepłynąć obojętnie, to wyraźnie lusterkowanie i delikatne kolebanie. Wobler ten sprawdził się już u wielu wędkarzy, dlatego jest tak często polecany i cieszy się znakomitymi opiniami.

Jak łowić pstrągi na woblery?

Na podstawie wielu doświadczeń i obserwacji, śmiało można powiedzieć, że pstrągi bardzo lubią być łowione na woblery. Nie do końca wiadomo, z czego dokładnie wynika fenomen tej drewnianej przynęty, chyba składa się na to po prostu suma wielu czynników, które w rezultacie tworzą całość wręcz doskonałą. Największym uznaniem cieszą się oczywiście woblery pstrągowe hand made, które dopracowane są do perfekcji zarówno pod względem wyglądu, jak i pracy.
Jednak woblery, tak samo, jak każda inna przynęta, bywają czasem ignorowane przez drapieżniki. Z czego to wynika? Oczywiście z tego, że nawet ryby mają swoje humory. Co robić, gdy pstrągi nie mają „ochoty na współpracę”? Jak je skusić, by nie wracać do domu z pustymi rękoma? Jak zawsze wyjście jest jedno – trzeba zmieniać
przynęty na pstrąga i testować kolejne rozwiązania.

Wędkarz posiadający większe umiejętności będzie wiedział, że czasem za pstrągiem trzeba się też „nachodzić”. Idąc w górę rzeki prowadzimy przynętę z prądem. Bardzo ważne by wówczas nasz wobler spływał delikatnie z nurtem i nie odwracał uwagi, ani nie wywoływał zamieszania w wodzie. W przypadku łowienia pod prąd, zadanie może okazać się nieco łatwiejsze. Stosując woblery pstrągowe pływające lub te wolnotonące, po rzucie możemy pozwolić im na spłynięcie w wyznaczone miejsce celowania. Zaleca się jednak ostrożność. Trzeba mieć świadomość, że ryba może nas obserwować podobnie ja my ją. W każdej chwili więc można ją odstraszyć. Każdy ruch należy zatem wykonywać ze szczególną ostrożnością.

Co może zrobić wędkarz, by maksymalnie zwiększyć swoje szanse na udany połów? Ciekawą opcją jest zaopatrzenie się w wabik przypominający samego pstrąga. W ofercie Corona Fishing znajduje się taki okaz. Jest to
Wobler Pstrąg, czyli idealna imitacja pstrąga potokowego. Wabik ten do złudzenia przypomina najprawdziwszego małego pstrąga. Model ten mierzy 6 cm i waży 5 g. Jest wręcz perfekcyjnie pomalowany. Wielu posiadaczy wabika twierdzi, że to jeden z piękniejszych egzemplarzy w ich zestawie. Zgodnie z opisem producenta najlepiej sprawdza się w tych rzekach, w których dochodzi do zarybiania, gdyż przynęty są traktowane przez większe drapieżniki jako pokarm sezonowy. Wobler Pstrąg traktowany jest także jako przynęta uniwersalna, która z powodzeniem sprawdzi się praktycznie we wszystkich typach łowisk. Jego praca jest bardzo charakterystyczna, głównie za sprawą oszczędnych ruchów, a także sporych tendencji do lusterkowania i akcji samym ogonem. Sprawdzi się do sposobu prowadzenia z nurtem oraz po łuku. Jest bardzo łowny, praktycznie zawsze przynosi zadowalające efekty.

Kolejnym rodzajem woblerów pstrągowych, które gwarantują niebywałe rezultaty w postaci złowienia największych i najznakomitszych okazów, są te imitujące płazy i gady. W tym miejscu warto zainteresować się woblerem, który wygląda jak prawdziwa żaba. W asortymencie Corona Fishing znajdziemy
Wobler Żaba, przynętę, która dla wielu wędkarzy jest podstawowym orężem do łowienia największych okazów pstrągów. Ci, którzy nie mieli z nimi do czynienia, z pewnością będą się zastanawiać jak się nimi posługiwać. Żaba to wobler pstrągowy pływający o głębokości prowadzenia do zaledwie 0,5 metra. Ma 4,5 cm długości i dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych. Najprostszy sposób to prowadzenie woblera nieopodal brzegu, właściwie tuż przy nim, najlepiej w roślinności i zakrzaczeniach i jak najbliżej lustra wody. Wskazane jest nawet co jakiś czas wypływanie nim ponad powierzchnię, czyli wyraźne sygnalizowanie swojej obecności. Wówczas ma największą skuteczność i zwabi największe okazy.
0.67 s