Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Wahadłówki > Farbowany Atom

Farbowany Atom

wahadłówka atom
wahadłówka atom
wahadłówka atom na szczupaka
wahadłówka atom na szczupaki
wahadłówka atom malowana

Produkt niedostępny.
Czekamy na dostawę.

Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Niezbyt popularna i raczej zapomniana blacha, która swego czasu była szczególnie polecana na jeziorowe szczupaki. Starsi wędkarze pamiętają pierwsze Atomy, które do dziś skrywane są w szczupakowych pudełkach.  Atom uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych wahadłówek rzecznych. Podczas prowadzenia w nurcie rzeki uzyskuje wyjątkową, pulsująca pracę, która wabi szczupaki, sandacze i grube okonie. Farbowany Atom to wahadłówka wykonana z blachy mosiężnej o grubości 1,4 mm, co decyduje o znakomitej lotności i doskonałej, wielozadaniowej pracy. Ta starannie wykonana wahadłówka została oczywiście ręcznie wyklepana i każdorazowo sprawdzana jest nad wodą. Blaszki są wyjątkowo pięknie wykończone, a ich wierzchnia część została pokryta farbą, która dodatkowo wpływa na jej skuteczność.
Farbowany Atom to wahadłówka o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. My sugerujemy są wykorzystać w standardowym szczupakowym wędkowaniu podczas jeziorowego łowienia. Doskonale sprawdza się w nieco głębszym prowadzeniu, ale koniecznie należy sprawdzić ten model pomiędzy grążelami. Kolejne świetne zastosowanie to rzeczne łowienie szczupaków w nurcie pomiędzy ostrogami rzecznymi, oraz w przybrzeżnych zastoiskach. Zbrojenie w kotwice #2.

ModelDŁUGWAGACena
MAK7,5cm24g32.00 PLN
OL7,5cm24g32.00 PLN
BL7,5cm24g32.00 PLN
ZESTAW 3SZT93.00 PLN
ModelCena
MAK32.00 PLN parametry
DŁUG: 7,5cm
WAGA: 24g
OL32.00 PLN parametry
DŁUG: 7,5cm
WAGA: 24g
BL32.00 PLN parametry
DŁUG: 7,5cm
WAGA: 24g
ZESTAW 3SZT93.00 PLN
DŁUG:
WAGA:
Dla tego produktu nie wystawiono jeszcze komentarza.
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Wahadłówka na szczupaka Atom

Atom to błystka wymyślona i stworzona w ZSSR w latach 50. XX wieku. Okazała się tak łowna, że nadano jej tą  "nuklearną" nazwę, aby oddać jej "zabójczą" wręcz skuteczność. Do dziś, zdaniem wędkarskich ekspertów oraz większości rankingów to wahadłówka numer 1 w Rosji i byłych republikach radzieckich. Obecnie produkowana jest w kilku krajach i w wielu odmianach, u nas jednak prawie nieznana, a często mylona z wahadłówką o tej samej nazwie, tyle że produkcji szwedzkiej, znanej firmy ABU Garcia – blaszka o wyglądzie karbowanego poprzecznie Gnoma. Atom jest rzeczywiście niezwykle skuteczny, a proponowane przez nas wzory pozwalają dopasować przynętę do gustu drapieżników niemal w każdych warunkach.

Błystka w oferowanej wielkości dedykowana jest głównie połowom szczupaków i dużych okoni w wodach stojących i wolno płynących, a to ze względu na łatwość wpadania w rzecznym nurcie i w szybkim prowadzeniu w ruch wirowy, który nie jest w tym konkretnym przypadku wskazany, czytaj "łowny". Wahadłóka nie należy do "trudnych". Da sobie z nią świetnie radę nawet początkujący wędkarz, każdy, kto potrafi wyczuć prowadzenie przynęty tuż nad dnem zbiornika, a prowadzić ją należy powoli, jednostajnie, bądź schodkowo z opadem pomiędzy podciągnięciami. Oczywiście, podszarpywania i przyspieszenia, aż po ruch wirowy też są wskazane, jeśli podstawowe metody zawodzą. W zależności od ciężaru, błystkę można stosować na różnych głębokościach, my postawiliśmy na najbardziej uniwersalny zakres głębokości - od 1,5 do 4 m. Jeśli mielibyśmy porównywać Atoma pod względem skuteczności i uniwersalności do naszych rodzimych produktów, to tylko klasyczna Alga przychodzi nam na myśl, a która z tych wahadłówek jest lepsza, a właściwie lepiej "leży" każdemu z nas, to sprawa tak indywidualna, że trzeba samemu to sprawdzić, do czego szczerze zachęcamy.

Jak powstaje wahadłówka Atom

Myślę, że ważne są marketingowo (do uznania) dodatkowe, następujące informacje dot. moich błystek. Przynęty wykonane i zdobione są całkowicie ręcznie, przy użyciu podstawowych narzędzi (bez wykrojników, stempli i pras). Srebrzenia - czystym srebrem (Ag), kolorowania - przy użyciu profesjonalnych podkładów i farb w zalecanej fabrycznie technologii,  całość zabezpieczona specjalną żywicą epoksydową, dającą dodatkowo specyficzny "błysk" i głębię nabitej fakturze i kolorom.
PS. Pamiętajmy, że pasja tylko łączy, więc nie mylmy jej nigdy z polityką, która często dzieli. (uwaga w odniesieniu do obecnej Rosji i wojny na Ukrainie)
4.51 s